کد خبر:38879
پ
sepid-roud-150072

تحلیل بازی پرسپولیس سپیدرود | کامبک ناکام رشتی ها در روز صدرنشین سرخ ها

پرسپولیس در حالی در آخرین بازی سال ۹۷ در لیگ برتر به مقابل سپیدرود رشت را با نتیجه ۳ بر ۱ به پایان رساند که با این نتیجه موقتاً به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد و تیم رشتی را به سقوط نزدیک تر کرد.     جدول لیگ برتر ۹۷/۹۸   تحلیل بازی پرسپولیس […]

پرسپولیس در حالی در آخرین بازی سال ۹۷ در لیگ برتر به مقابل سپیدرود رشت را با نتیجه ۳ بر ۱ به پایان رساند که با این نتیجه موقتاً به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد و تیم رشتی را به سقوط نزدیک تر کرد.

 

 

جدول لیگ برتر ۹۷/۹۸

 

تحلیل بازی پرسپولیس سپیدرود | کامبک ناکام رشتی ها در روز صدرنشین سرخ ها

 

تحلیل بازی پرسپولیس سپیدرود | کامبک ناکام رشتی ها در روز صدرنشین سرخ ها

 

برانکو ایوانکویچ در این دیدار از رادوشویچ در ترکیب تیمش درون دروازه استفاده کرده بود و در نیمه اول این بازی، با ارائه یک نمایش مسلط و بی نقص و در نیمه ای که سپیدرودی ها حتی یک موقعیت گل هم نداشتند، توانستند ۳ بار دروازه سپیدرود را باز کنند و حداقل ۳ مرتبه دیگر نیز میتوانست به گل برسد که با درخشش دروازه بان سپیدرود این اتفاق نیفتاد؛ علی علیپور، احمد نوراللهی و سیامک نعمتی سه گلزن پرسپولیس در نیمه اول این دیدار بودند که بازی خوبی در این نیمه از خود به نمایش گذاشتند. نکته بارز بازی در این نیمه، دفاع آشفته سپیدرود و آزادی عمل بازیکنان پرسپولیس بود که موقعیتهای گل متعددی در اختیار بازیکنان پرسپولیس قرار داد.

 

نیمه دوم در شرایطی کاملاً متفاوت آغاز شد و تیم متحول شده نادر دست نشان با ارائه یک نمایش تهاجمی، سرخ پوشان تهرانی را به عقب هدایت کردند و افت جسمانی بازیکنان پرسپولیس نیز در این دیدار مزید بر علت شد تا سپیدرود، نبض بازی را در اختیار بگیرد و در یکی از موقعیتهای خود که بر روی اشتباه مدافعین و دروازه بان پرسپولیس به دست آمد، به گل اول خود دست پیدا کنند و با روحیه تر ادامه بازی را پی بگیرند. بازی با روحیه بازیکنان سپیدرود در نهایت منجر به این شد که تنها ۱ دقیقه پس از گل اول این تیم، پنالتی مشکومی به سود آنها اعلام شود که رادوشویچ توانست ضربه محمد غلامی را مهار کند تا از کامبک تیم رشتی در این دیدار جلوگیری کند اما این پایان ماجرا نبود و تنها ۳۰ ثانیه پس از این پنالتی بود که در طرف مقابل، داور بازی سرنگونی مهدی ترابی در محوطه جریمه سپیدرود را پنالتی تشخیص داد اما با ورود داور پشت دروازه به این صحنه، داور از اعلام پنالتی صرف نظر کرد تا روال بازی با همان نتیجه ۳ بر ۱ به سود پرسپولیس دنبال شود.

 

پس از این اتفاق، رادوشویچ بار دیگر ناجی دروازه پرسپولیس شد و با یک سوپرواکنش، توپی خطرناک را در لحظه ورود به دروازه ش بیرون کشید تا بار دیگر پرسپولیس را در جریان بازی نگه دارد چرا که به ثمر رسیدن گل دوم برای سپیدرود، انگیزه بازیکنان این تیم برای زدن گل سوم را افزایش می داد و تیم خسته پرسپولیس که در نیمه دوم رمقی برای ادامه بازی نداشت، هر لحظه در معرض دریافت گل تساوی قرار می گرفت.

در پایان این بازی مهیج با همان نتیجه ۳ بر ۱ به سود پرسپولیس به پایان رسید تا سرخ پوشان پایتخت بدون احتساب بازی استقلال و نساجی و با یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان، سال ۹۷ را با صدرنشینی به پایان رسانده باشند.

 

نکته ویژه : تعویض های دیرهنگام برانکو و درگیر نشدن کامیابی نیا به دلیل خطر محرومیت از دربی، یکی از دلایلی بود که نیمه دوم متزلزلی را برای پرسپولیس رقم زد تا هواداران پرسپولیس در نیمه دوم، با استرس کامل به تماشای بازی تیم محبوب خود بنشینند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید