دفاعیه وریا غفوری نسبت به ادعای علی خطیر | تماشاچی
کد خبر:41688
پ
دفاعیه وریا غفوری نسبت به ادعای علی خطیر

دفاعیه وریا غفوری نسبت به ادعای علی خطیر

علی خطیر به دلایل نا معلوم امروز بخش هایی از اتفاقات خصوصی باشگاه استقلال در مذاکرات با بازیکنان را افشا کرد و پرده از درخواست ۶ و ۹ میلیاردی سید حسین حسینی و وریا غفوری برداشت که با واکنش این دو بازیکن مواجه شد. در ادامه دفاعیه وریا غفوری نسبت به ادعای علی خطیر را […]

علی خطیر به دلایل نا معلوم امروز بخش هایی از اتفاقات خصوصی باشگاه استقلال در مذاکرات با بازیکنان را افشا کرد و پرده از درخواست ۶ و ۹ میلیاردی سید حسین حسینی و وریا غفوری برداشت که با واکنش این دو بازیکن مواجه شد. در ادامه دفاعیه وریا غفوری نسبت به ادعای علی خطیر را می خوانید.

 

چه کسی قیمت بازیکنان در فوتبال ایران را تعیین می کند؟

 

دفاعیه وریا غفوری نسبت به ادعای علی خطیر

 

دفاعیه وریا غفوری نسبت به ادعای علی خطیر

 

🔹قبل از هرچیز باید در مورد مسائلی صحبت کنم که در مورد قرارداد فصل گذشته بنده گفته می شود و آنهایی که این حرفها را مطرح کرده اند هم همان سیاستی را دارند که هواداران را علیه من تحریک کند. بنده فصل گذشته به جای مبلغ قرارداد و معادل آن خودرویی از باشگاه دریافت کردم که البته این موضوع هم پیشنهاد خودشان بود. من در سال های قبل هرگز به جز مبلغ قراردادم چیز دیگری از باشگاه طلب نکرده بودم. این مساله هم جزییاتی دارد. بعدا در تلویزیون صحبت هایی مطرح شد که مبلغ این خودرو بالا رفته است ولی من این خودرو را به مبلغی پایین تر از ارزش قراردادم فروخته بودم و افزایش قیمت خودرو شامل حال من نشد که این طرف و آن طرف در مورد آن صحبت می شود.
 

🔹در مورد قرارداد امسال من مطابق همه سال ها بعد از لیگ برتر مدتی استراحت کردم و بعد آن مدتی استراحت کردم و به اردوی تیم ملی ملحق شدم. در بازگشت از اردوی تیم ملی برای مذاکره به باشگاه استقلال رفتم و صحبت هایی مثبتی با آقای منزوی داشتم، علی رغم اینکه از تیم های دیگری هم پیشنهاد داشتم که نمی خواهم در مورد آن صحبت کنم. مذاکرات من با استقلال خیلی مثبت پیش می رفت و من شرط و شروط خاصی در مورد مدت و مبلغ قرارداد نداشتم که بخواهد مانع جدی برای عقد قرارداد باشد اما امروز صبح با مصاحبه ای روبرو شدم در مورد شفاف سازی قرارداد وریا غفوری که واقعا متعجب شدم.
 

🔹من دوست دارم در استقلال فوتبالم را ادامه بدهم و شرط عجیبی و غریبی هم برای حضور در این تیم ندارم اما این سیر طبیعی مذاکره با بازیکنان است که بازیکن درخواست هایی دارد و باشگاه هم انتظاراتی دارد و در نهایت خواسته طرفین به هم نزدیک می شود. احساس می کردم در مذاکرات ما هم روند طبیعی در حال طی شدن است و در نهایت این گفت و گوی به زعم خودشان شفاف سازانه را دیدم. مصاحبه ای که باعث تاسفم شد چون هدفی جز خراب کردن من نداشت.

🔹آنچه که اسمش شفاف سازی گذاشته شده به نظر من برای تحریک بازیکن برای ترک تیم است و البته زیر فشار دادن بازیکن که خود این موضوع هم رویه مناسبی نیست. در باشگاه با شخصیتی مثل استقلال نباید این اتفاق بیفتد. در نهایت استنباط من از این موضوع این است که با توجه به روند مناسبی که مذاکرات داشت این صحبت نباید عنوان می شد و شاید به این دلیل عنوان شده که مذاکرات به نتیجه نرسد.
 

🔹حالا که صحبت از شفاف سازی است که همه از آن استقبال می کنند بد نیست در مورد مسائل دیگری هم صحبت شود نه فقط یک پیشنهاد امضا نشده و حرف هایی که در محیط امن باشگاه بین طرفین رد و بدل شده است. حالا بحث قراردادها است بد نیست در مورد رقم قرارداد بازیکنان خارجی مثل آقای ایسما هم صحبت شود که در سال اقتصاد مقاومتی و بحث هایی از این دست قرارداد یک ساله ایشان به اندازه قرارداد ۳ ساله بازیکنی مثل وریا غفوری است. انتظار این است که بازیکنان خارجی کیفیتی بالاتر از بازیکنان داخلی داشته باشند ولی ما یکسری بندها در قرارداد این بازیکنان دیده ایم، بازیکن اگر در استقلال برابر یک تیم معمولی یک امتیاز بگیرد ۱۰۰۰ دلار معادل ۱۴ میلیون تومان پاداش دریافت می کند، این توهین به شخصیت باشگاه استقلال نیست؟

🔹این مسائل باید شفاف سازی شود نه قرارداد بازیکنان خودی و قراردادن شان روبروی هواداران و تخریب شخصیت بازیکنان، بازیکنی که با تمام وجود برای تیمش جنگیده است. این یعنی بازیکن برای هر برد ۳ هزار دلار دریافت می کند، یعنی هر برد ۵۰ میلیون تومان روی دست باشگاه خرج می گذارد. اگر تیم سه پیروزی کسب کند پاداش این بازیکن به اندازه قرارداد دو سه بازیکن جوان تیم می شود، این ظلم نیست در حق استقلال؟ این قراداد توسط آقای خطیر بسته شده است. اگر حرف از شفاف سازی است این را شفاف سازی کند، باید رای سوپر کاپ را شفاف سازی کند که ایشان با کلی سر و صدا و مشهور کردن خودش به نتیجه ای نرسید. به هواداران شفاف بگوید نتوانستم کاری بکنم.
 

🔹خطیر از بدو ورود تلاش کرد با ورود به مباحث پر سر و صدا برای خود محبوبیت درست کند که البته موفق هم بوده اند اما نتیجه این صحبت ها و هیاهو چیست و چه دستاوردی برای استقلال داشته است؟ من از ایشان می خواهم طبق صحبت های قبلی نتیجه رای سوپر کاپ را اعلام کند.

🔹موضوع دیگر صحبتی است که ایشان در مورد شفر کردند که من شرم دارم آنها را به زبان بیاورم. آقای شفر یک مربی زحمتکش بود که یک جام برای استقلال آورد و خوب یا بد دوران همکاری اش با استقلال به پایان رسید. حالا با به زبان آوردن آن صحبت ها آن هم در باشگاهی که همیشه برای سرمربی های خود احترام خاصی قائل بوده واقعا نادرست است و باعث سرافکندی ما در مقابل تیم های دیگر شده است. موضوعی که اتفاقا باید با درایت مدیریت و در یک محیط آرام با تخفیف گرفتن از آقای شفر حل می شد اما این مساله هم یک جریان دیگر برای دیده شدن ایشان شد که در نهایت فکر می کنم ضرر زیادی هم به استقلال برسد.
 

🔹موضوع بعدی درز کردن اخبار محرمانه باشگاه است که برای اولین دارد اتفاق می افتد، آن هم در چه باشگاهی؟ در باشگاه بزرگ استقلال که همیشه به بی حاشیه بودن زبانزد بوده است. حالا که بحث شفاف سازی است بهتر است در این زمینه هم توضیح بدهند که چه کسی که اسناد و مدارک محرمانه و مسائلی مثل یک ویس واتس آپی یا تلگرامی را از باشگاه بیرون می دهد؟ مگر جز این است که ویسی که شامل حرف های خصوصی باشگاه است انتشار آن به پیکره باشگاه لطمه می زند؟

🔹ایشان بیاید در مورد نداشتن امکانات و زمین تمرین زمانی که ما در کورس قهرمانی بودیم توضیح بدهد. چه کسی سوء مدیریت داشت در مورد نداشتن زمین تمرین که بزرگترین لطمه را به ما زد؟ نداشتن امکانات اولیه در مسیر قهرمانی بزرگترین ضربه را به ما زد. این موضوع قبل از دربی یک ضربه بزرگ به ما زد و خیلی بچه ها به خاطر سفتی زمین، تمرین در چمن مصنوعی و نداشتن امکانات مصدوم شدند. در زمین هایی تمرین می کردیم که در شان تیم های لیگ دویی هم نبود و بازیکنان سرما می خوردند. بازیکنی که منزلش شرق تهران بود، باید ۲ ساعت در ترافیک با عرق در ماشین خود می نشست چون زمین تمرین رختکن نداشت. این ضعف باید شفاف سازی شود، اگر هواداران استقلال به فکر تیم شان هستند باید این ها را روشن کنند که چرا استقلال با ۲۰ میلیون هوادار نباید زمین تمرین داشته باشد.
 

🔹جدا از این بحث ها آقای فتحی به عنوان نفر اول تصمیم گیرنده باشگاه نباید سکوت کنند چون این سکوت مهر تاییدی است بر ضرباتی که آقای خطیر با بی تجربگی به باشگاه استقلال می زند. ایشان باید مقابل این اتفاق ها بایستد. اگر الان با بازیکنان صحبت کنید خیلی از آنها از برخورد اولیه خطیر و نوع حرف زدنش ناراحت و متعجب هستند. این مساله است که در سطح اول استقلال و حتی فوتبال ایران کم نظیر است و به نوعی تجربه اول ما محسوب می شود.

🔹ایشان کاری که سعی کردند انجام بدهند و در یکی دو مورد موفق هم بوده اند اختلاف انداختن بین بازیکنان تیم بوده و از بین بردن وحدت تیم. ایشان به بچه ها زنگ می زدند و حرف هایی را عنوان می کردند که واقعیت نداشت و سعی می کردند بازیکنان را مقابل هم قرار بدهند و مشکل در تیم درست کنند تا بتوانند به اهداف خود برسند. خیلی جالب است بدانید این آقا که حرف از استقلالی بودن می زند یک جاهایی به خاطر اختلاف با شفر از باخت تیم خواشحال می شد تا بتواند او را کنار بگذارد، دقیقا زمانی که تیم ما در کورس قهرمانی بود.

 

🔹یک بار دیگر اعلام می کنم نه شرطی برای استقلال گذاشته ام و نه با مدت قرارداد مشکلی دارم. دوست دارم در استقلال بمانم و از نظر مالی هم اختلاف چندانی نداریم. نمی گویم از حق خودم می گذرم، از تیم های با شخصیت پیشنهاد داشته ام اما سعی کرده ام در استقلال بمانم. هدفم ماندن در استقلال است مگر اینکه این عواملی که به عنوان شفاف سازی کار می کنند جلوی این قضیه را بگیرند. همه من را می شناسند، نه منفعت طلب هستم و نه دنبال منافع خودم هستم. فقط هدفم این است در جایی که دوست دارم بمانم و بازی کنم. هواداران استقلال بدانند که من دوست دارم در این تیم به فوتبالم ادامه بدهم.

🔹همه من را می شناسند، من براساس منافع شخصی حرکت نمی کنم، از خودم تعریف نمی کنم ولی سابقه من این را نشان می دهد. اگر مجبور شدم این حرف ها را به زبان بیاورم فقط به خاطر دفاع از خودم بود و تصویری است که شاید در ذهن هواداران استقلال از بازیکنان خودشان به وجود آمده باشد. من به هیچ عنوان قصد حاشیه سازی برای استقلال را نداشتم و نخواهم داشت.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • ایمان ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۵۰ بعد از ظهر

    به سایر حرف هایی که وریا زده کار ندارم ( یعنی یک سری نقد کرده که باید بقیه جواب بدن ) ولی چنتا نکته تو این به اصطلاح دفاعیه هست که خیلی آزاردهنده است :
    ۱٫ در قسمت دوم وریا میگه که ” .. شرط و شروط خاصی در مورد مدت و مبلغ قرارداد نداشتم .. ” بعد در قسمت سوم میگه ” … بازیکن درخواست هایی دارد و باشگاه هم انتظاراتی دراد و در نهایت خواسته طرفین به هم نزدیک میشود … ” . الان این خودش نشون میده که مبلغ درخواستی که خطیر گفته درست بوده و واقعا وریا همچین رقمی رو درخواست کرده که البته حالا میگه برای چونه زدن بوده و مبلغ قرارداد در نهایت کم میشده. الان واقعا حتی اگه به ۲ میلیارد برای هر فصل توافق میکردن می ارزید ؟ با این فصل بدی که داشت. یا ۲ فصل دیگه چی ؟ هنوزم ۲ میلیارد می ارزه در ۳۲ سالگی ؟ من که به نظرم نه
    ۲٫ وقتی در مجادله یکی از طرفین به جای دفاع از حرف خودش و یا نقد حریف طرف مقابل میره سراغ تخریب شخصیت رو به رو یعنی حداقل اون حرف طرف مقابل درست بوده که اینطوری برخورد کرده ( نشونه بسیاز واضح و رایج در مناظره های و بحث هایی که این روزا تو جامعه هست )
    ۳٫ حالا که وریا به نظر خودش مورد حمله و آزار قرار گرفته یاده قرارداد ایسما افتاده ؟ الان به فکر شخصیت باشگاه استقلال هست ؟ ایم ازون نشونه های که این بازیکن داره سنگ خودشو به سینه میزنه و نه استقلال ( که البته همه اینجوری هستن و هیچ ایرادی هم نداره چون به هر حال داره از این راه پول در میاره و زندگی میکنه ولی وقتی ایراد داره که میاد میگه من عاشق استقال هستم و این ظاهرنمایی ها )

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید