کد خبر:40266
پ
رکوردهای لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹

رکوردهای لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹

منچسترسیتی برای دومین بار متوالی و برای چهارمین بار در تاریخ لیگ برتر و ششمین بار در تاریخ فوتبال انگلیس، قهرمان جزیره شد. در فصلی که لیورپول با وجود شایستگی نایب قهرمان شد، رقابت قهرمانی بسیار جذاب بود و قرمزها ناکام ترین نایب قهرمان لیگ برتر لقب گرفتند. اما با پایان یافتن این فصل فوتبال […]

منچسترسیتی برای دومین بار متوالی و برای چهارمین بار در تاریخ لیگ برتر و ششمین بار در تاریخ فوتبال انگلیس، قهرمان جزیره شد. در فصلی که لیورپول با وجود شایستگی نایب قهرمان شد، رقابت قهرمانی بسیار جذاب بود و قرمزها ناکام ترین نایب قهرمان لیگ برتر لقب گرفتند. اما با پایان یافتن این فصل فوتبال انگلیس، بد نیست نگاهی بیندازیم به آمار ثبت شده در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ فوتبال انگلیس.

 

 

کلیپ جشن قهرمانی منچسترسیتی ۲۰۱۹

 

رکوردهای لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹

 

رکوردهای لیگ برتر انگلیس در فصل 2018/2019

 

در این فصل مجموعاً ۳۸۰ بازی انجام شد که طی آن، ۱۰۷۲ گل به ثمر رسید که این یک رکورد در فوتبال انگلیس به حساب می آید. میانگین ۲٫۸۲ گل در هر بازی نیز در این فصل به ثبت رسید. منچسترسیتی و لیورپول روی هم رفته ۱۸۴ گل به ثمر رساندند که بیش از ۱۰ درصد از گل های لیگ است. از این تعداد ۶۶ گل سهم سه گلزن برتر لیگ بود: صلاح، مانه و اوبامیانگ. که هر سه ۲۲ گل زدند. البته صلاح با هشت پاس گل، عملکرد بهتری از نظر فردی نسبت به دو بازیکن دیگر به ثبت رساند.

بهترین بردهای خانگی و خارج از خانه هر دو متعلق به منچسترسیتی بود. سیتی در فوریه ۲۰۱۹ توانست چلسی را در خانه خود ۶-۰ شکست دهد و سپتامبر ۲۰۱۸ هم در ولز موفق شد کاردیف سیتی را ۵-۰ از پیش رو بردارد. در این فصل در دو مسابقه هشت گل به ثمر رسید که این دو بازی، رکوردار گل های زده در یک مسابقه لقب گرفتند: پیروزی ۶-۲ تاتنهام مقابل اورتون در دسامبر ۲۰۱۸ و برد ۵-۳ کریستال پالاس مقابل بورنموث در روز پایانی فصل.

 

منچسترسیتی برای قهرمانی به ۱۴ برد پیاپی در ۱۴ بازی آخر فصلش دست یافت که رکورد بیشترین برد متوالی در این فصل بود. همچنین آنها در کل نیم فصل دوم ۱۸ برد داشتند. بیشترین بازی بدون شکست متعلق به لیورپول بود. لیورپول بعد از ۲۰ هفته در هفته ۲۱ مقابل منچسترسیتی شکست خورد. آن باخت تنها شکست این تیم در کل فصل بود، شکستی که در نهایت به قیمت از دست دادن قهرمانی تمام شد.
هادرزفیلد تیم قعرنشین جدول لیگ برتر در این فصل ۱۴ بازی پیاپی بدون برد را تجربه کرد و عملاً با شایستگی به دسته پایین تر رفت! فولام دیگر تیم سقوط کرده این فصل نیز، تجربه ۹ شکست پیاپی را پشت سر گذاشت.
بیشترین رکورد جمعیت حاضر در ورزشگاه، متعلق به دیدار دربی شمال لندن بین تاتنهام و آرسنال در ومبلی بود که بیش از ۸۱ هزار نفر از نزدیک به نظاره بازی نشستند. کمترین تماشاگر برای یک مسابقه نیز در بازی بورنموث – هادرزفیلد رقم خورد که حدود ۹ هزار و ۹۰۰ نفر از نزدیک بازی را تماشا کردند. در کل فصل ۱۴٫۱۳۵٫۸۷۰ نفر بازی های لیگ برتر را از نزدیک در ورزشگاه ها به نظاره نشستند که متوسط جمعیت حاضر در بازی ها، حدود ۳۸ هزار نفر بود.

در طول این فصل، ۱۱ هتریک به ثبت رسید که سه مورد از این هتریک ها، متعلق به آگوئرو بود. به نوعی او تقریباً نیمی از گل هایش را در سه مسابقه مقابل آرسنال، چلسی و هادرزفیلد به ثمر رساند. ادن هازارد در این فصل با ارسال ۱۵ پاس گل، بهترین پاسور لیگ لقب گرفت. رایان فریزر از بورنموث نیز با ثبت ۱۴ پاس گل، در رده دوم قرار گرفت. در رده سوم نیز به طور مشترک آرنولد از لیورپول و اریکسن از تاتنهام ایستادند.
دو دروازه بان برزیلی لیگ برتر، این فصل بهترین آمار کلین شیت را داشتند. آلیسون با ثبت ۲۱ کلین شیت در لیورپول، دستکش طلایی را برد و ادرسون با ۲۰ کلین شیت بعد از وی قرار گرفت. بعد از این دو، کپا و پیکفورد با ۱۴ کلین شیت سوم شدند.

اتین کاپوئه با دریافت ۱۳ کارت زرد بیشترین کارت را در این فصل دریافت کرد. هویبرگ از ساوتهمپتون و مورگان از لسترسیتی با دو کارت قرمز، بدترین آمار اخراج را داشتند. همچنین واتفورد با ۷۶ کارت زرد، بدترین آمار انضباطی را داشت. لسترسیتی هم با دریافت ۵ کارت قرمز رکورددار شد.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید