کد خبر:39165
پ
photo_2019-04-12_20-55-20

تحلیل بازی استقلال و سپاهان (۱-۰) | عبور از ناداوری با درخشش پاتوسی

تیم فوتبال استقلال تهران در ادامه هفته بیست و پنجم لیگ برتر عصر امروز در یک دیدار حساس به مصاف تیم مدعی سپاهان در اصفهان رفت که این دیدار نفسگیر و حساس که ۹۷ دقیقه به طول انجامید، در نهایت با برتری ۱ بر ۰ آبی پوشان در مقابل دیدگان ۶۵ هزار تماشاگر مشتاق حاضر […]

تیم فوتبال استقلال تهران در ادامه هفته بیست و پنجم لیگ برتر عصر امروز در یک دیدار حساس به مصاف تیم مدعی سپاهان در اصفهان رفت که این دیدار نفسگیر و حساس که ۹۷ دقیقه به طول انجامید، در نهایت با برتری ۱ بر ۰ آبی پوشان در مقابل دیدگان ۶۵ هزار تماشاگر مشتاق حاضر در استادیوم نقش جهان به پایان رسید تا رقابت برای کسب عنوان قهرمانی در هفته های پایانی لیگ برتر به اوج خود برسد.

 

جدول لیگ برتر ۹۷/۹۸

 

 

برنامه کامل بازیهای استقلال و پرسپولیس تا  انتهای لیگ برتر ۹۷/۹۸

 

تحلیل بازی استقلال و سپاهان (۱-۰) | عبور از ناداوری با درخشش پاتوسی

 

تحلیل بازی استقلال و سپاهان (1-0) | عبور از ناداوری با درخشش پاتوسی

 

استقلال در حالی پای به این میدان گذاشت که با برد روحیه بخش مقابل الهلال، از لحاظ روحی به رقابتها بازگشته بود و شفر نیز به ترکیب برنده ای که مقابل الهلال نمایش خوبی از خود ارائه کرده بودند دست نزد و با همان ترکیب در این دیدار نیز تیمش را روانه مسابقه مهم هفته کرد.

 

وینفرد شفر که دست از سیستم ۳-۳-۴ کشیده و دوباره به سیستم ۱-۳-۲-۴ روی آورده، در این دیدار نیز منشا را نیمکت نشین کرد و گونکالوس در نوک خط حمله استقلال قرار گرفت. بازی دو تیم در نیمه اول و دوم به صورت کاملاً پایاپای و برابر در حفظ توپ و موقعیت های گل پیش می رفت و هنرنمایی مدافعین و دروازه بان های هر دو تیم، حرف اول را در لحظه های حساس این بازی می زد.

 

استقلالی ها در این بازی به لحاظ قوای بدنی در شرایط خوبی قرار داشتند و توانستند با دوندگی بسیار زیاد در زمین لغزنده استادیوم نقش جهان، هافبک های طراح سپاهان را از جریان بازی خارج کنند به طوری که شاگردان قلعه نویی نتوانستند تاکتیک همیشگی خود یعنی بردن بازی به کناره ها و سانتر برای کیروش استنلی را اجرا کنند و در تک موقعیت های این تیم در سانتر از جناحین نیز، سید حسین حسینی هنرنمایی کرد و مانع از گلزنی مهاجمین سپاهان شد.

 

بازی در حالی در نیمه دوم، با حضور جیمی جامپ و پرتاب نارنجک و اشیا مختلف در چند نوبت متوقف شد که این وقفه به سود آبی پوشان تمام شد و با از دست رفتن تمرکز بازیکنان سپاهان که رفته رفته در حال سوار شدن بر بازی و موقعیت سازی بودند، این استقلال بود که با دو تعویض هجومی و حضور منشا و تبریزی توانست فشار زیادی بر مدافعین خسته سپاهان وارد کند و وقت های اضافه زیادی که داور برای این دیدار لحاظ کرد، در نهایت باعث شد تا در ثانیه های پایانی این آیاندا پاتوسی فوق ستاره این روزهای استقلال باشد که در حرکتی انفرادی و دریبل ۳ بازیکن سپاهان، قفل دروازه پیام نیازمند را باز کند و سه امتیاز شیرین را در لحظات آخر بازی به سود خود ثبت کند.

 

استقلالی ها که در ده دقیقه پایانی فشار زیادی بر روی دروازه سپاهان وارد کردند، چند دقیقه قبل از گل ثانیه های پایانی خود نیز بر روی ارسال دقیق پاتوسی و ضربه سر علی کریمی به گل رسیدند اما این گل به زعم بسیاری از کارشناسان داوری، به اشتباه توسط داور مسابقه مردود اعلام شد تا نتیجه این بازی نفسگیر و حساس در ثانیه پایانی رقم بخورد.

 

نکات فنی:

 

وینفرد شفر درست مثل بازی مقابل الهلال در این دیدار نیز نشان داد که به توصیه های حین بازی دستیاران خود اهمیت ویژه ای داده و نتیجه این اتفاق نیز تغییر در روند بازی آبی پوشان در جریان بازی بود که به عنوان نکته منفی کارنامه شفر همواره مطرح بود و اکنون توانسته با توجه بیشتر به صحبتهای دستیاران خود، نتیجه بهتری در بازیهای استقلال کسب کند.

 

استقلال در این دیدار با ارائه یک بازی منطقی و به دور از شتابزدگی، تا ثانیه آخر به دنبال پیروزی بود و در نهایت نیز به هدف خود رسید. نقش قوای جسمانی بالا و دوندگی بازیکنان این تیم در رقم خوردن این نتیجه غیرقابل انکار است.

 

سید حسین حسینی در این بازی نیز نشان داد که او سنگربان اصلی استقلال است و نیمکت نشین شدن او تا اینجای رقابتها، اشتباه بوده است چرا که او در دو صحنه با دو سوپرواکنش خود موجب بسته نگه داشتن دروازه استقلال شد تا در نهایت این سه امتیاز حساس به نام تیمش ثبت شود.

 

اسماعیل گونکالوس در این دیدار نشان داد، او بازیکنی برای بازی روی زمینهای ناهموار نیست و شاید اگر منشا زودتر به زمین آمده بود، آبی پوشان زودتر به گل می رسیدند؛ منشا که در این دیدار با یک ضربه خطرناک به سمت دروازه و پاس گل به پاتوسی به ذخیره طلایی شفر تبدیل شد، احتمالاً از بازی بعد دوباره به ترکیب اصلی باز خواهد گشت.

 

آیاندا پاتوسی این روزها به ستاره طلایی آبی پوشان در امتیاز گیری در بازیهای حساس تبدیل شده و شاید اولویت اصلی مسئولین این تیم در حال حاضر، تمدید قرارداد این بازیکن به هر نحو ممکن باشد تا از تکرار اتفاقاتی که برای مامه تیام رخ داد در فصل آتی جلوگیری شود. پاتوسی نشان داده که یک سر و گردن بالاتر از لیگ ایران است و حفظ او، طبیعتا هم به افزایش کیفیت استقلال و هم لیگ کمک خواهد کرد.

 

استقلالی ها در این بازی به خوبی سبک بازی در چنین زمینی را می دانستند و با بازی تک ضرب و به دور از اضافه کاری سعی در خارج کردن هافبک های سپاهان از جریان بازی داشتند که تا حد زیادی در این راه موفق بودند.

 

جناح چپ استقلال در این دیدار بسیار پرکار بود و در غیاب وریا غفوری، جناح راست استقلال با حضور خسرو حیدری به انفعال کشیده شده که با حضور وریا غفوری احتمالاً شاهد بالانس مجدد قوای این تیم در جناحین خواهیم بود.

 

نقطه ضعف استقلال در این بازی عجز مدافعین این تیم در مهار کیروش استنلی بود چرا که او در بازی هوایی هر کاری دلش خواست کرد و این در حالیست که قبل از بازی، پیش بینی می شد تیم سپاهان به سمت استفاده از توپ های بلند برای او  برود اما استقلالی ها در مهار او کم فروغ بودند و خوش شانسی و درخشش حسینی مانع از فرو ریختن دروازه استقلال در این بازی شد.

 

استقلال با این ۳ امتیاز جایگاه سپاهان را در رده سوم جدول گرفت و با توجه به شکست  تراکتورسازی، فاصله خود با صدرجدول را بار دیگر کم کرد و در صورتی که در بازی فردا، پرسپولیس نیز مقابل سایپا امتیاز از دست دهد، همه چیز بر وفق مراد شفر خواهد شد چرا که دو بازی مستقیم پرسپولیس با سپاهان و تراکتورسازی در ادامه بازیها، در هر صورت به سود استقلال خواهد شد و این تیم را در کسب عنوان قهرمانی یا کسب سهمیه یاری خواهد کرد.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید