کد خبر:32024
پ
دیدار+دوستانه+ایران+و+بولیوی

تحلیل بازی تیم ملی مقابل بولیوی | گگن پرس جایگزین دفاع اتوبوسی

تیم ملی فوتبال کشورمان عصر دیروز در یک بازی تدارکاتی به منظور آماده سازی برای حضور در جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹، به مصاف تیم بولیوی رفت که در این بازی، بار دیگر تغییر رویکرد کارلوس کیروش نسبت به ۸ سال حضورش در ایران، دیده شد و مثل بازی با ازبکستان که تیم ایران پرس از […]

تیم ملی فوتبال کشورمان عصر دیروز در یک بازی تدارکاتی به منظور آماده سازی برای حضور در جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹، به مصاف تیم بولیوی رفت که در این بازی، بار دیگر تغییر رویکرد کارلوس کیروش نسبت به ۸ سال حضورش در ایران، دیده شد و مثل بازی با ازبکستان که تیم ایران پرس از جلو را در دستور کار خود قرار داده بود، در این دیدار نیز با گگن پرس، تیم خسته بولیوی را تحت تاثیر قرار داد.

 

تحلیل عملکرد تیم ملی مقابل ازبکستان

 

تحلیل بازی تیم ملی مقابل بولیوی | گگن پرس جایگزین دفاع اتوبوسی

 

تحلیل بازی تیم ملی مقابل بولیوی | گگن پرس جایگزین دفاع اتوبوسی

 

تیم ایران در نیمه اول با سیستم ۳-۳-۴ به میدان رفت و تقریباً تمامی بازیکنان در نیمه اول وظایف محوله ر ا به خوبی انجام دادند به طوری که اگرچه تیم بولیوی به واسطه سفر طولانی کمی خسته به نظر می رسید اما ملی پوشان ایران نیز به خوبی توپ را در زمین به گردش در می آوردند و موقعیت های خوبی نیز نصیب ملی پوشان کشورمان در این بازی شد که تنها یکی از آنها تبدیل به گل شد. سه مهاجیم ایران در این بازی در نیمه اول را سردار آزمون در راس خط حمله و علیرضا جهانبخش به عنوان وینگر راست و مهدی طارمی به عنوان وینگر چپ تشکیل می دادند که با این آرایش، توانایی های علیرضا جهانبخش بیش از گذشته در روند حرکتی تیم ملی نمود پیدا کرد. در این نیمه، در معدود حرکات بولیوی بر روی دروازه ایران، علیرضا بیرانوند نیز نمایش خوبی از خود ارائه کرد.

 

در نیمه دوم، ترکیب ایران تا حد زیادی در خطوط جلو عوض شد و مهدی ترابی به جای مهدی طارمی به عنوان وینگر چپ به میدان آمد که اتفاقاً او نیز در نیمه دوم موفق به گلزنی شد اما قبل از این اتفاق، بازیکنان بولیوی بر روی غفلت هافبک های میانی ایران در پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شوتزنی شدند و شوت از راه دور بازیکن بولیوی، دور از دستان بیرانوند تبدیل به گل شده بود.

 

در مجموع در این بازی نیز کیروش تمرین سیستم ۳-۳-۴ و تاکتیکی که یورگن کلوپ در لیورپول به اجرا در می آورد پرداخت و تا حدی به خواسته خود رسید اما مشخص نیست بازی با سه هافبک مقابل تیم های قدرتمندتر در آسیا مثل ژاپن، کره، عربستان و عراق و امارات نیز جوابگو هست یا خیر؟

دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
 • فرشاد ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۲ بعد از ظهر

  تیمو از اونور کره زمین اوردی ایران معلومه ک راحت میبردیمشون
  بازی با امثال ازبکستان و بولیوی و امثالهم اصلا قابل استناد نیست راست میگین برن ارگوئه رو ببرن
  بعید میدونم با این موزامبیکیه ب جایی برسیم میریم با تیمای درجه ۳،۴ دنیا بازی میکنیم اخرشم طبق معمول قراره با ناداوری و حق خوری حدف بشیم
  جالب اینه بازهم ما ملت در صحنه میریزیم بیرون برا جشن

 • مهدی رستم پور ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۵ بعد از ظهر

  ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​آموختنی‌های بازی با بولیوی:
  برای زدن ضربات آخر حریص، شتابزده و کم دقت بودیم. در دفاع هم هنگام معدود حملات بولیوی، کند بودیم و پر اشتباه.
  اطراف دروازه تیمی که در لاک دفاعی فرو رفته، باید صبور بود. بازی با حوصله و تمرکز بالا برای پاس‌های مکرر تا ایجاد روزنه و یافتن بهترین موقعیت. اما می‌خواستیم برق آسا گل بزنیم و همه تمایل داشتند خودشان بزنند.
  در این بین، جهانبخش که پایش پس از ۱۱ ماه به گل ملی باز شد می‌توانست دو گله شود اگر آزمون دقیقه ۲۴ روی پایش نمی‌پرید.
  رقابتی که می‌توانستیم با پنچ گل ببریم، طوری گره خورد که با رشادت بیرانوند پیروز شدیم.
  گل دوممان زیباترین لحظه بازی بود. مسعود از کانال چپ به کریم. چرخش کریم از بین دو سبزجامه برای پاس دقیق به اشکان. او هم «تو در» به ترابی و توی دروازه?
  در حالیکه موقعیتهایی به مراتب آسانتر را از دست دادیم.
  نکات تاریک: خبرنگارانی که در نشست خبری، سوالات آبکی پرسیدند اما در لیگ، با برگه بازجویی به استقبال مربیان می‌روند.
  رامین رضاییان که به اردو دعوت نشده اما روی نیمکت است و منتظر بفرما بود تا بدود داخل! (یاد جمله مک درموت نمی‌افتید؟)
  شب بد جواد خیابانی از گزارش تا مصاحبه‌ها. تمجید ویژه از یک بازیکن خاص در ۴۵ دقیقه ضعیفی که سپری کرد. بی توجهی به شعار یک‌صدای “سیدجلال” پس از گلی که خوردیم و تازه از همان بازیکن که یک عذرخواهی به مردم بدهکار است، پرسید: «دیدی مردم چقدر دوستت داشتن؟»
  عکسها: محمد کرمعلی
  @Mehdi_Rostampour

 • فرشاد ۲۷ مهر ۱۳۹۷ / ۵:۳۱ بعد از ظهر

  زیاد خوب نبودیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید