کد خبر:31137
پ
سندباکس گوگل چیست و راه خلاص شدن از آن

سندباکس گوگل چیست و راه خلاص شدن از آن

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که یک سایت تازه راه انداخته اید و در ماه های اول خوشحال از توجه ویژه گوگل به سایتتان شده اید و بعد از مدتی به یکباره با افت ورودی گوگل در وبمستر مواجه شده اید، احتمالاً با پدیده ای به نام سندباکس گوگل مواجهید و نه پنالتی […]

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که یک سایت تازه راه انداخته اید و در ماه های اول خوشحال از توجه ویژه گوگل به سایتتان شده اید و بعد از مدتی به یکباره با افت ورودی گوگل در وبمستر مواجه شده اید، احتمالاً با پدیده ای به نام سندباکس گوگل مواجهید و نه پنالتی ! در ادامه به علائم سندباکس سایت و مدت زمانی که در این حالت قرار دارد خواهیم پرداخت با سایت تماشاچی همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید؛ راههای افزایش ترافیک و بازدید سایت در ایام تعطیل

 

سندباکس گوگل چیست و راه خلاص شدن از آن

 

سندباکس گوگل چیست و راه خلاص شدن از آن

 

اگر سایتتان با افت ورودی گوگل مواجه شده و علت آن را نمی دانید و نگران و مضطرب در اینترنت به دنبال علت افت بازدید سایت تازه تاسیس خود هستید با مطلب سندباکس گوگل چیست و چه موقع سایتی سندباکس می شود ما را همراهی کنید.

 

سندباکس گوگل چیست ؟

 

الگوریتم های گوگل معماری پیچیده ای دارند و یکی از رازهای همیشگی موجود در اینترنت محسوب می شوند و وبمسترها و دارندگان سایت دوست دارند هرچه بیشتر از آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل که در رتبه دهی سایت آنها در SERP یا همان صفحه نتایج جستجوی گوگل تاثیر دارد، با خبر شوند.

یکی از رازهای تقریباً لو رفته گوگل پدیده ای است به نام سندباکس که گوگل معمولا در دو یا سه نوبت، سایتهایی که به تازگی تاسیس شده اند و یا به تازگی شروع به بارگذاری مرتب و منظم محتوا در سایتشان می کنند را در آن قرار می دهد و سایتهایی که از این آزمون سخت گوگل به سلامت عبور کنند، می توانند امیدوار به روی خوش گوگل در آینده سایتشان باشند ولی بسیاری از صاحبان سایت به دلیل عدم آشنایی با ساز و کار سندباکس و علت سندباکس شدن سایتشان از ادامه کار دلسرد می شوند و سایت تازه تاسیس خود را پس از مدتی رها می کنند.

 

چه سایتهایی سندباکس می شوند؟

 

وقتی وب سایتی برای اولین بار قدم به دنیای وب و اینترنت می گذارد، مطالب و محتوایی که در آن وجود دارد به مرور در نتایج جستجوی گوگل ایندکس خواهد شد؛ حال تصور کنید سایتی، تازه شروع به کار کرده و مرتب نیز محتوای یونیک تولید می کند؛ وبمستر این سایت در ماه اول با دیدن ورودی گوگل خوبی که از سمت گوگل به سایتش هدایت می شود بسیار خوشحال می شود اما پس از مدتی که با کاهش چشمگیر ورودی گوگل رو به رو می شود، بعضاً از ادامه مسیر دلسرد می شوند و این مورد دقیقاً موضوعی است که گوگل بر روی آن تاکید دارد و سندباکس را به عنوان آزمونی برای سایتهای تازه کاری قرار داده که مداومت حضور آنها در دنیای وب و اینترنت مشخص نیست.

 

علت سندباکس شدن سایت

 

گوگل با سندباکس کردن سایتها در واقع در دو یا سه نوبت و در فاصله ای بین ۸ تا ۱۰ هفته از شروع سندباکس، برخی از کلمات کلیدی اصلی که به واسطه انها در ماه های اول فعالیت سایت، ورودی گوگل به سمتش هدایت شده را de-rank می کند و پوزیشن آنها در SERP را تا حدی پائین می آورد و با اینکار قصد دارد این موضوع را تست کند که آیا محتوای تولید شده توسط آن سایت که قبلا مثلا در صفحه اول ایندکس شده بود، آنقدر با کیفیت و با ارزش است که کاربری برای به دست آوردن آن به صفحه دوم و سوم یا حتی چهارم نتایج جستجوی گوگل سرک بکشد؟ از طرفی این آزمون در واقع آزمون صبر وبمستران نیز محسوب می شود و گوگل علاقه مند است تا لینک محتوای سایتهایی را در پوزیشن های خوب خود در صفحه اول جستجویش ایندکس کند که اولاً با کیفیت باشد و نیازهای کاربران را برطرف نمایند و دوما اینکه گوگل از این طریق سایتهایی که تنها برای چند ماه فعالیت مستمر دارند و پس از چند ماه فعالیت سایت متوقف می شود را تشخیص می دهد و ترجیح گوگل همواره بر این موضوع بوده که سایتهای معتبر که در تولید محتوای مناسب مداومت دارند را در رده های بالاتری از نتایج جستجویش قرار دهد و سایتهای تازه تاسیس کم ارزش را رفته رفته از صفحات اولیه نتایج جستجویش de-rank میکند.

 

 

سندباکس گوگل چیست و راه خلاص شدن از آن

 

به عبارتی با سندباکس شدن سایت، گوگل de-rank اولیه را انجام می دهد و اگر صاحبان سایت بر تولید محتوای با کیفیت در طول ۱۰ هفته استقامت کنند، بار دیگر پوزیشن های مناسب قبلی به آنها برگردانده می شود و اگر دلسرد شوند و کار را رها کنند، لینک سایتهای آنها در همان پوزیشن های فاجعه باقی خواهد ماند و دیگر به صفخات اول بر نمی گردد.

 

تفاوت سندباکس و پنالتی گوگل

 

در ابتدای کار وقتی وبمستری با افت چشمگیر ورودی گوگلش مواجه می شود، اولین ذهنیت او به سمت این می رود که مبادا توسط گوگل جریمه شده و مشمول پنالتی های گوگلی شده است و در همین راستا در کنسول وبمستر گوگل به دنبال علائم پنالتی می گردد و چیزی بدست نمی آورد. حقیقت این است که سندباکس سایت به معنای پنالتی نیست و در واقع به صورت مقطعی سایت شما مورد ارزیابی گوگل قرار می گیرد و در این مدت می بایست با کیفیت ترین مطالب خود را تولید کنید تا به گوگل ثابت کنید که شما برای یک پروژه بلند مدت و با هدف تولید محتوای با کیفیت پا به دنیای وب و اینترنت گذاشته اید و اگر نتوانید این مورد را ثابت کنید، گوگل به سایت شما اعتبار چندانی نخواهد داد و مطالب شما به خوبی در گوگل ایندکس نمی شوند.

 

مدت زمان سندباکس سایت

 

مدت زمان سندباکس سایت همانطور که در بالا گفته شد بین ۸ تا ۱۰ هفته است و با توجه به نوع فعالیت سایت، این عدد می تواند کمتر یا زیادتر نیز بشود. به عنوان مثال اگر در دوران سندباکس بتوانید با بک لینک گرفتن از سایتهای معتبر و آتوریتی دار صفحات خود را معتبر کنید، دوران راستی آزمایی سایت شما توسط گوگل کاهش می یابد اما اگر در دوران سندباکس سیکل مطلب زدن شما در سایت نامنظم شود، طبیعتاً این دوره افزایش می یابد.

 

راه خروج از سندباکس گوگل

 

راه مشخص و خاصی برای رهایی از این حالت سایت وجود ندارد و تنها با مداومت در تولید محتوای با کیفیت و استفاده از بک لینک های معتبر می توان زمان سندباکس سایت را کاهش داد.

 

علائم سندباکس شدن سایت

 

سندباکس گوگل از قبل خبر نمی کند و به یکباره توسط گوگل بر روی سایت اعمال می شود؛ اما روشهایی برای شناسایی سندباکس شدن آن وجود دارد؛ به طور مثال می توان به افت یکباره ورودی گوگل در کنسول وبمستر گوگل اشاره کرد که اگر این اتفاق بدون اینکه شما از گایدلاین های گوگل برای تولید محتوای گوگل خارج شده باشید رخ دهد و شاهد افت ورودی گوگلی بیش از ۳۰ درصد باشید؛ می توانید احتمال سندباکس شدن سایت را بالا بدانید. به طور کلی سندباکس گوگل بیشتر به سراغ سایتهای تازه تاسیس و یا سایتهایی که به یکباره قصد تولید محتوا کردن در وب را دارند اجرا می شود. پس اگر مطمئنید که خطایی از شما در دور زدن الگوریتم های گوگل سر نزده و مشمول جریمه نشده اید، نگران نباشید و به مطلب زدن خود ادامه دهید. گوگل حواسش به همه چیز هست و پس از طی مدت سندباکس، دوباره وضعیت سایت به حالت عادی باز خواهد گشت.

 

 

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • فرشاد ۹ مهر ۱۳۹۷ / ۹:۴۷ بعد از ظهر

    چ جالب
    الان سایت شما سند باکس شده یا این مرحله رو رد کرده

    • مدیر ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۲:۱۰ بعد از ظهر

      ما عبور کردیم . ولی چند روزه برای مسائل فنی و تغییرات سرور باید کمتر مطلب میزدیم . دوباره روال سابق میشیم و به تغییراتی که قولشون داده بودیم نزدیک شدیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید