کد خبر:38125
پ
۵+(۲تحلیل بازی پرسپولیس و پدیده | صعود با پنالتی های کهکشان راه شیری

تحلیل بازی پرسپولیس و پدیده | صعود با پنالتی های کهکشان راه شیری

تیم‌های پرسپولیس تهران و پدیده مشهد در چارچوب مسابقات جام حذفی برابر هم به میدان رفتند و سرخپوشان با ضربه چیپ تمام کننده علی علیپور جواز صعود به دور بعدی را کسب کرد.   تحلیل بازی پرسپولیس و پدیده | صعود با پنالتی های کهکشان راه شیری     در چارچوب مسابقات مرحله یک چهارم […]

تیم‌های پرسپولیس تهران و پدیده مشهد در چارچوب مسابقات جام حذفی برابر هم به میدان رفتند و سرخپوشان با ضربه چیپ تمام کننده علی علیپور جواز صعود به دور بعدی را کسب کرد.

 

تحلیل بازی پرسپولیس و پدیده | صعود با پنالتی های کهکشان راه شیری

 

تحلیل بازی پرسپولیس و پدیده | صعود با پنالتی های کهکشان راه شیری

 

در چارچوب مسابقات مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی پرسپولیس تهران با از پیش رو برداشتن سپیدرود رشت در تهران میزبان پدیده مشهد بود که با کنار گذاشتن فولاد به این مرحله راه پیدا کرده بود. شاگردان برانکو ایوانکوویچ که تا پایان وقت اضافه به تساوی یک بر یک رضایت داده بودند در نهایت ضربات پنالتی را با نتیجه سه بر یک به پایان رساندند و جواز صعود به دور بعدی را کسب کردند.

گزارش این مسابقه را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 

 

ورزشگاه: آزادی / ۲۹ دی ۱۳۹۷ / تماشاگر: ۲۲ هزار نفر

تیم داوری: اشکان خورشیدی – کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، آرمان اسعدی – کمک داوران اضافی: حسن اکرمی، امیر عرب براقی

داور چهارم: محمد عطایی

اخطار: محمد حسین مرادمند(۲۵)، بهنام برزای از پدیده

 

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی(محمد نادری،۸۴)، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی(ماریو بودیمیر، ۷۱)، سروش رفیعی(بشار رسن، ۶۲)، مهدی ترابی(امید عالیشاه، ۹۳) و علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

ترکیب پدیده

میلاد فراهانی، عبدالله حسینی، محمدحسین مرادمند، مرتضی منصوری(محمد آقاجانپور، ۱۲۰)، علی نعمتی، مسعود ریگی، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد(حسین مهربان، ۱۰۱)، محمد قاسمی‌نژاد، محمدمهدی مهدیخانی(رضا صدری، ۲+۹۰) و یونس شاکری

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

شرح گل

پرسپولیس صفر – پدیده مشهد یک / شایان مصلح، دقیقه ۱۲: پاس دقیق امین قاسمی نژاد در فضای خالی مدافعان پرسپولیس مهدی خانی را در موقعت تک به تک با بیرانوند قرار داد؛ توپ با عبور از سنگربان سرخپوشان منتهی به دروازه می‌شد، شایان مصلح که قصد داشت توپ را دفع کند به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

 

پرسپولیس یک – پدیده یک / شایان مصلح، دقیقه ۲۰: مدافع پرسپولیس که دقایقی از گل به خودی‌اش می‌گذشت روی ارسال مهدی ترابی با ضربه سری مهار نشدنی دروازه فراهانی را باز کرد.

 

دقایق حساس و حواشی مسابقه

 

در نهایت شاگردان برانکو موفق شدند در ضربات پنالتی موفق شدند جواز صعود به دور بعدی را کسب کنند و حریف سپاهان در مرحله نیمه نهایی شوند.

 

ضربات پنالتی

 

پرسپولیس: بشار رسن(گل نشد) – احمد نورالهی(گل شد) – ماریو بودیمیر(گل شد) – مهدی شیری(گل نشد) – علی علیپور(گل شد)

پدیده: بهنام برزای(گل شد) – مسعود ریگی(گل نشد) – محمدحسین مرادمند(گل نشد) – علی نعمتی(گل نشد)

دقیقه ۱۲۰: ضد حمله تند و تیز بازیکنان پرسپولیس در نهایت توسط فراهانی راهی کرنر شد.

در وقت اضافه اول هم توپی از خط دروازه دو تیم عبور نکرد و نتیجه یک بر یک باقی ماند

دقیقه ۹۵: ماریو بودیمیر با ضربه‌ای محکم و بی دقت موقعیت مناسب پشت محوطه پدیده را با فاصله زیاد از بالای دروازه به اوت رفت.

دیدار دو تیم در ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک پایان رسید

دقیقه ۳+۹۰: امین قاسمی نژاد روی پرتاب اوت دستی به محوطه پرسپولیس با ضربه دیدنی دروازه سرخپوشان را تهدید کرد که با شیرجه مناسب بیرانوند این موقعیت گل نشد.

دقیقه ۸۱: سانتر نورالهی با ضربه سر محکم علیپور به سمت دروازه پدیده راهی شد که با واکنش فراهانی دفع شد.

دقیقه ۷۷: ضربه سر کمال کامیابی نیا خطرناک از کنار دروازه پدیده راهی اوت شد.

دقیقه ۷۳: کار تیمی منظم بازیکنان پرسپولیس نزدیک محوطه جریمه حریف به بشار رسن رسید و او فرصت خوبی برای گلزنی داشت که ضربه بی دقتش آرام از کنار تیرک عمودی به اوت رفت.

دقیقه ۶۳: ارسال محکم پشت مدافعان پدیده موجب اشتباه و برخورد فراهانی و بازیکن پدیده شد تا مهدی ترابی در گوشه محوطه جریمه به توپ برسد؛ ضربه او در حالیکه دروازه خالی بود در چارچوب جای نداشت و راهی اوت شد.

دقیقه ۵۹: ضربه محکم مهدی ترابی در اختیار فراهانی قرار گرفت.

دقیقه ۵۱: پاس نعمتی پشت محوطه جریمه با ضربه بی دقت سروش رفیعی راهی اوت شد.

نیمه اول این دیدار با تساوی یک بر یک دو تیم پایان یافت

دقیقه ۳۴: ضربه سر مرادمند با برخورد به علیپور برخورد کرد و با خونریزی که از ناحیه ابرو داشت از زمین مسابقه خارج شد و پس از مداوا به ترکیب بازگشت.

دقیقه ۲۲: پس از برخورد مهدی خانی با بیرانوند بازیکنان دو تیم درگیری لفظی داشتند که با دخالت داور پایان یافت.

مصلح پس از جبران اشتباهش و گلزنی برابر پدیده برانکو را به آغوش کشید.

دقیقه ۱۷: شوت محکم اکبر صادقی پشت محوطه جریمه به مدافعان پرسپولیس برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه ۲: ارسال از روی نقطه کرنر به محوطه جریمه پرسپولیس با برخورد به بازیکنان پدیده نزدیک به عبور از خط دروازه بود که شجاع خلیل زاده با ضربه سر توپ را دفع کرد.

 

نکته جالب این دیدار، پنالتی های عجیبی بود که بازیکنان دو تیم زدند چرا که بازیکنان هر دو تیم در اکثر ضربات سعی داشتند توپ را به بالاترین نقطه دروازه هدایت کنند و همین عامل باعث شد تا ۴ پنالتی این بازی دیدار از بالای دروازه به بیرون برود.

 

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • میلاد استقلالی ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۷:۵۸ قبل از ظهر

    مساله مهم اینجاست که بعضی از مربیان وفاداری های خود را نسبت به تیم قبلی را ارج می نهند و بعضی از تیم های لیگ هم ارادت خاصی به یک رنگ دارند و پرواضح است مثلا با اشاره دست یا نگاه به سمت مقصد ضربه پنالتی بیرانوند را توجیه نموده اند که بسمت اشاره شده شیرجه بزند و توپ را دفع بکند یا زننده توب توپ را به خارج از چاچوب بزند باخت در ضربات پنالتی می تواند قابل توجیه رسانه ای باشد امان از گل مهمدی و مهاجری و مرزبان و تاتار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید