تمایل مدیریت استقلال به رسانه مجیز گو به جای مطالبه گر | تماشاچی
کد خبر:43386
پ
تمایل مدیریت استقلال به رسانه مجیز گو به جای مطالبه گر

تمایل مدیریت استقلال به رسانه مجیز گو به جای مطالبه گر

امیرحسین فتحی که به تازگی از ماموریت بستن پرونده پر پیچ و خم پروپییچ از فیفا بارگشته با ژستی قهرمانانه و حق به جانب اخیراً رسانه ها را محکوم به شایعه پردازی کرده و اتهام عدم تمایل آنها به رفع محرومیت استقلال را مطرح کرده است؛ در پاسخ به برخی ادعاهای فتحی ذکر چند نکته […]

امیرحسین فتحی که به تازگی از ماموریت بستن پرونده پر پیچ و خم پروپییچ از فیفا بارگشته با ژستی قهرمانانه و حق به جانب اخیراً رسانه ها را محکوم به شایعه پردازی کرده و اتهام عدم تمایل آنها به رفع محرومیت استقلال را مطرح کرده است؛ در پاسخ به برخی ادعاهای فتحی ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد که در ادامه به آن می پردازیم چرا که به نظر می رسد دوستان در باشگاه استقلال از رسانه های مجیزگو بیشتر از رسانه های مطالبه گر که خواهان شفاف شدن ابهامات هستند، خوششان می آید!

 

تمایل مدیریت استقلال به رسانه مجیز گو به جای مطالبه گر

 

تمایل مدیریت استقلال به رسانه مجیز گو به جای مطالبه گر

 

چرا یکبار برای همیشه پاسخ ابهامات تیام و جبارف را نمی دهید؟

 

از آغاز فعالیت امیرحسین فتحی تاکنون ابهامات زیادی در خصوص برخی موارد در استقلال وجود داشته که هر بار به جای پاسخگویی و شفاف سازی، به بهانه های مختلف ایشان از پاسخگویی به هواداران فهیم استقلال طفره رفته یا در برخی موارد، موضوعاتی را مطرح کردند که بعداً خلافش ثابت شد؛ علت اینکه فتحی از مناظره با هادی طباطبایی در خصوص اتفاقات ابتدای فصل گذشته طفره رفت بر ما پوشیده است اما هنوز هستند خیلی بی شماری از هواداران استقلال که علت عدم استمرار حضور مامه تیام و سرور جبارف را که به بهانه درخواست مالی بالا از این تیم دور شدند نمی دانند چرا که در تناقضی واضح، بلافاصله پس از دور شدن تیام و جبارف، پرونده جذب ۴ بازیکن بی کیفیت و یا همیشه مصدوم به استقلال کلید خورد که مبلغ قرارداد برای جذب این بازیکنان به مراتب بالاتر از رقم درخواستی تیام و جبارف بود!

 

افشاگری سید حسین حسینی : پول بود اما به تیام و جبارف ندادند تا بمانند

 

 

چرا علی خطیر باید در پروسه جذب بازیکن بدون هماهنگی سرمربی فعالیت کند؟

 

 

پس از این اتفاقات بود که داستان همکاری پر فراز و نشیب استقلال و وینفرد شفر برای فصل دوم آغاز شد؛ داستانی که بعدها به پیرمرد آلمانی انگ و اتهام دلالی زده شد ولی فتحی و خطیر هرگز به این موضوع اشاره نکردند که اگر شفر دلال بوده و در جا به جایی بازیکنان نقش آفرینی میکرده، چرا این موضوع را زودتر مطرح نکرده اند و یا جلوی این اتفاق را نگرفته اند و وقتی حرف قطع همکاری شفر و استقلال پیش امد، این موضوعات برای تخریب پیرمرد آلمانی مطرح شد؟ آیا جناب فتحی در خصوص دخالت های معاون پر حاشیه خود در امور فنی تیم اطلاع دارند؟ اگر دارند چه توضیحی در خصوص دخالت علی خطیر در جذب بازیکن بدون اطلاع سرمربی دارند و اگر ندارند که فاتحه مدیریت استقلال را باید خواند که مدیرعامل از اتفاقات زیرمجموعه خود خبر ندارد!  فتحی چه توضیحی در خصوص افشاگری برخی بازیکنان و مربیان سابق استقلال در خصوص نقش مخرب علی خطیر در از دست رفتن قهرمانی فصل پیش استقلال دارد؟ آیا او صحبتهای وریا غفوری، سید حسین حسین، فرهاد مجیدی و … را نشنید که خطیر چطور اتحاد درون تیمی استقلال را بر هم زد تا با نتیجه نگرفتن تیم، وینفرد شفر را زودتر به در خروجی باشگاه هدایت کند؟

 

 

بخشی از صحبتهای وریا غفوری در مورد علی خطیر

 

🔹موضوع بعدی درز کردن اخبار محرمانه باشگاه است که برای اولین دارد اتفاق می افتد، آن هم در چه باشگاهی؟ در باشگاه بزرگ استقلال که همیشه به بی حاشیه بودن زبانزد بوده است. حالا که بحث شفاف سازی است بهتر است در این زمینه هم توضیح بدهند که چه کسی که اسناد و مدارک محرمانه و مسائلی مثل یک ویس واتس آپی یا تلگرامی را از باشگاه بیرون می دهد؟ مگر جز این است که ویسی که شامل حرف های خصوصی باشگاه است انتشار آن به پیکره باشگاه لطمه می زند؟

🔹ایشان بیاید در مورد نداشتن امکانات و زمین تمرین زمانی که ما در کورس قهرمانی بودیم توضیح بدهد. چه کسی سوء مدیریت داشت در مورد نداشتن زمین تمرین که بزرگترین لطمه را به ما زد؟ نداشتن امکانات اولیه در مسیر قهرمانی بزرگترین ضربه را به ما زد. این موضوع قبل از دربی یک ضربه بزرگ به ما زد و خیلی بچه ها به خاطر سفتی زمین، تمرین در چمن مصنوعی و نداشتن امکانات مصدوم شدند. در زمین هایی تمرین می کردیم که در شان تیم های لیگ دویی هم نبود و بازیکنان سرما می خوردند. بازیکنی که منزلش شرق تهران بود، باید ۲ ساعت در ترافیک با عرق در ماشین خود می نشست چون زمین تمرین رختکن نداشت. این ضعف باید شفاف سازی شود، اگر هواداران استقلال به فکر تیم شان هستند باید این ها را روشن کنند که چرا استقلال با ۲۰ میلیون هوادار نباید زمین تمرین داشته باشد.

🔹جدا از این بحث ها آقای فتحی به عنوان نفر اول تصمیم گیرنده باشگاه نباید سکوت کنند چون این سکوت مهر تاییدی است بر ضرباتی که آقای خطیر با بی تجربگی به باشگاه استقلال می زند. ایشان باید مقابل این اتفاق ها بایستد. اگر الان با بازیکنان صحبت کنید خیلی از آنها از برخورد اولیه خطیر و نوع حرف زدنش ناراحت و متعجب هستند. این مساله است که در سطح اول استقلال و حتی فوتبال ایران کم نظیر است و به نوعی تجربه اول ما محسوب می شود.

🔹ایشان کاری که سعی کردند انجام بدهند و در یکی دو مورد موفق هم بوده اند اختلاف انداختن بین بازیکنان تیم بوده و از بین بردن وحدت تیم. ایشان به بچه ها زنگ می زدند و حرف هایی را عنوان می کردند که واقعیت نداشت و سعی می کردند بازیکنان را مقابل هم قرار بدهند و مشکل در تیم درست کنند تا بتوانند به اهداف خود برسند. خیلی جالب است بدانید این آقا که حرف از استقلالی بودن می زند یک جاهایی به خاطر اختلاف با شفر از باخت تیم خوشحال می شد تا بتواند او را کنار بگذارد، دقیقا زمانی که تیم ما در کورس قهرمانی بود.

 

 

چرا در مورد فرایند انتخاب استراماچونی به هواداران توضیح نمی دهید؟

 

آقای فتحی به جای ژست طلبکار بودن بهتر است در این مورد به هواداران استقلال توضیح دهید که بر چه مبنایی، کمیته فنی استقلال و اعضای هیئت مدیره از انتخاب استراماچونی به عنوان سرمربی جدید تیم خبر نداشتند و به یکباره این مربی به عنوان سرمربی جدید استقلال به نوعی به تیم تحمیل شد؟ در مورد صحبتهای میرشاد ماجدی و مجید ناموجو مطلق که در این خصوص انجام شد نظری ندارید؟  آقای مدیر چرا در خصوص علت حضور یکباره فرهاد مجیدی در کادر فنی و خروج یکباره ش از تیم به هواداران استقلال پاسخگو نیستید؟ جناب فتحی بزرگوار بهتر نیست در شرح وظایف معاون پرحاشیه خود بازنگری انجام دهید تا در اموری که به او مربوط نمی شود، دخالت نکند و موجب دلخوری درون تیمی نشود که همین موارد باعث از دست رفتن قهرمانی استقلال در فصل گذشته بود و به تعبیر وینفرد شفر، پس از باخت در دربی برگشت فصل گذشته تنها یک نفر در باشگاه استقلال خوشحال بود و به ادعای وریا غفوری ، همان فرد نیز تا انتها با تمام توان، سعی در تخریب تیم شفر و ناکام گذاشتنش در قهرمان شدن در لیگ و برکناری اش کرد.

 

افشاگری وریا غفوری علیه علی خطیر

 

بر اساس چه منطقی الهیار صیادمنش را به فروش رساندید؟

 

آیا فتحی از رفتار دیکتاتورگونه مود در منع اظهار نظر بازیکنان در خصوص مدیریت باشگاه به هواداران توضیح داد؟ آیا او از علت کنار ماندن برخی از بازیکنان از جمله فرشید باقری به واسطه صحبت علیه شرایط نامساعد استقلال حرف زد؟   اگر بازیکنی به کمپ نامساعد ترکیه در زمستان معترض شد، سزایش سکونشینی بود؟   به راستی امیرحسین فتحی چه توضیحی در خصوص برپایی کمپ در ترکیه در هوای سرد و نامساعد دارد و اصولاً چرا محل اردوی استقلال از قطر به ترکیه تغییر پیدا کرد؟

 

تمایل مدیریت استقلال به رسانه مجیز گو به جای مطالبه گر

 

آقای فتحی به جای موضع حق به جانب گرفتن بهتر است در خصوص تناقضاهای رفتاری و کلامی خود در ماجرای انتقال الهیار صیادمنش به فنرباغچه ترکیه صحبت کنید چرا که بر هیچکس پوشیده نیست که یکی از کلیدی ترین نکاتی که موجب اوج گرفتن تیم شفر در اسفند ۹۷ بود، حرکات ویرانگر صیادمنش در پست وینگر راست بود و شما بدون رضایت سرمربی و در کوران مسابقات که تیم به وجود صیادمنش نیاز داشت، او را به بهانه درآمدزایی به تیم ترکیه ای فروختید. شاید اگر کمی از همکاران اروپایی خود درس می گرفتید، متوجه این موضوع می شدید که انها به ازای رقم های سبک حاضر به از دست دادن بازیکنان کلیدی خود که تعیین کننده قهرمانی هستند نیستند و اکنون این سوال مطرح است شما با چه متر و معیاری درب خروجی را برای آیاندا پاتوسی، پژمان منتظری، الهیار صیادمنش و … باز کردید؟ آیا فروش جواهر جوان استقلال با تنها ۱۸ سال سن در ازای دریافت تنها ۸۵۰ هزار دلار فتح الفتوح بوده و از دستاوردهای مدیریت جنابعالی در استقلال محسوب می شود؟ مگر نمی دانستید که این بازیکن که این روزها ملی پوش هم شده و گل ملی هم در کارنامه ش به ثبت رسیده با سابقه بازی در جام جهانی نوجوانان و قرار گرفتن در بین ۵۰ استعداد برتر فوتبال جهان، چشم استعداد یابان زیادی را به خود جلب کرده و در فصل جاری شاید با عنوان آقای گلی، با رقمی بسیار بالاتر از آنچه از فنرباغچه دریافت کردید، تراسنفر می شد؟

 

جاسوس باشگاه را معرفی کنید

 

صحبت از درآمدزایی و مسائل مالی شد، چه خوب است در خصوص عملکرد مالی خود در یک سال گذشته صحبت کنید تا هواداران استقلال متوجه شوند که درآمدهای ریالی و ارزی باشگاه صرف چه مواردی می شود؛ اینکه شما این درامدها را صرف رفع ورجوع هزینه ها و پرداخت بدهی های سابق کرده باشید، اتفاق مثبتی ارزیابی می شود پس چرا از ارائه گزارش عملکرد و صورت های مالی سالانه به صورت شفاف، طفره می روید؟    شفاف سازی برای دیگران خوب بود و برای شما بد ؟  آیا به دنبال یافتن جاسوس باشگاه که قراردادهای محرمانه شفر و بازیکنان منتسب به او را افشا کرد رفتید یا همان فرد مخرب در باشگاه عامدانه آنها را در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده بود؟ اگر بنا به شفاف سازی قرارداد ها است چرا وریا غفوری و سید حسین حسینی را در مقابل هواداران قرار دادید؟ آیا جرات افشای بندها و آپشن های قرارداد ایسما را دارید؟

 

چرا شفاف سازی مالی را از خودتان شروع نمی کنید؟

 

اگر این بازیکن و امثالهم با دلالی شفر به استقلال آمدند، چرا همان موقع این موارد مطرح نشدند و با آنها عکس یادگاری انداختید؟

 

در مورد آیاندا پاتوسی چه حرفی برای گفتن به هواداران استقلال دارید؟ همان بازیکنی که پیشتر به صراحت گفتید او بازیکن استقلال است و قرارداد دارد و علت فروش الهیار صیادمشن نیز تامین بودجه مورد نیاز برای تمدید قرارداد پاتوسی عنوان شد اما عملاً این اتفاق نیفتاد و با پیش کشیدن ماجرای پرداخت طلب پروپییچ به نوعی این موضوع را تحت شعاع قرار دادید. آیا فراموش کرده اید که شما موظف به پرداخت طلب پروپییچ از یکسال قبل بوده اید و نباید کار به دقایق پر استرس آخر کشیده می شد ؟ مگر دکتر خطیر در یکساله گذشته در باشگاه حضور نداشت که با دستان جادویی خود، قادر به حل مشکل پروپییچ باشد؟ پس چرا مختومه شدن این پرونده تا دقیقه ۹۰ به درازا کشید تا آیاندا پاتوسی قربانی یک سوءمدیریت در این زمینه شود و هوادار استقلال مجبور به انتخاب بین تمدید قرارداد پاتوسی و پرداخت طلب پروپییچ شود؟ تلاش شما برای بزرگنمایی این اتفاق، قابل توجه است که الحق نیز خطر بزرگی از سر استقلال رد شد اما وقتی عضو هیئت مدیره استقلال(خلیل زاده) خودش اعتراف می کند که این اتفاق به واسطه کار سیاسی حل شده است، با چه عنوانی از روابط دکتر خطیر در فیفا برای حل این مشکل صحبت کردید؟   جناب فتحی بزرگوار حال که این موضوع حل شده است، بهتر نیست در خصوص سرنوشت ما به التفاوت طلب الستقلال از فیفا، درآمدزایی حاصل از فروش الهیار صیادمنش، حق ترانسفر تیام به تیم ترکیه ای، مبلغ نقدی که بابت پرداخت به پروپییچ تامین شده بود و … شفاف سازی کنید که چه بر سر این پول ها آمده یا قرار است بیاید؟ این شفاف سازی از آن جهت حائز اهمیت است که در موارد مختلف، بسیاری از مشکلات استقلال به عدم تخصیص بودجه از سوی اسپانسر ربط داده شد و این در حالیست که بر روی کاغذ به نظر می رسد با فتح الفتوح دوستان(!) استقلال مشکل مالی زیادی نداشته باشد. اینکه علی فتح اله زاده خواهان شفافیت مالی شما در استقلال است، یک مطالبه به حق است و خصومت شخصی با شما ندارد چرا که شما و تیمی که با خود به مدیریت استقلال آوردید، از همان بدو شروع فعالیتتان، مدیران قبلی را مورد شماتت قرار دادید و اکنون مدیران قبلی این درخواست را دارند تا در مورد عملکرد مالی خود به افکار عمومی پاسخگو باشید تا مردم در مورد افراد قضاوت کنند.

 

توضیح شما در خصوص اهمال یکساله در مختومه کردن پرونده پروپییچ چیست؟

 

شما که روز گذشته مدعی این موضوع شدید که کار بزرگی که به واسطه تلاش های دکتر خطیر و روابطش در فیفا منجر به حل معضل پروپییچ و همچنین حل مشکل باشگاه پدیده مشهد شد؛ اکنون در خصوص تکذیبیه باشگاه پدیده در این مورد چه توضیحی برای هواداران استقلال دارید؟  توضیح شما در خصوص اهمال در مختومه کردن این پرونده از یکسال گذشته چیست چرا که باشگاه پدیده یکسال قبل بدون قیل و قال به سادگی توانسته بود مشکل مشابهش را حل کند و اگر این موضوع یکسال قبل حل می شد، شاید اکنون پاتوسی در استقلال ماندگار شده بود و میزان دیرکرد طلب پروپییچ هم کاهش پیدا می کرد. آیا روابط دکتر خطیر که منجر به حل این مسئله شده اند در یکسال اخیر حضور نداشتند؟ اگر اینطور است پس با این روابط زودبازده و کلیدی، تکلیف پرونده سوپرجامی که یکسالی هست بلاتکلیف مانده است را نیز مشخص کنید! در اینکه ختم به خیر شدن این پرونده اتفاق بزرگی بوده شکی وجود ندارد و اقدامات شما و مجموعه مدیریت استقلال قابل ستایش است اما چه بهتر بود، سهمی هر چند اندک برای دیگران نیز قائل می شدید و حل این موضوع را صرفاً حاصل روابط دکتر خطیر قلمداد نمی کردید چرا که بدون شک با استناد به صحبتهای آقای خلیل زاده، روابط سیاسی نیز در حل این موضوع دخیل بوده و هستند.

 

چطور با این حجم از تناقض باورتان کنیم؟

 

 

جناب فتحی عزیز وقتی شما برکناری و تعلیق شفر را ابتدا گمانه زنی رسانه ها و شایعه دانستید اما به حقیقت پیوست؛ وقتی داستان انتقال صیادمنش به فنرباغچه را گمانه زنی رسانه ها دانستید ولی به حقیقت پیوست و وقتی با قاطعیت از استمرار حضور پاتوسی در استقلال گفتید اما به سادگی اجازه دادید این بازیکن از استقلال جدا شود و …  چطور می توان به صحبتهای جنابعالی به عنوان مدیرعامل استقلال اعتماد کرد ؟ چه کسی پاسخگوی موارد نادرستی است که تاکنون به هواداران استقلال اعلام شده است؟ بهتر نیست کمی با هواداران استقلال شفاف تر و صادق تر باشید ؟

 

ماهیت رسانه، مطالبه گری است نه مجیزگویی!

 

در نهایت اینکه جناب آقای فتحی! ماهیت رسانه واقعی مطالبه گر بودن است و اگر به دنبال رسانه مجیزگو می گردید بهتر است تنها سایت رسمی باشگاه استقلال را دنبال کنید که تحت هر شرایطی به حمایت از باشگاه استقلال می پردازد و نکات مثبت را بولد و نکات منفی و ضعف ها را مخفی می کند. شاید بهتر باشد برای جلوگیری از گمانه زنی رسانه ها که به واسطه عدم شفاف سازی باشگاه استقلال و ضعف در روابط عمومی این باشگاه رخ داده، با گماردن فردی مطلع در پست سخنگوی رسمی باشگاه، به موضوعات پیرامون استقلال به موقع واکنش نشان دهید و شفاف سازی کنید تا از هرگونه حدس و گمانه زنی رسانه ای جلوگیری شود چرا که عدم پاسخگویی باشگاه استقلال، موجب افزایش ابهامات و طبیعتاً گمانه زنی رسانه ای خواهد شد. آقای فتحی شاید بد نباشد بدانید اگر مطالبه گری برخی رسانه ها نبود، شاید برخی اتفاقات در استقلال رخ نمی داد مسلماً اتفاقات بدتری را در استقلال شاهد بودیم چرا که مطالبه گری رسانه ها باعث می شود، مسئولین تلنگری ولو اندک به برخی تیم ها در خصوص مسائل مختلف وارد شود و از خواب غفلت بیدار شوند.

 

 

 

 

 

 

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • اسماعیل ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲ بعد از ظهر

    اینا لیست دستارودشون رو اعلام کنن تا رسانه ها مجیزشونو بگن . وقتی دستاوردی ندارن و همه ش دروغ میگن از چیشون باید تعریف کرد ؟ از گند زدن خطیر به تیم باید تعریف تمجید کرد؟ دم شما گرم که همیشه با طرح چالش های درست اینا رو به چالش میکشید موفق باشید هوادارای واقعی استقلال پشت شما هستن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید