کد خبر:39132
پ
stqll_w_lhll

دلایل برد روحیه بخش استقلال مقابل الهلال

تیم فوتبال استقلال ایران شب گذشته در جریان هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا توانست با کاری بزرگ تیم متمول و پر ستاره الهلال عربستان را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست دهد تا امیدهای این آبی پوشان که پس از شکست در دربی روحیه خوبی نداشتند، بار دیگر برای صعود زنده شود؛ در ادامه دلایل […]

تیم فوتبال استقلال ایران شب گذشته در جریان هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا توانست با کاری بزرگ تیم متمول و پر ستاره الهلال عربستان را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست دهد تا امیدهای این آبی پوشان که پس از شکست در دربی روحیه خوبی نداشتند، بار دیگر برای صعود زنده شود؛ در ادامه دلایل برد روحیه بخش استقلال مقابل الهلال می پردازیم.

 

 

دلایل برد روحیه بخش استقلال مقابل الهلال

 

دلایل برد روحیه بخش استقلال مقابل الهلال

وینفرد شفر در بازی حساس مقابل الهلال سرانجام تغییرات اساسی خود را رونمایی کرد و به نوعی توانست با خارج شدن از سبک بازی ۳-۳-۴ و سوییچ به سیستم پایه ۱-۳-۲-۴ که در مواقع حمله به ۲-۴-۴ تبدیل می شد، شاگردان مامیچ را سورپرایز کند و در همان دقایق ابتدایی تیر خلاص را به پیکر الهلال مغرور بزند.

پس از گل اول استقلال، بازی با نمایش بی نقص و خونسرد بازیکنان این تیم دنبال شد و الهلال که حسابی تحت تاثیر نمایش متفاوت استقلال در این دیدار قرار گرفته بود نتوانست موقعیت های جدی بر روی دروازه استقلال ایجاد کند و تک موقعیت های آنها در نیمه اول تنها بر روی شوت از راه دور به دست آمد اما تغییرات ایجاد شده در شاکله اصلی آبی پوشان، در این دیدار جواب داد و نیمکت نشین شدن منشا و حضور گونکالوس در نوک حمله که با تحرک بالایش، حسابی مدافعین الهلال را سردرگم کرده بود، ارتباط بین خطوط تیم مقتدر عربستانی را مختل کرد به طوری که در دقیقه ۳۱ بازی بار دیگر پاتوسی هنرنمایی کرد و با ارسالی دقیق، برای دانشگر او را در موقعیت گلزنی قرار داد اما این بازیکن به جای ضربه به سمت دروازه ترجیح داد ریسک نکند و با پاسی زیبا، پژمان منتظری را در دهانه دروازه خالی صاحب موقعیت گل کرد و گل دوم استقلال، آب سردی بر تیم شوکه شده الهلال به شمار می آمد.

 

دلایل برد روحیه بخش استقلال مقابل الهلال

 

بازی در نیمه دوم طبق انتظار با فشار بیشتر الهلال و دفاع آبی پوشان دنبال شد به طوری که بازیکنان استقلال در این نیمه، به دنبال حفظ نیتجه و استفاده از ضد حملات بودند و حضور منشای تازه نفس نیز در نوک حمله، کار را برای مدافعین الهلال سخت تر کرد. اگرچه الهلال در این نیمه توانست یکی از گلهای خورده را جبران کند اما سرمربی این تیم نیز به خوبی می داند که این گل تنها ناشی از اشتباه بازیکن استقلال (ذکی پور) به دست آمد و حاصل کاری تمرین شده نبود.

در این بازی که حکم مرگ و زندگی را برای استقلالی ها داشت، بسیاری از بازیکنان این تیم از جمله داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی، پاتوسی، سید حسین حسینی و … خوش درخشیدند و توانستند با ارائه یک بازی بی نقص، همچنان هواداران این تیم را به صعود از گروه مرگ رقابتها امیدوار نگه دارند.

با این شرایط، استقلال با ۴ امتیاز در رده سوم گروهش قرار گرفت و در صورت تکرار برتری مقابل الهلال در بازی برگشت، از شانس بالایی برای صعود از این گروه برخوردار خواهد شد.

نکته ویژه این بازی، کلیشه همیشگی وینفرد شفر بود که وقتی تیم او گل اول مسابقه را به ثمر می رساند، شکست دادن استقلال برای حریفان بسیار سخت می شود اما گره بازیهای استقلال وقتی به چشم می آید که تیم شفر گل اول را دریافت کند و باید دید آیا شفر و کادر فنی استقلال توانسته اند بر روی این نقیصه در بازیهای بعد کار کنند یا خیر؟

 

در هر صورت این برد با ارزش، آبی پوشان را به طور کل از بحران در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا خارج کرد و با بازگشت مصدومان کلیدی این تیم از جمله همام طارق، وریا غفوری و فرشید باقری می توان آینده بهتری را برای آنها متصور بود.

در نهایت می توان گفت، شفر در این بازی، مزد شجاعت خود را گرفت و پس از مدتها پذیرفت که در صورت نبودن ابزار بازی با سیستم ۳-۳-۴ ، نباید با استفاده از بازیکنان غیرتخصصی در پستهای مختلف، راندمان تیم را پائین آورد و این نکته را میس توان کلید موفقیت و علت اصلی برد ارزشمند استقلال مقابل الهلال دانست.

حراج تابستانه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید