کد خبر:14448
پ
maxresdefault-(73)

حرفه ای شدن در فیفا ۱۸ ؛ آموزش سانتر، شوت، دریبل، دفاع و حمله

چند ماهی از عرضه بازی جذاب فیفا ۱۸ می گذرد و گیمرهای بیشتری در حال بازی آن هستند و متوجه تفاوتهای این ورژن از بازی با نسخه فیفا ۱۷ شده اند و به همین خاطر کیفیت بازی آنها تا حدی تحت تاثیر قرار گرفته به طوری که در صفحات مجازی به دنبال ترفندهایی برای افزایش […]

چند ماهی از عرضه بازی جذاب فیفا ۱۸ می گذرد و گیمرهای بیشتری در حال بازی آن هستند و متوجه تفاوتهای این ورژن از بازی با نسخه فیفا ۱۷ شده اند و به همین خاطر کیفیت بازی آنها تا حدی تحت تاثیر قرار گرفته به طوری که در صفحات مجازی به دنبال ترفندهایی برای افزایش مهارت خود در فیفا ۱۸ هستند تا با حرفه ای شدن در انجام این بازی، بتوانند راحت تر حریفان خود را شکست دهند؛ در ادامه این مطلب به آموزش ترفندهایی برای حرفه ای شدن در فیفا ۱۸ می پردازیم؛ با دراپ بال همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید؛ حل مشکلات فیفا ۱۸

 

نکات حرفه ای شدن در فیفا ۱۸

 

برای حرفه ای شدن نیاز به یادگیری چند مهارت کلی است که عبارتند از:

 

تاکتیک های هجومی و ترکیب مناسب در فیفا ۱۸

 

 • ایده پایه و اولیه، ترکیب ۳-۳-۴ است. نکات جزیی تری هم درباره ترکیب وجود دارد که آن ها را لیست کرده ایم.
 • بازیکنانی سریع داشته باشید. سرعت می تواند نقص ها را بپوشاند و می توانید فرصت های بسیار بیشتری بسازید.
 • بهترین فینیشرتان را مقابل دروازه قرار دهید.
 • وینگرها باید سریع باشند، بتوانند پاس های دقیقی ارسال کنند، تکنیکی باشند و البته فینیشینگ بالایی هم داشته باشند.
 • به هافبک هجومی مرکزی تان توجه زیادی داشته باشید. نقش او بسیار حیاتی است؛ زیرا در تمام حملات، نقش دارد.
 • به فول بک های تان هم توجه کنید. در اختیار داشتن فول بک هایی سریع، تکنیکی و بازیساز، می تواند خط حمله را شما را ارتقا بخشد.
بهترین تاکتیک ها برای گلزنی در فیفا ۱۸
 • مهاجم های کناری تان را به سمت مرکز متمایل کنید اما پست وینگر به آن ها بدهید.
 • دو فول بک تان را هم از پست های RB و LB به RWB و LWB بیاورید.
 • در بخش دستورالعمل ها مشخص کنید که هافبک وسط تان عقب بماند و به طرزی پرتکاپو به دنبال توپگیری باشد (aggressive interceptions). یکی از هافبک وسط های تان هم برای حضور در حملات تنظیم کنید تا زمان ارسال توپ، پشت محوطه جریمه باشد.
 • در بخش دستورالعمل ها (Instructions Tab) همچنین مشخص کنید که فول بک های تان همیشه اوورلپ کنند.
 • هافبک هجومی مرکزی تان را نیز در خط حمله نگه دارید تا هنگام ارسال توپ در محوطه جریمه بماند.
 • مهاجمان تان را نیز در هر شرایطی در خط حمله نگه دارید.۱
 • همچنین تاکتیک تان را بر روی گزینه پرس سنگین یا همان High Pressure تنظیم کنید.

 

آموزش سانتر در فیفا ۱۸

 

 

سانتر کردن یکی از ویژگی های مهم در بازی فیفا ۱۸ محسوب می شود و بازیکنانی که بتوانند سانترهای به موقع و با کیفیتی داشته باشند، شانس برنده شدنشان بیش از دیگران است؛ در فیفا ۱۸ سه نوع سانتر جدید به نام های سانتر خطرناک، سانتر نرم، و سانتر تیز اضافه شده است که هر یک کاربرد خاص خود را دارد.

 

در ابتدا توصیح میکنیم که حالت سانتر بازیکنان را بر روی Semi-Assisted قرار دهید.

 

سانتر معمولی

 

این نوع سانتر به مانند ورژن های گذشته با فشردن دکمه سانتر انجام می شود اما تفاوتش این است که سرعت این سانترها نسبت به فیفا ۱۷ بیشتر شده است.

 

سانتر بلند

 

برای ارسال این سانترهای می بایست L1/LB را در هنگام فشردن دکمه سانتر نگه داشته باشید؛ این سانتر جایگزین سانترهای سریع در فیفا ۱۷ شده است. از این نوع سانترها وقتی بازیکن قد بلندی در محوطه جریمه دارید و یا تعداد بازیکنان حاضر در محوطه زیاد هستندف استفاده کنید و حتی اگر بازیکنی که قدرت پرشش زیاد است را در خط حمله دارید، این سانتر برای این بازیکنان نیز مناسب است.

 

 

سانترهای کوتاه

 

ارسال این نوع سانترها از دو روش امکان پذیر است. اولین روش، فشردن همزمان دکمه پاس و سانتر و روش دوم، دوبار پشت سرهم و سریع فشردن دکمه سانتر.(در فیفا ۱۷ سه بار باید اینکار را انجام میدادید) بهترین موقعیت برای استفاده از این سانترها وقتی است که بازیکن حریف به استقبال شما می آید و شما یک بازیکن با فضای مناسب در محوطه جریمه دارید، با انجام اینکار میتوانید یک سانتر زمینی برای او ارسال کنید.

 

سانتر سریع

 

در نسخه های قدیمی فیفا باید L1/Lb را برای ارسال این سانتر می فشردید اما در فیفا ۱۸ کافیست با استیک چپ، به سمت محوطه جریمه اشاره کنیدو دکمه سانتر را بزنید.

وقتی پشت مدافعین حریف فضای خالی زیادی است از این سانتر استفاده کنید. برای اینکه  دقت این سانترها زیاد باشد باید به درستی از استیک چپ برای این سانتر استفاده کنید و نوع سانتر بازیکن هم حتما بر روی semi-assisted باشد.

 

 

نکات و موارد استفاده از سرعت در فیفا ۱۸

 

اموزش استفاده از سرعت در فیفا 18

 

سرعت گرفتن بازیکنان در فیفا ۱۸ شمشیر دو لب است چرا که اگر در طول بازی همواره در حال استفاده از بازیکنان در حال دویدن باشید، خیلی زود آنها خسته می شوند و تیم حریف به سادگی از ضعف عملکرد آنها استفاده می کند و به شما گل می زند.در ادامه به سه روش برای سرعت گرفتن در زمان مناسب بازی و روش ان اشاره خواهیم کرد:

 

 

روش اول سرعت بازیکنان در فیفا ۱۸

 

در این روش می توانید برای شوتهای پشت محوطه جریمه و یا سانتر در مکانهایی که فضا دارید استفاده کنید؛

 

وقتی در حال دریبل کردن با استیک چپ کنترلر هستید، وقتی به فاصله حدود ۵ یاردی بازیکن حریف رسیدید، دکمه sprint را بفشرید و اینبار با استیک راست به سمتی که قصد دارید از ان سمت از بازیکن حریف با سرعت عبور کنید، تغییر جهت دهید. به یاد داشته باشید که این دو کار را باید در یک لحظه و همزمان انجام دهید وگرنه اجرا نخواهد شد. با این ترفند حتی می توانید با استفاده از بازیکنانی که شتاب و سرعت زیادی ندارند، از بازیکن حریف عبور کنید.

 

روش دوم سرعت بازیکنان در فیفا ۱۸

 

روشی موسوم به ball roll یا توپ چرخشی!

 

استیک راست کنترلر را به هر سمتی که می خواهید بروید، حرکت دهید و سپس با فشردن دکمه sprint از همان جهت، از بازیکن حریف با سرعت رد شوید؛ با این روش، بازیکن شما توپ را جلو می اندازد و با سرعت به دنبال توپ می رود.

 

روش سوم سرعت بازیکنان در فیفا ۱۸

 

این روش در بین گیمرهای فیفا ۱۸ بسیار مرسوم است چرا که اجرایش راحت تر از بقیه است چرا که تنها با دو بار ضربه به استیک راست، بازیکن شما ظرف چند ثانیه به حداکثر سرعت خود می رسد .

 

 

 

پاسکاری صحیح و مالکیت توپ در فیفا ۱۸

 

پاسکاری در فیفا 18

 

دانستن تکنیک های مالکیت توپ و پاس های صحیح در فیفا ۱۸ یکی از مواردی است که منجر به افزایش شانس موفقیت شما در مقابل حریفان می انجامد. در فیفا ۱۸ انواع مختلف پاس وجود دارد که با استفاده صحیح از آنها در موقعیت مناسب می توان به بردن بازی امیدوار بود.

 

در اخرین پچ فیفا ۱۸، پاسکاری در بازی کمی سخت تر شده است چرا که زاویه ای که بازیکن اقدام به پاس به هم تیمی خود می کند، در رسیدن پاس به او بسیار موثر شده است. البته این یک اقدام موثر از شرکت سازنده فیفا ۱۸ است چرا که تا قبل از این، برخی بازیکنان بدون فکر خاصی، تنها با فشردن دکمه پاس ف پاس های متوالی زیادی رد و بدل می کردند.

 

 

چه موقع از پارس بلند استفاده کنیم؟

 

هرگاه بازیکن مد نظر شما در فاصله ای بیش از ۱۵ یاردی شما قرار داشته باشد،  می توانید با نگه داشتن R2/RT و فشردن دکمه پاس، این کار را با دقت بالاتری انجام دهید.

 

از این نوع پاس زمانی استفاده می شود که بین بازیکن صاحب توپ و بازیکن هدف، چند بازیکن خودی هم وجود دارند اما قصد شما پاس دادن به آنها نیست و می خواهید بازیکن دورتر صاحب توپ شود.

 

پاس کوتاه

 

از این پاس بیشتر در میانه میدان و برای کنترل جریان بازی بین هافبک ها استفاده می شود، این نوع پاسها مانع از پرسینگ بازیکنان حریف بر روی تیم شما می شود و می تواند شما را در حالت ضد حمله قرار دهد.

 

پاس یک-دو

 

از دکمه L1/LB وقتی اقدام به پاس به بازیکن دیگری میکنید برای یک دو با آن بازیکن استفاده کنید. در استفاده از این ترفند عجله نکنید و اجازه دهید بازیکن حرکت خود را تکمیل کند و سپس پاس دو را به او دهید.

 

استفاده از تکنیک ها و دریبل بازیکنان در فیفا ۱۸ 

 

برای مشاهده کامل ترفندهای دریبل بازیکنان در فیفا ۱۸ بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نکات شوتزنی و گل زدن در فیفا ۱۸

 

 • تلاش نکنید در هر بازی شوت از راه دور و زیبا به ثمر برسانید چرا که زدن این نوع گلها تا حدی سخت است پس صبر کنید تا در موقعیتی مناسب، اقدام به شوتزنی کنید.
 • در هنگام شوتزنی دستتان را از روی دکمه سرعت بردارید چرا که شوتزنی در حالی که در حال دویدن باشید، اگرچه قدرت زیادی دارد اما دقت پایینی در پی خواهد داشت
 • در فواصل نزدیک به دروازه هرگز در حالی که دستتان روی دکمه سرعت است، شوت نزنید و با شوتهای نرم، دروازه را باز کنید.

 

 

 

آموزش ضربه ایستگاهی در فیفا ۱۸

 

 

آموزش دفاع کردن در فیفا ۱۸

حل مشکل اجرا نشدن بازی و کریر مود

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید