صرفه جویی و درآمد 4 میلیون دلاری استقلال از نقل و انتقالات | تماشاچی
کد خبر:41590
پ
صرفه جویی و درآمد ۴ میلیون دلاری استقلال از نقل و انتقالات

صرفه جویی و درآمد ۴ میلیون دلاری استقلال از نقل و انتقالات

استقلال برای فصل آینده بالغ بر ۴ میلیون دلار درآمد و صرفه جویی ارزی خواهد داشت. با توجه به این‌که باید با وینفرد شفر تسویه حساب و فسخ توافقی می‌کردند و به دنبال جذب مربی سرشناسی چون آندرآ استراماچونی بودند، باشگاه استقلال برای فصل آینده حسابی صرفه جویی ارزی کرد. از طرف دیگر آن‌ها روی […]

استقلال برای فصل آینده بالغ بر ۴ میلیون دلار درآمد و صرفه جویی ارزی خواهد داشت. با توجه به این‌که باید با وینفرد شفر تسویه حساب و فسخ توافقی می‌کردند و به دنبال جذب مربی سرشناسی چون آندرآ استراماچونی بودند، باشگاه استقلال برای فصل آینده حسابی صرفه جویی ارزی کرد. از طرف دیگر آن‌ها روی فروش و جابجایی چند بازیکن هم حساب کرده‌اند. در واقع درآمد استقلال در نقل و انتقالات به نوعی است که آنها با ۴ میلیون دلار صرفه جویی ارزی، به استقبال نقل و انتقالات فصل جدید می روند.

 

متن قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی استقلال

 

صرفه جویی و درآمد ۴ میلیون دلاری استقلال از نقل و انتقالات

 

 

۲ میلیون و ۱۰۰هزار دلار از ۴ بازیکن

باشگاه استقلال برای فصل آینده با گادوین منشا و ایسما گونکالوس قرارداد داشت که ارزش آن ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار دلار بود. آبی پوشان با فسخ توافقی قرارداد این ۲ بازیکن روی هم ۷۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی کردند. به این مبلغ باید ۸۵۰ هزار دلار حق نرانسفر الهیار صیادمنش را هم اضافه کرد. یعنی تا‌ایمجا آبی پوشان یک میلیون ۵۵۰ هزار دلار برای فصل آینده صرفه جویی و کسب درآمد کرده‌اند. استقلالی‌ها بخشی از این در امد و صرفه جویی را برای تسویه حساب با وینفرد شفر و دستیارانش پرداخت کرده یا کنار گذاشته‌اند. جدا از این مبلغ استقلالی‌ها هنوز قبرای تمدید قرارداد آیاندا پاتوسی هم اقدام نکرده‌اند. حفظ این بازیکن همان طور که علی خطیر عنوان کرده بود با پول رضایت نامه‌اش ۵۵۰ هزار دلار آب می‌خورد.

 

 

طلب یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلاری

جدا از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار درآمد زایی و صرفه جویی ارزی که باشگاه استقلال تا کنون انجام داده است، آن‌ها بیش از یک میلیون دلار هم از فیفا و باشگاه ترابوزان اسپورت طلب دارند. طبق اعلام سعادتمند رییس هیات مدیره باشگاه استقلال، آبی پوشان بابت ملی‌پوشانی که در جام جهانی داشتند ۸۵۰ هزار دلار از فیفا طلب کار هستند.به این مبلغ طلب ۴۰۰ هزار دلاری از باشگاه ترابوزان برای حق ترانسفر مجید حسینی را هم اضافه کنید تا روی هم یک میلیون ۲۵۰ هزار دلار هم از این طرف طلب کار باشند. استقلالی‌ها تا اینجا برای فصل آینده باید یک میلیون و دویست هزار دلار هم به شفر بدهند که باید دید از این مبلغ چقدر می‌توانند تخفیف بگیرند؟

 

امیدواری به درآمد چند صد هزار دلاری

تا اینجا باشگاه استقلال روی هم ۳ میلیون ۳۵۰ هزار دلار در جیب اش دارد. اما این تمام در آمد و صرفه جویی باشگاه استقلال نیست. اگر مجید حسینی همان طور که در خبر‌ها آمده با لالیگا ترانسفر شود و مامه بابا تیام هم به تیم قاسم پاشا ترکیه برود، طبق توافق انجام شده ۲۰ تا ۲۵ درصد از حق ترانسفر آن‌ها به باشگاه استقلال می‌رسد که نباید رقم کمی باشد. ترانسفر احتمالی حسین حیدری به باشگاه بلژیکی و احتمال جدایی امید نورافکن و بازگشت او به شالروا بلژیک هم می‌تواند چند صد هزار دلار برای آبی‌ها در آمد و صرفه جویی ارزی به دنبال داشته باشد.

 

استقلالی‌ها روی آسیا هم حساب کرده‌اند

جدا از در آمد ۱۵۰ هزار دلاری از لیگ قهرمانان فصل گذشته برای کسب ۲ برد، ۲ تساوی و ۳ بازی خارج از خانه، استقلالی‌ها فصل آینده در لیگ قهرمانان هم حضور دارد. اگر استقلال با استراماچونی نتایج خوبی کسب کند، آبی پوشان می‌توانند بیش از ۲۰۰ هزار دلار هم از این رقابت‌ها در آمدزایی کنند.در مجموع اگر همه چیز برای استقلالی‌ها خوب پیش برود. آن‌ها برای فصل آینده بالغ بر ۴ میلیون دلار درآمد و صرفه جویی ارزی خواهند داشت. البته بخش زیادی از این پول برای پرداخت دستمزد مربی و بازیکنان خارجی و اردو‌ها هزینه می‌شود. باید دید از ایت حساب و کتاب‌ها سرانجام چقدر درآمد و صرفه جویی ارزی برای باشگاه استقلال محقق خواهد شد.

پی نوشت: استقلالی ها با توجه به تحریم ها قادر به وصول برخی از درآمدهای ارزی خود یا جا به جای آن نیستند و همین مسئله در پرداخت برخی بدهی های آنها به بازیکنان خارجی از جمله پروپئیچ مشکل ایجاد کرده و این تیم را در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا قرار داده است و چه بسا ادامه این روند، منجر به از دست دادن ستاره آفریقایی این تیم یعنی ایاندا پاتوسی نیز شود.

منبع
ایلنا

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید