کد خبر:18529
پ
کاهش هیجان فوتبال

فناوری VAR باعث کاهش هیجان فوتبال می شود

روز گذشته نماینده ۲۰ باشگاه لیگ برتر انگلستان به اتفاق آرا رای به عدم استفاده از فناوری VAR در رقابتهای فصل آینده لیگ برتر دادند تا فعلاً پرونده استفاده از این فناوری که به داوران در تشخیص صحنه های مشکوک کمک می کند، منتفی شود.   تکنولوژی VAR چیست و چطور کار می کند؟    […]

روز گذشته نماینده ۲۰ باشگاه لیگ برتر انگلستان به اتفاق آرا رای به عدم استفاده از فناوری VAR در رقابتهای فصل آینده لیگ برتر دادند تا فعلاً پرونده استفاده از این فناوری که به داوران در تشخیص صحنه های مشکوک کمک می کند، منتفی شود.

 

تکنولوژی VAR چیست و چطور کار می کند؟ 

 

فناوری VAR باعث کاهش هیجان فوتبال می شود

 

کاهش هیجان فوتبال

 

اما با نگاهی عمیق تر به این نتیجه می رسیم که اصولاً استفاده از این فناوری در فوتبال شاید ضروری نباشد چرا که اشتباه داوری نیز جزئی از فوتبال است و همانطور که مربیان و بازیکنان اشتباه می کنند، داوران نیز اشتباه می کنند و اگر قرار بر این باشد که همه چیز در داوری درست انجام شود، بدون شک از هیجان بازیها کاسته خواهد شد چرا که دیگر موردی برای اعتراض بازیکنان به تصمیم داور در زمین بازی وجود ندارد، و تماشاگران نیز حرفی برای گفتن در مورد اشتباهات داوری ندارند و به طور قابل ملاخظه ای از کری خوانی بین هواداران فوتبال کاسته خواهد شد.

 

تصور کنید در بازی رئال مادرید و یونتوس اگر از فناوری VAR استفاده می شد، آیا بازیکنان یونتوس آنچنان به سمت داور یورش می بردند؟ آیا کری خوانی هایی که هواداران غیر رئالی در فضای مجازی نسبت به تصمیم داور در اعلام پنالتی به نفع رئال مادرید شکل گرفت، به وجود می آمد و …

نکته ای که شاید برخی به آن اشاره کنند، جلوگیری از تضییع حق تیم ها بر اثر اشتباه داوری است که این مورد را می توان اینگونه توجیه کرد که در فوتبال یک روز اشتباه داوری به ضرر تیمی است و یک روز دیگر به سودش و اینگونه نیست که تیمی همواره حقش بر اثر اشتباهات داوری تضییع شود.

 

تیم های لیگ برتر انگلیس نیز با علم به این موضوع، نیازی به استفاده از VAR در بازیها احساس نکردند چرا که در صورت استفاده داور از این فناوری در حین بازی، چندین بار بازی با وقفه های بعضاً طولان یبرای تعیین تکلیف صحنه مورد نظر مواجه خواهد شد که همین امر نیز از تب و تاب بازی و سرعت آن می کاهد.

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید