کد خبر:31594
پ
طنز ورزشی؛ پژمان راهبر و فردوسی پور عامل نابودی رئال مادرید و مسی !

طنز ورزشی؛ پژمان راهبر و فردوسی پور عامل نابودی رئال مادرید و مسی !

این روزها فضای رسانه های ورزشی کشور بیشتر از اینکه به واقعیات نزدیک باشد، به صحنه ای برای مقایسه های طنز بین بازیکنان ایرانی و نمونه های با کیفیت خارجی تبدیل شده و سردمداران این اتفاق طنز نیز عادل فردوسی پور و پژمان راهبر در سایت برنامه نود و سایت ورزش ۳ بودند که آدام […]

این روزها فضای رسانه های ورزشی کشور بیشتر از اینکه به واقعیات نزدیک باشد، به صحنه ای برای مقایسه های طنز بین بازیکنان ایرانی و نمونه های با کیفیت خارجی تبدیل شده و سردمداران این اتفاق طنز نیز عادل فردوسی پور و پژمان راهبر در سایت برنامه نود و سایت ورزش ۳ بودند که آدام همتی را به آسنسیو و علی علیپور را به تلفیقی از رونالدو و مسی تشبیه کردند! در ادامه توجه شما را به حال و روز بازیکنان فوق پس از شنیدن این تشبیهات جذاب جلب می نماییم.

 

طنز ورزشی؛ پژمان راهبر و فردوسی پور عامل نابودی رئال مادرید و مسی !

 

طنز ورزشی؛ پژمان راهبر و فردوسی پور عامل نابودی رئال مادرید و مسی !

واکنش آسنسیو به مقایسه ش با آدام همتی

 

پس از گل استثنایی آدام همتی به سپید رود رشت که به شکل زیبایی به ثمر رسید، برخی رسانه های رنگی از جمله رسانه سایت برنامه نود با غلو بیش از اندازه در مورد این گل، به یکباره بازیکن نیمکت نشین پرسپولیس را در حد آسنسیو و سوباسا (!) بالا بردند و خبر می رسد پس از اینکه آسنسیو خبر مقایسه ش با آدام همتی را در اردوی رئال مادرید شنیده، به یکباره منقلب شده و تصمیم به ترک فوتبال گرفته ولی با اصرار سایر بازیکنان رئال مادرید فعلاً از این تصمیم منصرف شده اما پس از این مقایسه بود که آسنسیو دیگر آن آسنسیوی سابق نشد و رئال مادرید هم آن رئال مادرید هفته های ابتدایی نشد به طوری که این تیم پس از توصیف رسانه عادل فردوسی پور و مدح آدام آسنسیو دیگر رنگ برد را ندیده و در ۴ بازی پیاپی نتوانسته حتی یک گل بزند!

 

عامل نبردن رئال و بارسلونا در لالیگا مشخص شد

 

طنز ورزشی؛ پژمان راهبر و فردوسی پور عامل نابودی رئال مادرید و مسی !

مسی: چه کسی جوابگوی مادر رونالدو خواهد بود؟ او به خاطر این مقایسه روحیه ش را از دست داده است!

 

از طرف دیگر، دوست شفیق عادل فردوسی پور یعنی پژمان راهبر با انبوهی از رسانه های ورزشی تحت امرش امروز در سایت ورزش ۳ به شکل عجیبی موجب نابودی لیونل مسی و رونالدو شد! او در مطلبی عجیب، علی علیپور را فراری (Ferrari) پرسپولیس و آسیا نامید و قدرت و سرعت او در زمین فوتبال را در نزدیکی فوق ستارگانی همچون لیونل مسی و رونالدو توصیف کرد. بدون شک در صورت رسیدن این خبر به لیونل مسی، موتور گلزنی او نیز خاموش خواهد شد؛ اگرچه از ایتالیا خبر می رسد وقتی رونالدو خبر مقایسه سرعتش با علیپور را شنیده، در دم اقدام به رگ زنی کرده که با حضور به موقع دوستانش او اکنون در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان تورین تحت نظر است و احتمالاً موتور تازه روشن شده گلزنی او نیز مثل مسی، به زودی خاموش خواهد شد.

 

شنیده می شود نیمار در اقدامی اعتراضی اعلام کرده که سبک بازی علیپور شبیه اوست و دایوهای مصنوعی علیپور برای متقاعد کردن داوران در خطا گرفتن را بسیار شبیه دایوهای خود دانسته است و امباپه نیز اعلام کرده الگوی او از بچگی الهیار صیادمنش ۱۷ ساله بوده است!

 

بیشتر از حرکت حمایتی حرکت طنز بود!

 

پژمان راهبر پرسپولیسی

 

مشخص نیست سردبیر سایتهای مذکور با چه هدفی چنین توصیفات حماسی از بازیکنان یاد شده به عمل آورده چرا که حتی در اروپا نیز با وجود بازیکنی مثل محمد صلاح، هنوز هیچ رسانه یا کارشناسی به خود جرات مقایسه او با مسی و رونالدو را نمی دهد اما در رسانه های ورزشی ایران که عمدتاً متمایل به رنگ خاصی قلم می زنند به یکباره یک بازیکن آسنسیو می شود و دیگری رونالدو که این توصیفات جز ایجاد سرگیجه برای بازیکن مذکور چیزی به همراه نخواهد داشت.

 

 

در پایان باید اضافه کنیم، در نقد چنین توصیفات افراطی و هیجانی دوستان می بایست مطلبی در همان قواره طنز نگارش در می آمد تا متناسب با سطح توصیفات دوستان در رسانه های مذکور باشد.

 

عکس علیپور در حال فرار از دروزاه بان السد

 

پی نوشت : اینکه شخص یا رسانه ای طرفدار تیمی خاص باشد هرگز اشتباه نیست اما اینکه با عوام فریبی برخی دوستان قصد دارند خود را بی طرف نشان دهند ولی در عمل اتفاقات دیگری در رسانه متبوعشان رقم میخورد، قابل تامل است شاید اگر به طور رسمی در هدر سایت خود با تیتر بزرگ درج کنند که این سایت شعبه دیگری از سامانه هوادارای فلان تیم است، هضم چنین مطالبی طنز تلقی نشود چرا که از سایت هوادارای یک تیم خاص، توصیفات این چنینی طبیعی به نظر می رسد اما از یک سایت و رسانه به ظاهر بی طرف هرگز قابل پذیرش نیست.

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • مهدیس ۱۸ مهر ۱۳۹۷ / ۶:۴۰ بعد از ظهر

    علیپور مشی
    همتس اسنسیو
    ساقی اینا کارش حرف نداره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید