کد خبر:34872
پ
علت انتقاد برانکو از داوری

علت انتقاد برانکو از داوری | پای سپاهان قلعه نویی در میان است

در حالی که پرسپولیسی ها یک برد ساده و بی دردسر در دیدار عقب افتاده خود مقابل ذوب آهن به دست آوردند و تیم بی نظم منصوریان توان غلبه بر تفرکات برانکو را نداشت اما در اتفاقی عجیب بلافاصله پس از اتمام این بازی، برانکو ایوانکویچ در اعتراض شدید به داور بازی، حسابی از خجالت […]

در حالی که پرسپولیسی ها یک برد ساده و بی دردسر در دیدار عقب افتاده خود مقابل ذوب آهن به دست آوردند و تیم بی نظم منصوریان توان غلبه بر تفرکات برانکو را نداشت اما در اتفاقی عجیب بلافاصله پس از اتمام این بازی، برانکو ایوانکویچ در اعتراض شدید به داور بازی، حسابی از خجالت او در آمد! اما علت انتقاد برانکو از داوری چیست؟

 

جدول لیگ برتر ۹۷/۹۸

 

علت انتقاد برانکو از داوری | پای سپاهان قلعه نویی در میان است

 

متخصصین جنگ روانی به هم رسیدند | معترضین همیشگی به داوری

 

برانکو که در بین دو نیمه نیز در اتفاقی نادر که کمتر از او سراغ داریم، به سمت داور رفته و به او اعتراض کرد. این در حالیست که بازیکنان این تیم در نیمه اول بازی با اعتراض به داوری به دلیل شدت اعتراضات از داور بازی کارت زرد دریافت کردند و کار به جایی رسید که علی علیپور به دلیل اعتراض به صحنه خطای مشکوک به پنالتی در نیمه اول، به دلیل شدت اعتراضهایش در بین دو نیمه از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

 

 

کارتهای زرد بی مورد بازیکنان پرسپولیس در این بازی باعث شد تا برانکو به شدت از داور بازی شاکی باشد و در انتهای بازی حسابی از خجالت او و به طور کلی داوری های این فصل در دیدارهای پرسپولیس در بیاید اما به نظر می رسد یا اطلاعات غلط به برانکو داده اند و یا او صحنه هایی که داوری به سود پرسپولیس بوده را فراموش کرده است.

 

 

بخشی از صحبتهای برانکو پس از بازی امروز مقابل ذوب آهن

 

* یک داوری نرمال ، آرزوی ماست

شرم آور است که نسبت به قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا اینگونه رفتار می شود. تیمی که این همه هوادار دارد. در خانه و بیرون از خانه نمی‌توانیم یک داوری نرمال داشته باشیم. یک نامه به باشگاه بفرستند بگویند که شما نمی‌توانید قهرمان شوید و ما هم با آرامش بازی ها را دنبال می‌کنیم! اگر قرار است پیروز نشویم، بگویند که هزینه نکنیم و به شهرستان‌ها نرویم و بازیکنان هم خسته نشوند. از سازمان لیگ می‌خواهیم به این موضوع رسیدگی کنند. به کمیته داوران مراتب اعتراض رسمی خودمان را اعلام می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم به نفع ما بگیرند چون این اتفاق نیافتاده است. می‌خواهیم داوران اشتباه نکنند.

 

*ما را احمق فرض نکنید

سرمربی پرسپولیس درباره کارت‌های زدی که بازیکنان این تیم به خاطر اعتراض به داور دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: صحبت کردن درباره این موضوع راحت است. شما حق دارید که ایراد بگیرید. در جلسه قبل از بازی بیش از جلسه فنی را به صحبت درباره داوری گذراندم. گفتم که چه چیزی در انتظار ما است. ما تجربه بدی از داوری‌ها در بازی با ذوب آهن داشتیم. من نمی‌دانم چرا کمال کامیابی‌نیا کارت زرد گرفت. هر دو بازیکن به هم خوردند. فقط بازیکن ذوب آهن افتاد زمین که کمال کارت زرد گرفت. بازیکنان جوان نسبت به بی‌عدالتی حساس هستند. چرا گل ما مقابل ماشین‌سازی را قبول نکردند؟ چرا گل آفساید سایپا را مردود اعلام نکردند؟ داور خطای بازیکنان ذوب آهن را نمی‌گیرد تا کرنر و اوت بگیرند. ما مربیان داوران بهتری هستیم چون در زمین هستیم. فکر می‌کنند ما متوجه نمی‌شویم؟ من می‌توانم عمدا در تمرین بد داوری کنم؟ چرا ما را احمق فرض می‌کنند؟

*هرکاری می کنید قهرمان نشویم اما می شویم!

برانکو در واکنش به اینکه آیا اشتباهات داوری باید ادامه داشته است، گفت: روند اشتباهات داوری از چهار سال قبل ادامه دارد. در تلویزیون آنالیز می‌کنند و شاهد هستید که ما بیشتر از همه از اشتباهات داوری متضرر شدیم. آیا ما تا به حال کمکی خواستیم؟ آیا می‌توانید فکر کنید که بارسلونا و رئال مادرید بیشتر از همه متضرر شوند؟ ما قهرمان لیگ برتر هستیم. هر کاری می‌کنند ما قهرمان نشویم اما ما قهرمان خواهیم شد.

 

برانکو در واکنش به اینکه گفت اگر عملکرد داوران در بازی‌های تیمش همانند بازی‌های سپاهان باشد راضی هستند و احتمال هرگونه تبعات برای او گفت: نمی‌دانم صحبت‌هایم عواقب دارد یا خیر. اما اسم سپاهان را آوردم و گفتم پیروز می‌شویم، این حق را داریم. ما تجربه بدی از داوری داریم. تا به حال یک اوت به نفع ما گرفته نشده است. نمی‌خواهم بگویم علیپور را در ۱۸ قدم زدند این خطا چه عمدی چه غیرعمدی پنالتی است. خیلی از پنالتی‌ها هم غیرعمدی رخ می‌دهد.

 

سپاهان؛ کلید واژه اعتراض به داوری

 

برانکو در پایان صحبتهایش به طور غیرمستقیم به هدف خود از اعتراضات عجیب به داوری اشاره کرد و به نوعی نگرانی خود از بازی مقابل سپاهان را آشکار کرد و این رویه عجیب در برابر داوری که عملاً هیچ مشکلی حداقل به ضرر پرسپولیس نداشت، شادی به خاطر اقدام بازدارنده اشتباهات داوری در بازی مقابل سپاهان بوده باشد. برانکو در حالی از اشتباهات داوری در بازی مقابل ماشین سازی و سایپا گفت که فراموش کرد در همان بازیها داور، یک پنالتی برای هر سایپا و ماشین سازی نگرفته است. او در حالی مدعی است که داوران تاکنون یک اوت به نفع پرسپولیس نگرفته اند که اشتباهات زیر به تایید کارشناسان داوری برنامه نود، به سود پرسپولیس تمام شده، آیا او می تواند اشتباهات تاثیرگذار داوری به ضرر پرسپولیس را لیست کند ؟ شاید او باید اکنون خوشحالترین مرد ایران باشد چرا که کمیته انضباطی نسبت به پرنده ۶ امتیازی او (شجاع خلیل زاده) که در دو بازی اخیر ۲ گل سه امتیازی به ثمر رسانده، در مورد اتفاقات بازی پرسپولیس و سایپا محرومیتی در نظر نگرفت.

 

صحنه های سود پرسپولیس از داوری

 

موارد فوق اشتباهات داوری به سود پرسپولیس در فصل جاری بوده و این در حالیست که برانکو ایوانکویچ مدعیست تاکنون حتی یک اوت هم به نفع پرسپولیس گرفته نشده است!

 

دلیل اعتراضات به داور بازی پرسپولیس و ذوب آهن چیست؟

 

او در حالی برخورد کامیابی نیا با بازیکن ذوب آهن را یک برخورد عادی در نظر می گیرد که علی القاعده پس از یمین خوردن هر دو بازیکن، مرکز ثقل بازیکنان رو به پایین حرکت می کند، آیا او توجیهی برای حرکت رو به بالای کمر و پای کامیابی نیا دارد ؟ در برخورد علیپور و بازیکن ذوب آهن در صحنه آهسته نیز گزارشگر بازی و چند کارشناس داوری اعلام کردند که این صحنه نمی تواند پنالتی باشد؛ در خصوص دریافت کارت زرد عالیشاه و علیپور نیز داور تنها قانون را اجرا کرده و به دلیل ادامه اعتراضات شدید، به بازیکن معترض کارت زرد نشان داده و شاید رویه داوران دیگر که در اجرای قانون در این خصوص خجالت می کشیدند، کمی سرخ پوشان را بدعادت کرده و انتظار اعمال قانون از سوی سید علی را نداشتند!

 

در هر صورت به نظر می رسد این اعتراض بی مورد با هدف بازی با سپاهان صورت گرفته چرا که رقیب مستقیم پرسپولیس برای قهرمانی این تیم است و در واقع دیدار حساس هفته بعد در نقش جهان مقابل سپاهان، نقش تعیین کننده ای در قهرمانی این فصل خواهد داشت چرا که این رقابت پایاپای تا پایان فصل ادامه خواهد داشت و پرسپولیس می بایست در هفته ماقبل آخر نیز در آزادی به مصاف سپاهان برود که شاید آن بازی، تعیین کننده قهرمان فصل هجدهم لیگ برتر باشد.

 

پی نوشت: رویه بسیار بد و مذمومی که این روزها در فوتبال ایران به راه افتاده این است که مسئولین هر تیم در اقدامی غیرحرفه ای نسبت به داوری بازی بعد خود ابراز نگرانی می کنند و به نوعی کمیته داوران را تحت تاثیر نگرانی تصنعی خود قرار می دهند و داد مظلومیت به هوا سر می دهند؛ هنوز فراموش نکرده ایم که مسئولین سپاهان نیز درست قبل از بازی مقابل استقلال طی بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی در خصوص اشتباهات داوری، ورق داوری در آن بازی را به سود خود چرخاندند و پنالتی آشکاری که بر روی دانشگر رخ داد دیده نشد و استقلالی ها به نوعی از داوری آن بازی متضرر شدند؛ به نظر می رسد متخصصین جنگ روانی در هفته بعد با هم بازی دارند و هر دو تیم نسبت به بازیهای خارج از زمین یکدیگر آشنایی کامل دارند. از این گذشته تقابل برانکو با قلعه نویی از این جهت حساس تر هم به نظر می رسد که او در فصل گذشته در فولاد شهر و در حالی که قهرمانی پرسپولیس مسجل شده بود، در لحظات پایانی نتیجه را به ذوب آهن قلعه نویی واگذار کرد و برانکو در واکنش به داوری آن دیدار نیز در پایان مسابقه، فوتبال ایران را سیرک خطاب کرد!

انتظار می رود تیم ها نتیجه بازی را در زمین بازی مشخص کنند و بیانیه های قبل از بازی یا اقدامات اینچنینی تنها به ایجاد فشار مضاعف بر روی داور مسابقه منجر خواهد شد چرا که همانطور که همه می دانند، اشتباه داوری جزئی از بازی است و در برخی بازیها به سود و در برخی دیگر به ضرر تیم است و رویکرد بستن چشم به روی سود تیم از اشتباهات داوری کمی غیرمنصفانه به نظر می رسد.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 10 دیدگاه
 • ایرج ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۶ قبل از ظهر

  چرت نگو مومن تا همینجاشم ب زور فدراسیون و رجب اردوغان بالا اومدین

 • هانی ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۰ قبل از ظهر

  اتفاقا پروفسور جان نظر بقیه تیما هم همینه که اگه قرار این حجم از اشتباه داوری به سود تیم پرسپولیس باشه بازی برگزار نشه بهتره. فرافکنی از خصوصیات بارز لنگیاس . وقتی سید جلال حسینی تو روز روشن دروغ میگه که کسی مدرک نداره من داشتم میرفتم استقلال بعد مصاحبه ش با خبرورزشی رو میشه میخوای بقیه شون هم دروغ نگن ؟ مثه چی از قلعه نویی ترسیده برانکو

 • مهدی ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۲:۰۷ قبل از ظهر

  داره پا پیش میذاره تا پس نیافته.دقیقا هم راست میگه که تا یک اوت هم به نفعشون گرفته نشده.چون اوت به دردشون نمیخوره واسه همین اوت نمیگیرن.خطا و پنالتی و افساید و…به نفعشون میگیرن .لجنپولیس تیمیست با ترکیب داور و بازیکن و فدراسیون و طرفداران نژاد پرست

 • omid ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۹:۴۰ قبل از ظهر

  تو که طرفدار یه تیم دیگه هستی غلط میکنی میای راجع به بهترین تیم ایران شر و ور مینویسی…! کسی که میاد یه مقاله برای یه نشریه بی طرف مینویسه باید بی طرف بنویسه نه اینکه بیاد زر اضافی بزنه…! اصن دهنتو آب کشیدی که داری اسم برانکو و سید جلال رو میاری…؟؟ اگه شعور فوتبالی داشتی متوجه میشدی دلیل اعتراضات چیه…! بهتره به جای اینکه به این موضوعات بپردازی بری دنبال ضعفای تیم خودتون باشی که ۴ . ۵ سال دارین وسط جدول دست و پا میزنین و کل افتخارتون شده عدم نتیجه گیری بقیه تیم ها…! خیلی احمقانه هستش که این همه حرف مفت زدی تهش برسی به اینجایی که بخوای استقلال رو مظلوم جلوه بدی واقعاً مسخرس ..! متاسفم برای اون کسی که به تو اجازه داده بیای تروشات ذهن متروکت رو منتشر کنی…!

 • حسام ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۲ قبل از ظهر

  دوست عزیز از دیروز تا الان هیچ داوری ادعای برانکو مبنی بر ضعف داوری دیروز رو تایید نکرده و هیچ صحنه اثرگذاری در بازی دیروز نبوده که ایشون اینطوری مدعی هستن حتی ۱ اوت هم تا الان برای پرسپولیس گرفته نشده . مردم رو احمق فرض نکنیم مردم میفهمم علت این شلوغکاریا چیه

 • ابن فوتبال ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۷ قبل از ظهر

  همونی که توی متن بهش اشاره شده درسته : اطلاعات غلط به برانکو میدن. خیلی دوست دارم نظر برانکو رو در مورد تصویری که توی متن هستن و اشتباهات تاثیرگذار داوری به سود پرسپولیس بوده و به تایید کارشناسای داوری هم رسیده بدونم که بازم میگه یه اوت برا ما نگرفتن ؟ همین جمله یه اوت برا ما نگرفتن خودش نشون میده چقد آدم دروغ گویی هست و بقیه ادعاهاش هم اعتبار زیادی نداره

 • دیده بان حقوق بشر ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۳ قبل از ظهر

  چقد ساده هستین شماها. اینا ننه من غریبم بازی رو خوب یاد گرفتن الان این جو رو درست کردن و از داوری ایراد گرفتن که هیچ مشکلی نداشت تا برا بازی بعدی اگه داور یه سوت اشتباه به ضرر پرسپولیس زد بازم ننه من عریبم بازی در بیارن که آی ایهال الناس ما هفته پیش گفتیم داوری اینه و … اگرم بردن که با زور و بازوی خودشون بردن و اشتباه داوری به سودشون هیچ نقشی نداشته احتمالاً مثه ماشین سازی !!! خخخخ این درسا رو کجا یاد میگیرین شما لنگیا ؟

 • حمید رضا ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۲:۰۲ بعد از ظهر

  مرتیکه سنگ پای قزوینو از رو بردی…
  فقط ۱ نمونه شجاع برات بسه راهپیمایی رو بازیکن پیکان داور چیکار کرد هیچی کمیته انضباطی طبق معمول هیچی پیگیری صحنه های مشکوک توسط برنامه امثال نود و غیره هیچی
  اونوقت تو بیا هی بخور برانگه

 • برانکو سنگ پای قزوین ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۲:۵۵ بعد از ظهر

  عیب نداره برانکو جان ایندفعه کلکتون نگرفت . دفعه بعد با خمارلو هماهنگ کنین نقشه جدید بریزید برا جوسازی این حرکات نخ نماس و همه میدونن داستانو

 • حمید ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۴:۰۳ بعد از ظهر

  به یک نکته دقت کردید که آقای پیمان یوسفی بارها در حین گزارش باری مرتب می گفت ،، با این بضاعت پرسپولیس و نیمکت خالی این تیم ،، اما هییچ اشاره ای به تیم بی نظم و برنامه ذوب اهن نمی کرد!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید