فاجعه پخش مستقیم لیگ ملت های والیبال 2019 در ایران | تماشاچی
کد خبر:41506
پ
فاجعه پخش مستقیم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ در ایران

فاجعه پخش مستقیم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ در ایران

در حالی که هفته سوم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ را پشت سر می گذاریم؛ ایران میزبان ۳ تیم از این رقابتهاست که کیفیت پائین پخش زنده مسابقات در ایران، احتمالاً باعث از دست رفتن شانس میزبانی در دوره های بعدی برای ایران خواهد شد.   لیک کانال پخش زنده لیگ ملتهای والیبال ۲۰۱۹   […]

در حالی که هفته سوم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ را پشت سر می گذاریم؛ ایران میزبان ۳ تیم از این رقابتهاست که کیفیت پائین پخش زنده مسابقات در ایران، احتمالاً باعث از دست رفتن شانس میزبانی در دوره های بعدی برای ایران خواهد شد.

 

لیک کانال پخش زنده لیگ ملتهای والیبال ۲۰۱۹

 

فاجعه پخش مستقیم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ در ایران

 

فاجعه پخش مستقیم لیگ ملت های والیبال 2019 در ایران

 

هر چقدر تیم ملی والیبال کشورمان در جدول لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ خوش درخشیده و بالاتر از تیمهای مطرحی همچون برزیل، لهستان، آمریکا، ایتالیا، روسیه و صربستان در صدر جدول قرار گرفته اما پوشش تلویزیونی ضعیف ایران در هفته سوم، همه چیز را زیر سوال برد.

جدای از ناتوانی مسئولین امنیتی در تامین امنیت و آرامش سه تیم کانادا، لهستان و روسیه و حواشی ایجاد شده برای تیم لهستان قبل از بازی با تیم ملی ایران، عدم استفاده از دوربینهای مجهز به فناوری چشم عقاب در این رقابتها، به شدت کیفیت تصویربرداری این رقابتها را که به صورت بین المللی نیز پخش زنده می شد پائین آورد.

در دیدار جنجالی ایران و لهستان، بارها و بارها به ویدئو چک نیاز شد اما عدم استفاده از فناوری جدید در پوشش تصاویر مبهم برای داوران باعث اشتباهات پیاپی داوران و سردرگمی و ابهام در تشخیص تصمیم درست در صحنه های مشکوک شد که همین اتفاق موجب اعتراض سرمربی لهستان شد.

جدای از این مسئله کارگردان تلویزیونی ضعیف در پوشش این بازیها یکی از نکات برجسته ای بود که منتقدین به پخش زنده مسابقات تیم ملی به آن اشاره کردند به طوری که کارگردانی ضعیف در پوشش این مسابقات تا جایی بود که دوستان حتی از تشخیص زمان مناسب برای پخش تصاویر آهسته عاجز بودند و در بسیاری از مواقع تصاویر اهسته پوئن های تیم ها پخش نشد. عمق فاجعه در این بخش زمانی بود که برای مدتهای طولانی، امتیازات دو تیم بر روی صفحه تلویزیون به نمایش در نمی آمد و یک بیننده که به تازگی به جمع مخاطبین پخش زنده پیوسته بود احتمالاً باید ۲-۳ دقیقه منتظر می ماند تا از نتیجه صحیح بازی مطلع شود.

انتخاب گزارشگر ضعیف (محتشمیان) برای گزارش زنده بازیهای والیبال تیم ملی، نیز یکی دیگر از مواردی بود که مورد انتقاد قرار داشت به طوری که این گزارشگر به جای پوشش اتفاقات بازی، تنها به فضل فروشی در خصوص اطلاعات شخصی خود از قوانین والیبال بسنده کرده و به ذکر مواردی غیرمرتبط با جریان بازی می پرداخت. گزارش های ضعیف محتشمیان ما را به یاد گزارش های ضعیف برخی گزارشگران فوتبال همچون سیانکی و پیمان یوسفی انداخت که تنها باعث آزار مخاطب تلویزیونی بابت انتخاب شبکه برای تماشای پخش مستقیم مسابقات می شود.

 

اوج شیرین کاری مسئولین بی درایت صدا و سیما جایی است که یک فرد مسلط به زبان انگلیسی در این سازمان عریض و طویل وجود نداشته که عبارت VNL 2019 را که مخفف Volleyball Nation League 2019 است را به درستی به لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ ترجمه کند و در زیرنویس تصاویر زنده همواره عبارت اشتباه لیگ والیبال ملتهای ۲۰۱۹ دیده شد.

در مجموع جنجال های پخش تلویزیونی ضعیف بازی ایران و لهستان احتمال بازنگری FIVB در مورد اعطای میزبانی به ایران در دوره های بعدی را بالا برده و به نظر می رسد مسئولین امر می بایست هر چه سریعتر نسبت به تجهیز سالن های والیبال به فناوری روز دنیا اقدام نمایند.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • علی ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۲ قبل از ظهر

    ظاهرا ریگی به کفش مقاله نویس است گرارش پیش کسوت .محتشمیان باتوجه به آنکه تصاویرن نامطلوبوگیج کننده منیتور و نیز سالن رارصد میکرد بیش از حد انتظار بود توجه اینکه بخاطر تحریم دوربین چشم عقاب را حتی بیاورند وببرند قبول نمیکنند

    • Mahdavi ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۰۳ بعد از ظهر

      منم با نظر ایشون کاملا موافقم بهتره که هر نظر و حرفی رو توی سایتتون بیان نکنید://///////////////

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید