کد خبر:31388
پ
تحلیل بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان | دیداری با صحنه های ۱۷+

تحلیل بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان | دیداری با صحنه های ۱۷+

بازی دو تیم استقلال و نفت مسجد سلیمان که دیداری عقب افتاده از لیگ برتر محسوب می شد، لحظاتی پیش برگزار شد و استقلالی ها باز هم توانستند با درخشش دو بازیکن ۱۷ و ۱۹ ساله خود بر MIS غلبه کنند . گفتنیست این دیدار سنگین و پر برخورد با ۴ اخراجی در نیمه دوم […]

بازی دو تیم استقلال و نفت مسجد سلیمان که دیداری عقب افتاده از لیگ برتر محسوب می شد، لحظاتی پیش برگزار شد و استقلالی ها باز هم توانستند با درخشش دو بازیکن ۱۷ و ۱۹ ساله خود بر MIS غلبه کنند . گفتنیست این دیدار سنگین و پر برخورد با ۴ اخراجی در نیمه دوم در نهایت، به پایان رسید که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

 

چرا وضعیت تمرین استقلال اینگونه است؟ + عکس

 

تحلیل بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان | دیداری با صحنه های ۱۷+

 

تحلیل بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان | دیدار 17+ ها

 

وینفرد شفر در این بازی نیز دست از سیستم ۱-۳-۲-۴ خود نکشید ولی بزرگترین تغییر او نسبت به بازیهای گذشته دست کشیدن از دو بازیکن کند و سنگین به نام های تبریزی و گرو بود که به جای آنها از مهدی قائدی و الهیار صیادمنش در ترکیب اصلی تیمش استفاده کرد و اتفاقاً این تغییرات نیز جواب داد و هر دو بازیکن مذکور در نیمه اول این بازی که بازی روانی از سوی استقلالی ها شاهد بودیم موفق به گلزنی شدند؛ نکته بارز نیمه اول روند مثبت حرکات هجومی استقلال با حضور بازیکنان سرعتی و تکنیکی این تیم بود و باز بودن ساختار دفاعی استقلالی ها ! وضعیت آشفته دفاع استقلال به شکلی بود که این تیم حتی با دو هافبک دفاعی نیز نمی توانست مانع از بازیسازی هافبکهای حریف شود و در چند نوبت، نفتی ها موقعیت های خوبی بر روی دروازه استقلال ایجاد کردند. حفره آشکار خط دفاع استقلال مثل همیشه میلاد ذکی پور بود که اسماعیل شریفات بارها توانست میلاد ذکی پور را در آن منطقه مغلوب کند.

 

در نیمه دوم بازی با حملات پرفشار نفتی ها آغاز شد و در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم بود که بار دیگر میلاد ذکی پور با جاگیری بد خود مجبور به خطا روی میلاد میداوودی شد و تا او با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شود. بازی در ادامه با تعویض های عجیب شفر همراه شد و هر دو گلزن استقلال که به ترتیب ۱۷ و ۱۹ سال سن داشتند و با سرعت خود می توانستند در ضد حملات بر روی دروازه نفت مسجد سلیمان خطرناک ظاهر شوند از زمین بازی خارج شدند تا شاهد یکی از ضعیف ترین بازیهای استقلال در چند سال اخیر در نیمه دوم باشیم.

 

استقلال در حالی قصد داشت از دو گل خود مقابل حریف سراپا حمله دفاع کند که حتی با یک دفاع اتوبوسی هم بازیکنان این تیم نتوانستند بر روی بازیکنان نفت مسجد سلیمان فشار وارد کنند و هافبکهای MIS به سادگی هر کاری اراده کردند انجام دادند.

 

نقطه اوج این بازی پر برخورد، اخراج کولیبالی و وینفرد شفر و مرزبان در ادامه بازی بود که در نیمه دوم پر کارت این بازی، خبر از یک دیدار فیزیکی و سنگین می داد که داور این بازی به خوبی توانست با خرج کردن کارتهای زرد و قرمز خود، بازی را از تنش بیشتر دور کند.

 

میلاد میداوودی مهاجم مصدوم نفتی ها در نیمه دوم به بازی آمد و توانست علاوه بر تاثیرگذاری در اخراج ذکی پور، یک پنالتی نیز به سود تیمش بگیرد و نمایش موفقی در تیم خود داشته باشد.

 

وینفرد شفر در این بازی باز هم نشان داد صلاحیت لازم برای نشستن بر روی نیمکت استقلال را ندارد و پرخاش های بی دلیل او در کنار زمین که مستقیماً بر روی روحیه بازیکنان پرخاشگر استقلال نیز تاثیر می گذاشت منجر به این شد که استقلالی ها روز پر کارتی را پشت سر بگذارند و از همه مهمتر اینکه شفر باز هم در نیمه مربیان بازنده بود و با تعویض های بد خود، به جای تقویت تیم خودشف به افزایش فشار حریف کمک کرد.

 

استقلال در این بازی نشان داد که هنوز در ساختار دفاعی اش مشکل دارد و بازیکنان این تیم در جاگیری و پرس و تایمینگ مشکل دارند و یار خود را به سادگی گم می کنند؛ به طوری که این تیم حتی با دو هافبک دفاعی نیز به هافبکهای حریف اجازه می دهد به سادگی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شوند.

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • فرشاد ۱۵ مهر ۱۳۹۷ / ۱:۵۸ بعد از ظهر

    شفر کسخل شده
    اقا بخش کاربران سایت اماده نشد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید