کد خبر:38408
پ
Untitled-1

دردسر فساد هدایتی برای کریم باقری، علی کریمی، مهدوی کیا و محرمی

دادگاه رسیدگی به تخلفات حسین هدایتی عابر بانک سابق پرسپولیس و مالک مجموعه استیل آذین برگزار شد و در جریان این جلسه، نماینده دادستان موضوعاتی را مطرح کرد که برای باشگاه پرسپولیس و تنی چند تن از اسطوره های سابق پرسپولیس دردسرساز خواهد شد.   دردسر فساد هدایتی برای کریم باقری، علی کریمی، مهدوی کیا […]

دادگاه رسیدگی به تخلفات حسین هدایتی عابر بانک سابق پرسپولیس و مالک مجموعه استیل آذین برگزار شد و در جریان این جلسه، نماینده دادستان موضوعاتی را مطرح کرد که برای باشگاه پرسپولیس و تنی چند تن از اسطوره های سابق پرسپولیس دردسرساز خواهد شد.

 

دردسر فساد هدایتی برای کریم باقری، علی کریمی، مهدوی کیا و محرمی

 

 

بر طبق ادعای نماینده دادستان، هر فرد یا شرکت یا نهادی که از هدایتی پول دریافت کرده و یا به نوعی با او مراوده مالی داشته، می بایست پولهای دریافتی را پس داده و به بیت المال بر گرداند که در این بین پای باشگاه پرسپولیس بالیست بلند بالایی از دریافتی هایی که از هدایتی داشته در صدر جدول قرار دارد و نفراتی همچون کریم باقری، مهدی مهدوی کیا،  مجتبی محرمی و علی کریمی نیز که سهامدار استیل آذین بوده اند نیز اکنون با چالش جدی به واسطه فساد مالی هدایتی مواجه شده اند.

 

گفته می شود حسین هدایتی به افراد و نهادهای مختلف از جمله فدراسیون فوتبال و حتی امیر قلعه نویی نیز در مقاطع مختلف کمک مالی کرده و باید منتظر ماند و دید سیستم قضائی کشور چطور قادر به بازپس گیری پول های نامشروعی است که اکنون در حسابهای این افراد یا نهادها است.

 

نماینده دادستان در نطق خود اعلام کرد:

 

«چه افراد ورزشی و چه افراد غیر‌ورزشی بدانند هرچه پول از هدایتی گرفته‌اند پول مردم بوده و باید بیایند پس بدهند تا دادسرا به آن ورود نکند.» این جمله آخر یعنی نماینده دادستان به لیست تمام پرداختی‌های هدایتی دسترسی داشته و با علم به تمام این پرداختی‌ها هشدار داده که این افراد پول‌ها را برگردانند. خیلی‌ها این پول‌ها را گرفته‌اند، خرج کرده‌اند و یک لیوان آب هم رویش خورده‌اند! اما تا آنجا که ذهن‌مان یاری می‌کند بخشی از این پول‌ها را برایتان می‌نویسیم.

 

*پول انتقال بیرانوند از نفت به پرسپولیس. این را امیر عابدینی مدیر پرسپولیسی هم تأیید کرد.

*در برهه‌های مختلف کمک به قرمز‌ها با عنوان کمک مالی به باشگاه پرسپولیس. این عنوان در بخش زیادی از صورت حساب‌ها دیده می‌شود. در چند مورد او رقم ۵۰۰ میلیون، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون به این باشگاه کمک کرده است. رقم واقعاً بالاست و در مخیله نمی‌گنجد. آیا پرسپولیس باید این پول‌ها را برگرداند؟!

*هدایتی در برهه‌های مختلف پول بلیت هواپیمای تیم را داده است. رقم هم از ۸ میلیون شروع می‌شود و تا ۳۰۰ میلیون تومان می‌رسد. جزئیات تمام این خرج‌ها در اختیار دادگاه قرار گرفته است. یک بار او فقط ۳۸۰ میلیون بابت بدهی پرسپولیس به یک آژانس هواپیمایی پرداخت کرده است.

*در سال اولی که پرسپولیس قهرمان شد او در چند برهه ۳۰ سکه تمام به اضافه ۱۷ نیم‌سکه به عنوان پاداش به تیم پرداخت کرد. رقم خرید سکه‌ها هم از ۳۸ میلیون آغاز می‌شود.

*در اولین سال حضور برانکو، هدایتی بخش عمده‌ای از مبلغ مالیات سرمربی قرمز‌ها را پرداخت کرد. مثلاً در یک قلم پرداختی او ۱۰۰ میلیون بابت مالیات برانکو به پرسپولیس داده است. این پول‌ها هم باید برگردد؟!

*پول تسویه حساب حمید درخشان که ۳۰۰ میلیون بود را هم هدایتی پرداخت کرد!

*هدایتی برای انتقال وحید امیری به پرسپولیس هم ۷۰۰ میلیون تومان به این بازیکن پرداخت کرد.

*او برای جذب سیدجلال حسینی هم رقم چند صد میلیونی پرداخت کرد که خودش بار‌ها به این مسئله اشاره داشت.

*هدایتی به باشگاه ملوان هم کمک مالی کرد!

*یک هزینه سنگین دیگر او برای پرسپولیس هم سکه‌هایی بود که برای دومین جشن قهرمانی قرمز‌ها به طاهری مدیرعامل سابق پرسپولیس داد. به ادعای خود هدایتی ۴۰۰ سکه در شب قهرمانی تیم به آزادی فرستاد که بعد فاش کرد باشگاه فقط سه سکه به هر بازیکن داده است!

*هدایتی حتی ۲۰۰ هزار دلار برای خرید گولتس هزینه کرد. بعید است بتوانند این پول را از آن بازیکن بگیرند.

*او حتی در برنامه ۹۰ فاش کرد که در مجموع و در دوران مدیریت طاهری مبلغ ۱۹ میلیارد تومان برای این باشگاه هزینه کرده است!

*بابت منتقل نشدن کاوه رضایی به پرسپولیس هم او ۸۰۰ میلیون تومان هزینه کرد! این را خودش در برنامه ۹۰ گفت. قرار بود با پرداخت این پول کاوه قرمزپوش شود ولی او به استقلال رفت و بعد هدایتی ادعا کرد مسئولان باشگاه این پول را برنگردانده‌اند.

*او هزینه ملی هم کرد. قبل از جام ملت‌های استرالیا ۹۰۰ میلیون تومان به عنوان پاداش به تیم ملی پرداخت کرد.

*هدایتی بخشی از دستمزد کارلوس کی‌روش را هم پرداخت کرد.

*یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون از پول هدایتی صرف بازگرداندن رامین رضاییان و مهدی طارمی از ریزاسپور شد!

این‌ها بخش‌هایی از پول‌هایی است که او در این سال‌ها هزینه کرده و به مراتب رقم هنگفت‌تر از این حرف‌هاست.

حراج تابستانه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید