کد خبر:38704
پ
۱۳۹۶۰۳۰۱۰۰۱۳۷۹_test_photoi

عذر بدتر از گناه نصیرزاده در خصوص مالکیت مشترک تراکتور سازی و ماشین سازی

هوشنگ نصیرزاده در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال و در خصوص مالکیت واحد این باشگاه و تراکتورسازی گفت: ما دو ساختار مجزا و دو شناسه ملی مجزا داریم. همین موضوع برای باشگاه داماش هم بود، فیفا به آنها نامه می‌فرستاد و آنها به فیفا اعلام کردند که ساختار مجزا دارند و فیفا هم قبول کرد. […]

هوشنگ نصیرزاده در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال و در خصوص مالکیت واحد این باشگاه و تراکتورسازی گفت: ما دو ساختار مجزا و دو شناسه ملی مجزا داریم. همین موضوع برای باشگاه داماش هم بود، فیفا به آنها نامه می‌فرستاد و آنها به فیفا اعلام کردند که ساختار مجزا دارند و فیفا هم قبول کرد. شما این دانش را الان به دست نیاورده‌اید. تیم‌های استقلال و پرسپولیس ۴۰ سال است یک مالک دارد، پیکان، سایپا و ذوب‌آهن همین طور است.

 

عذر بدتر از گناه نصیرزاده در خصوص مالکیت مشترک تراکتور سازی و ماشین سازی

 

عذر بدتر از گناه نصیرزاده در خصوص مالکیت مشترک تراکتور سازی و ماشین سازی

 

نصیرزاده در پاسخ به این سؤال که آیا مالک استقلال و پرسپولیس هم امروز یک شال می‌اندازد و فردا یک شال دیگر، گفت: شما دو تومانی را رها کرده‌اید و دو ریالی را گرفته‌اید. این ویژگی در جاهای دیگر هم هست، میکروفن‌هایتان را به جاهای دیگر ببرید. ما زمانی بر سر همین موضوع با دستور مقامات بالا وحید امیری را به صورت رایگان از نفت مسجدسلیمان به نفت تهران دادیم. شما هم مانند ما بخش خصوصی هستید. آنها تخلف‌شان زودتر است. ۴۰ ساله است و برای ما شاید ۴ ماه. اطلاعات‌تان را کامل‌تر کنید. وقتی محل تغذیه یکی باشد چرا تا به حال نرفته‌اید بگویید. چرا موضوع استقلال و پرسپولیس را نگفته‌اید.

 

وی در خصوص اسپانسرهای دو باشگاه گفت: اسپانسرها به خاطر مسائل تبانی نباید مشابه باشند، من از شما سؤال می‌پرسم ابلاغ مدیرعامل استقلال را چه کسی می‌دهد و ابلاغ مدیرعامل پرسپولیس را چه کسی می‌دهد؟ میکروفن‌هایتان را آنجا ببرید.

 

یادداشت سردبیر در نقد صحبتهای نصیرزاده

 

استدلال های آقای نصیر زاده آنقدر عوام فریبانه است که شاید یک کودک نیز متوجه اصل موضوع شود؛ در روزگاری که حسین هدایتی برای یک بچه ۸ ساله ۲۵۴ حساب بانکی ایجاد کرده و با سند سازی و ثبت شرکتهای متعدد با نام افراد حقیقی و حقوقی مختلف سعی در فرار مالیاتی داشته، آیا ثبت مالکیت دو باشگاه به نام نزدیکان آقای زنوزی کار سختی است؟ مسئله مهم آنچه روی کاغذ به صورت صوری و ظاهراً قانونی انجام شده نیست، بلکه تبعیت مالکین ماشین سازی از مالک اصلی یعنی جناب زنوزی است چرا که در هیچ جای دنیا سراغ نداریم که مسئولین تیم مهمان، مکان بازی و استادیوم بازی را تغییر دهند و انجام بازی را به استادیوم خانگی خود بیاورند که این اتفاق در دیدار ماشین سازی و تراکتورسازی رخ داد. تصور کنید قرار به بازی بین دو تیم لندنی چلسی و آرسنال باشد و چلسی مهمان تیم آرسنال در ورزشگاه امارات باشد؛ در شرایط عادی در چه صورتی مسئولین آرسنال قبول خواهند کرد که این بازی در ورزشگاه خانگی چلسی یعنی استمفوربریج برگزار شود ؟؟؟

 

جناب نصیرزاده قصد دارند با فرافکنی، موضوع مالکیت وزارت ورزش بر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به عنوان سپری برای دفاع از مالکیت مشترک برای ماشین سازی و تراکتورسازی استفاده کنند اما فراموش کردند که اولاً اهالی فوتبال نیز بر این موضوع انتقاد دارند اما به واسطه دولتی بودن این دو باشگاه و شرایط خاص آنها، ایرادی به وزارت ورزش وارد نشده و درست برخلاف اعتقاد آقای نصیرزاده این روزها نه تنها شائبه تبانی استقلال و پرسپولیس وجود ندارد بلکه این انتقاد به وزارت ورزش وارد است که چرا از یکی از این تیم ها به فراخور زمان، حمایت بیشتری صورت میگیرد؟! در هیچ دربی استقلال و پرسپولیس به یاد نداریم که بازیکنی با کم فروشی قصد راه دادن به حریف را داشته باشد اما این قصه در بخش خصوصی به کلی متفاوت است.

 

در پایان باید گفت، جناب نصیرزاده با استدلال شما آیا اگر پدری دست به سرقت زد، این راه برای فرزند او نیز مجاز می شود که شما با استناد به تخلف دولت، اجازه ارتکاب چنین تخلفی را داده اید؟

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • علی ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۴۷ قبل از ظهر

    چرا الکی از سرخابیا حمایت میکنید
    حرف هوشنگ درسته

    • مدیر ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۴۸ قبل از ظهر

      حمایت نیست ؛ در انتهای مطلب گفتیم که اگه اونا تخلف کردن راه تخلف برای بقیه هم ینی بازه ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید