کد خبر:18588
پ
حسرت رونالدو و مسی در شکستن ۶ رکورد جذاب فوتبال جهان

حسرت رونالدو و مسی در شکستن ۶ رکورد جذاب فوتبال جهان

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو دو فوق ستاره فعلی فوتبال جهان در حال حاضر تقریباً هر رکورد گلزنی که در دنیای فوتبال وجود داشته را جا به جا کرده اند؛ اما شاید بدن باشد بدانید که هر دوی آنها هنوزم که هنوز است در حسرت ۶ رکورد خاص گلزنی هستند که در ادامه به آن […]

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو دو فوق ستاره فعلی فوتبال جهان در حال حاضر تقریباً هر رکورد گلزنی که در دنیای فوتبال وجود داشته را جا به جا کرده اند؛ اما شاید بدن باشد بدانید که هر دوی آنها هنوزم که هنوز است در حسرت ۶ رکورد خاص گلزنی هستند که در ادامه به آن می پردازیم.

 

تماشا کنید؛ مقایسه قیچی برگردونهای مسی و رونالدو 

 

 

حسرت رونالدو و مسی در شکستن ۶ رکورد جذاب فوتبال جهان

 

 

 

آلفردو دی استفانو از رئال مادرید؛ بیشترین گل زده در فینال لیگ قهرمانان اروپا

 

او با ۵ بار حضور در فینال مسابقات معتبر باشگاهی در اروپا موفق به زدن ۷ گل شده است و این در حالی است که مسی دو بار در فینال لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده و رونالدو نیز با درخشش در فینال قبلی لیگ قهرمانان اروپا مقابل یونتوس، به او رسید و این شانس را دارد تا بار دیگر با رئال مادرید به فینال این رقبابها برسد و از مسی پیشی بگیرد.

 

 

لاسلسو کوبالا و سانتو آرانا ؛ بیشترین گل زده در یک مسابقه

 

لیونل مسی در سال ۲۰۱۲ با زدن ۴ گل در یک مسابقه و کریستیانو رونالدو با زدن ۵ گل در دیدار مقابل اسپانیول در سال ۲۰۱۵، بهترین عملکرد را از خود در این زمینه بر جای گذاشته اند اما لاسیو کوبالا در سال ۱۹۵۲ با پیراهن بارسلونا ۷ بار دروازه اسپورتینگ خیخون را باز کرد و سانتو آرانا با پیراهن اتلتیکو بیلبائو در سال ۱۹۳۱، هفت بار دروازه بارسلونا را باز کرده است و در این زمینه رکورددار محسوب می شوند.

 

میروسلاو کلوزه؛ آقای گل ادوار جام جهانی

 

بهترین عملکرد مسی در جام جهانی زدن ۵ گل است و بهترین عملکرد رونالدو در جام جهانی زدن ۳ گل در این تورنمنت مهم است؛ این در حالی است که میروسلاو کلوزه، گلزن سابق تیم ملی آلمان ۱۶ گله است.

 

 

جونینیو؛ بیشترین گل از روی ضربه ایستگاهی

 

 

رونالدو در این زمینه از مسی جلوتر است اما او بهترین ضربه ایستگاهی زن تاریخ فوتبال نیست. رونالدو با ۴۰ و لیونل مسی با ۳۰ گل در رده ملی و باشگاهی(تا قبل از فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸) راه درازی تا رسیدن به بهترین ضربه ایستگاهی زن تاریخ فوتبال یعنی جونینیو با ۷۹ گل دارند. البته هموطن جونینیو یعنی زیکو معتقد است او با ۸۰ گل از روی ضربات ایستگاهی بهترین ضربه ایستگاهی زن تاریخ فوتبال است و نه جونینیو!

 

دیکسی؛ بیشترین گل در یک فصل

 

بهترین عملکرد مسی در یک فصل به لیگ ۲۰۱۱-۲۰۱۲ بر می گردد که او ۵۰ گل برای بارسلونا به ثمر رساند و این در حالی است که رونالدو در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ توانست ۴۸ گل به ثمر برساند اما رکورد در این زمینه در دست دیکسی است، دیکسی در فصل ۱۹۲۷-۱۹۲۸ با پیراهن تاباس توانست ۶۰ گل در ۳۹ مسابقه به ثمر برساند. که البته بعدها فرانک دک در فصل ۱۹۴۵-۱۹۴۶ با ۶۶ گل مدعی این عنوان شد.

 

پله؛ بیشترین هت تریک در تاریخ فوتبال

 

 

رونالدو با ۴۸ و مسی با ۵۰ هت تریک در این زمینه عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته اند اما سه آقای گل جام جهانی یعنی پله، در این زمینه رکورددار است چرا که او در طول دوران بازی خود ۹۲ هت تریک از خود به ثبت رسانده است .

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید