کد خبر:27992
پ
۶۳۶۳۲۵۱۴۹۲۳۹۴۹۲۵۰۰_۶۰۰_۳۴۰

جزئیات تغییر قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا از فصل ۲۰۱۹

کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف جذاب تر شدن بازیهای لیگ قهرمانان آسیا و با تقلید از لیگ قهرمانان اروپا، تغییراتی در را در نحوه برگزاری این بازیها از فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹ به اجرا در خواهد آورد که به نظر می رسد این تغییرات به ضرر تیمهای ایرانی خواهند بود. در ادامه توجه شما را به جزئیات […]

کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف جذاب تر شدن بازیهای لیگ قهرمانان آسیا و با تقلید از لیگ قهرمانان اروپا، تغییراتی در را در نحوه برگزاری این بازیها از فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹ به اجرا در خواهد آورد که به نظر می رسد این تغییرات به ضرر تیمهای ایرانی خواهند بود. در ادامه توجه شما را به جزئیات تغییر قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا از فصل ۲۰۱۹  در آئین برگزاری این بازیها جلب می نماییم.

 

جزئیات تغییرات در لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹

 

برنامه تاریخ و ساعت بازیهای استقلال و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی ACL 2018

 

جزئیات تغییر قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا از فصل ۲۰۱۹

 

جزئیات تغییر قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا از فصل 2019

 

افزایش لژیونرها در مسابقات

 

با تغییرات جدیدی که قرار است به تایید نهایی کمیته فنی AFC برسد، محدودیت تیم های باشگاهی از خرید بازیکن لژیونر آسیایی برداشته می شود همچنین قانون ۳+۱ لژیونر غیرآسیایی نیز به ۵+۱ تغییر پیدا می کند که خبر بدی برای تیم های ایرانی و خبری خوش برای تیم های متمول عربی و چینی خواهد بود چرا که تیمهای مذکور میتوانند با بودجه های نامحدودی که در اختیار دارند، تا ۵ بازیکن لژیونر غیرآسیایی را در ترکیب اصلی خود قرار دهند. بدون شک این قانون که منجر به حضور بازیکنان با کیفیت غیرآسیایی در این تورنمنت می شود به افزایش کیفیت بازیها کمک خواهد کرد اما ناتوانی تیم های ایرانی در رقابت با تیمهای متمول عربی و شرقی در جذب بازیکنان گران قیمت، به ضرر تیمهای ایرانی خواهد بود و شاید این دوره، آخرین فرصت استقلال و پرسپولیس به عنوان نمایندگان ایران برای حضور در فینال این رقابتها باشد.

 

شانس قهرمانی در AFC cup

 

یکی از تغییراتی خوبی که در آئین نامه جدید برگزاری بازیها دیده شده و به نوعی تقلید از لیگ قهرمانان اروپا نیز به حساب می آید این است که تیم های حذف شده از مرحله یک هشتم نهایی راهی بازیهای AFC کاپ می شوند که کیفیت تیمهای آن مسابقات یک سطح پائین تر از لیگ قهرمانان آسیا است.

 

هم گروهی تیم های غرب و شرق در مرحله گروهی

 

اما یکی از خطرناک ترین قوانینی که به زودی تغییر خواهد کرد، لغو قانون منطقه ای شرق و غرب خواهد بود که بدترین خبر برای تیم های ایرانی محسوب می شود چرا که از این به بعد، در مرحله گروهی نیز تیمهای غرب و شرق با هم قرعه کشی خواهند شد و ممکن است تیمهای ایرانی با تیمهای باشگاهی قدرتمند کره جنوبی، ژاپن و چینی برخورد کنند که این اتفاق، صعود از مرحله گروهی را برای ایرانیها سخت تر از قبل خواهد کرد.

 

در قوانین جدید به مورد لغو قانون بازی رفت و برگشت در مرحله اول با میزبانی یک کشور مشخص اشاره شده که هنوز اطلاعات دقیقی در این خصوص منتشر نشده، به محض اطلاع یافتن از این مورد، آن را در همین صفحه اطلاعراسنی خواهیم کرد.

 

حال پس از اطلاع یافتن از جزئیات تغییر قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا از فصل ۲۰۱۹ نظر شما در مورد سود یا ضرر تیمهای ایرانی از تغییرات جدید چیست؟

حراج تابستانه

دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
 • ایرج ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ / ۷:۵۹ بعد از ظهر

  امسال اگه بتونیم قهرمان بشیم ک شدیم نشیم دیگه خواب قهرمانیو ببینن
  در کل تغیراتی انجام دادن خوب بوده
  راسته میگن همه تیما باید تو یه کشور بازی کنن؟
  اقا ایت تلگرامتون چرا همچینه راش بندازین دیگه

  • KEYVAN ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ / ۲:۴۶ بعد از ظهر

   اره منم شنیدم همه بازیا تو یه کشوره
   کلا بیخیال تلگرام شدن انگار اخرین خبرش مال ۵ ماه پیشه

 • reza ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۸ بعد از ظهر

  ﭼﻪ ﺑﻬﺘﺮ, ﻫﺮ ﭼﻲ ﺳﺨﺘﺮ ﺑﻬﺘﺮ, ﺗﻼش ﺑﻴﺸﺘﺮ و ﻟﺬﺕ ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ ﭼﻨﺪ ﺑﺮاﺑﺮ. ﻣﺎ ﻛﻢ ﻧﻤﻴﺎﺭﻳﻢ اﺯ ﺑﺎﺭﮔﺎﻩ ﺧﺪا ﺑﺎ ﻣﺮﺑﻴﮕﺮﻱ ﺧﻮﺩ ﺧﺪاﻡ ﺑﻴﺎﻥ. ﻣﺎ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻢ ﭘﻴﺮﻭﺯ ﻣﻴﺪاﻥ ﺑﺎﺷﻴﻢ. ﺳﺮﺑﺎﻻ ﺑﺎ ﺗﻼﺵ و ﻛﻮﺷﺸﻲ ﺧﺴﺘﮕﻲ ﻧﺎﭘﺬﻳﺮ. ﻫﻢ ﺑﺴﺘﺮﺷﻮ ﻓﺮاﻫﻢ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ ﻫﻢ اﻳﻨﻜﻪ ﻣﺎ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻢ.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید