کد خبر:32124
پ
تحلیل بازی پرسپولیس و نود ارومیه | نمایش حفره های تیم برانکو توسط تیم گمنام

تحلیل بازی پرسپولیس و نود ارومیه | نمایش حفره های تیم برانکو توسط تیم گمنام

عصر روز گذشته، بازی پرسپولیس و نود ارومیه از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی کشور برگزار شد و این بازی پر فشار در نهایت با حساب یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید؛ در ادامه به تحلیل فنی بازی پرسپولیس و نود ارومیه می پردازیم.   بیشتر بخوانید؛ کارشناسی داوری بازی پرسپولیس […]

عصر روز گذشته، بازی پرسپولیس و نود ارومیه از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی کشور برگزار شد و این بازی پر فشار در نهایت با حساب یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید؛ در ادامه به تحلیل فنی بازی پرسپولیس و نود ارومیه می پردازیم.

 

بیشتر بخوانید؛ کارشناسی داوری بازی پرسپولیس و نود ارومیه

 

تحلیل بازی پرسپولیس و نود ارومیه | نمایش حفره های تیم برانکو توسط تیم گمنام

 

تحلیل بازی پرسپولیس و نود ارومیه | نمایش حفره های تیم برانکو توسط تیم گمنام

 

همانطور که در مطلبی پیش از آغاز بازی اشاره کرده بودیم، برانکو برای این بازی می بایست از بین صعود از جام حذفی و مصدوم ندادن برای بازی با السد یکی را انتخاب می کرد که اولی را انتخاب کرد و طبق پیش بینی در این بازی دو مصدوم روی دست برانکو باقی ماند که البته گفته می شود کامیابی نیا و منشا به بازی باالسد خواهند رسید اما با توجه به غیبتشان در چند نوبت تمرینی آینده، احتمالاً از فرم ایده آل در آن بازی دور خواهند بود و برانکو با ریسک نکردن در بازی مقابل نود ارومیه که انصافا تیم قلدری نیز نشان داد، به نوعی قدرت پرسپولیس را مقابل السد محدودتر کرد.

 

برانکو در این بازی تیمش را با نفرات کامل به میدان فرستاده بود و به نظر می رسید در این بازی او برای جلوگیری از مصدوم شدن برخی بازیکنانش، فرصت را به بازیکنان جوانتر تیمش از جمله طاهرخانی، علوان زاده و … بدهد اما او ریسک نکرد و تقریباً با همان ترکیبی که مقابل السد بازی کرده بود مقابل نود ارومیه نیز تیمش را به میدان فرستاد. بدون اغراق باید گفت، نود ارومیه که تیمی گمنام و تازه تاسیس بدون بازیکنان شاخص و مطرح بود، توانست با سرمربی ۳۱ سال خود پرسپولیس را تحت فشار قرار دهد؛ آنها سبکی از بازی را انتخاب کردند که الهلال در در بازی رفت مقابل پرسپولیس در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا مقابل سرخپوشان بازی کرده بودند؛ دفاع منطقه ای و پر فشار و ضد حملات سریع در دستور کار فیروزه ای پوشان قرار داشت و با این حربه بارها توانستند در ضد حملات، از تله آفساید پرسپولیس فرار کنند و اگر اشتباهات داوری در اعلام آفساید آنها نبود، شاید یک شگفتی بزرگ در ورزشگاه آزادی رقم میخورد.

 

تحلیل بازی پرسپولیس و نود ارومیه | نمایش حفره های تیم برانکو توسط تیم گمنام

 

البته برانکو به خوبی نقاط ضعف سیستم ۲-۴-۴ لوزی را می داند و به همین دلیل نیز در مقطعی از فصل دست از بازی با این روش کشید چرا که بالا بازی کردن پرسپولیس همواره این خطر را برای آنها در پی دارد که تیم حریف در ضد حملات سریع خود، با دروازه بان سرخ ها تک به تک شود.

 

در مجموع پرسپولیس در این بازی پائین تر از حد انتظار ظاهر شد و نتوانست تاکتیکهای هجومی خود را به ساختار دفاعی مستحکم نود ارومیه دیکته کند و تک گل این تیم نیز به شکل عجیبی و در حالی که توپ چند بار به زمین خورده بود با شوتی از راه دور وارد دروازه نود ارومیه شد.

 

البته بعد از بازی برانکو با این توجیه که تنها به برد در این بازی نیاز داشته سعی در توجیه عملکرد فنی دور از انتظار تیمش در این بازی داشت اما پر واضح است که تیم او در این بازی بیشتر از هر بازی دیگری مجبور به رفت و برگشت طول زمین شد و ضد حملات سریع نود ارومیه که با استقرار مناسب بازیکنان این تیم شکل میگرفت، نفس سرخ پوشان را گرفت و مصدومیت منشا و کامیابی نیا نیز مزید بر علت شد تا برانکو به این بیاندیشد شاید باید با لغو این بازی موافقت می کرد.

 

بازیکنان نود ارومیه چندین بار با ضد حملات سرعتی خود اینگونه دروازه پرسپولیس را با خطر مواجه کردند و به نظر می رسد برانکو هر چه زودتر باید فکری به حال این قضیه بکند چرا که السدی ها نیز بدون تردید این بازی را تحلیل و آنالیز کرده اند و حفره های بیشمار خط دفاع پرسپولیس را شناسایی کردند.

حراج تابستانه

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • FARSHAD ۲۷ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۰ بعد از ظهر

    خدا کنه اگه قراره ببازن ابرومندانه ببازن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید