نقش منفی وحید هاشیمان در شکست ایران مقابل عراق | تماشاچی
کد خبر:47934
پ
۵d6cb4739b95f_5d6cb4739b961

نقش منفی وحید هاشیمان در شکست ایران مقابل عراق

تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ تن به شکست تلخ ۲ بر ۱ مقابل عراق داد تا کار صعود ایران به دور بعد به اما و اگر کشیده شود و این در حالیست که سابقه نداشته تیم ملی در چنین مرحله ای کارش به اما و اگر کشیده شده باشد اما […]

تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ تن به شکست تلخ ۲ بر ۱ مقابل عراق داد تا کار صعود ایران به دور بعد به اما و اگر کشیده شود و این در حالیست که سابقه نداشته تیم ملی در چنین مرحله ای کارش به اما و اگر کشیده شده باشد اما به لطف کج سلیقگی وحید هاشمیان و به عبارت بهتر رفیق بازی او با چند بازیکن تیم ملی، لیست مدعوین تیم ملی پر از بازیکنان بی انگیزه و خالی از برترین بازیکنان لیگ بود که در ادامه به آن می پردازیم.

 

نقش منفی وحید هاشیمان در شکست ایران مقابل عراق

 

 

علت دعوت از شجاعی نیمکت نشین چیست؟

 

مسعود شجاعی با ۳۵ سال سن یکی از ضعیف ترین بازیکنان ایران در بازی مقابل عراق بود و اکنون این سوال در ذهن بسیاری از علاقه مندان به فوتبال پیش امده که انگیزه شجاعی ۳۵ ساله برای استمرار حضور در تیم ملی چیست و با چه هدفی همچنان به حضور در تیم ملی ادامه می دهد؟

شجاعی که معمولاً با عملکرد سینوسی خود بازیکن محبوبی نزد هواداران تیم ملی محسوب نمی شود با اشتباه عجیبش در دیدار مقابل عراق، زمینه ساز شکست تیم ملی در یک بازی مهم شد و پس علی رغم انتقادات زیاد، در انتهای بازی با انتشار یک عذرخواهی مجازی از استمرار حضور پرقدرتش (!) در تیم ملی گفت و وعده جبران داد!

 

 

اما مشخص نیست مسعود شجاعی که حتی در تراکتورسازی نیز نیمکت نشین شده است با چه نیت و هدفی همچنان به دنبال حفظ جایگاهش در تیم ملی است؟ آیا او به فکر شکستن رکورد  بیشترین حضور در جام جهانی در فوتبال ایران است؟ اگر اینطور است شاید بهتر باشد این عنوان را به او اهدا کنند تا او قید حضور در تیم ملی را بزند. البته در این میان، بعضی رفاقت ها بین وحید هاشمیان و شجاعی که روزگاری در تیم ملی هم بازی بودند در دعوت از این بازیکن نیز بی تاثیر نبوده است.

 

 

چرا بازیکنان آماده لیگ دعوت نشدند؟

 

به نظر می رسد مارک ویلموتس همه چیز را در اختیار هاشمیان گذاشته او نیز با سلیقه عجیب خود چشمانش را بر روی بازیکنان سرحال این روزهای لیگ یعنی فرشید اسماعیلی، مهدی ترابی، محمدرضا حسینی و … بسته و تنها به دعوت از رفقای خود فکر می کند که نتیجه این کج سلیقگی فنی نیز چیزی جز ناموزون بودن تعادل تیم ملی در پست های مختلف نبود. به طوری که از امید ابراهیمی که در روهای افت خود به سر می برد استفاده شد اما علی کریمی که در بهترین فرم دوران فوتبال خود قرار دارد نیمکت نشین شد. از مرتضی پورعلیگنجی که در دوران افت خود به سر می برد در تیم ملی استفاده می شود اما شجاع خلیل زاده که یکی از بهترین مدافعین لیگ است، اصلاً به تیم ملی دعوت نمی شود!

 

علت حذف علیرضا جهانبخش چیست؟

 

 

مارک ویلموتس به بهانه نیمکت نشینی علیرضا جهانبخش در برایتون از دعوت این بازیکن به تیم ملی خودداری کرد و در عوض، بازیکنانی در لیست جدید تیم ملی دیده می شوند که در تیم باشگاهی خود در فوتبال ایران نیمکت نشین هستند؛ آیا واقعاً بازیکنی که در بالاترین سطح فوتبال انگلیس نیمکت نشین است با بازیکن نیمکت نشین در لیگ ایران یکسان است؟  به یاد داریم که کارلوس کیروش به قدری بر روی تمرنیات لژیونرها در تیمهای اروپایی تاکید داشت که حتی بازیکن نیمکت نشین در فوتبال اروپا را به بازیکن اماده لیگ ایران ترجیح می داد اما چرخ روزگار طوری چرخیده که اکنون شاهد این مسئله هستیم که ویلموتس، نیمکت نشین لیگ ایران را به نیمکت نشین لیگ برتر انگلیس ترجیح می دهد!

 

در نهایت امیدواریم رفیق بازی و جریانات پشت پرده باعث دعوت از بازیکنان ناآماده به تیم ملی نشود چرا که این موارد همگی به ضرر تیم ملی خواهد بود کما اینکه تاکنون نیز چنین بوده است.

 

 

پی نوشت: به نظر شما مسعود شجاعی با سابقه حضور در لالیگای اسپانیا، و چمدانی پر پول از فوتبال در کشورهای حاشیه خلیج فارس و چندین دوره حضور در جام جهانی و جام ملتهای آسیا و همچنین بستن بازوبند کاپیتانی، با چه انگیزه ای در سن ۳۵ سالگی در تیم ملی حضور دارد؟ آیا هدف او فتح جام جهانی همراه با تیم ملی است که فرصت را به جوانان نمی دهد؟

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • حمید ۲۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۸ بعد از ظهر

    در مورد مسعود شجاعی کمی بی انصافی میکنید ، وقتی مربی او را انتخاب می کند و به او بازی میدهد، شما باید یقه مربی را بگیرد نه بازیکن را ! در ضمن در بازی با عراق کل تیم بد بارزی کرد نه فقط شجاعی .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید