کد خبر:32149
پ
photo_2018-10-19_17-46-51

تحلیل بازی استقلال و سایپا | جادوی الهیار و قائدی کمر سایپا را شکست

بازی استقلال و سایپا از هفته نهم لیگ برتر لحظاتی پیش به پایان رسید و این بازی جذاب و دیدنی که در زمین ناهموار ورزشگاه تختی برگزار شد، در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود استقلال به پایان رسید تا روند صعودی استقلالی ها همچنان ادامه داشته باشد؛ نکته ویژه این بازیف عملکرد […]

بازی استقلال و سایپا از هفته نهم لیگ برتر لحظاتی پیش به پایان رسید و این بازی جذاب و دیدنی که در زمین ناهموار ورزشگاه تختی برگزار شد، در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود استقلال به پایان رسید تا روند صعودی استقلالی ها همچنان ادامه داشته باشد؛ نکته ویژه این بازیف عملکرد فوق العاده درخشان الهیار صیادمنش بود که روزگاری توسط مدیرعامل سایپا، بازیکنی به درد نخور خطاب شده بود و سنگ اندازی زیادی در پیوستن او به استقلال توسط او شده بود اما الهیار که به تازگی در جمع ۶۰ استعداد برتر فوتبال جهان نیز قرار گرفته، در این بازی به خوبی توانست توانایی های خود را به درویش ثابت کند. در ادامه به تحلیل بازی استقلال و سایپا خواهیم پرداخت.

 

 

 

جدول لیگ برتر در فصل ۹۷/۹۸

 

 

تحلیل بازی استقلال و سایپا | بازیکن به دردنخور درویش غوغا کرد!

 

تحلیل بازی استقلال و سایپا | جادوی الهیار و قائدی کمر سایپا را شکست

 

استقلال با تغییرات زیادی نسبت به بازی قبلی خود وارد زمین شده بود و در مهمترین تغییر این تیم، سید حسین حسینی دوباره به قفس توری آبی ها بازگشته بود تا حواشی حول او نیز به نوعی تمام شود و الحق و والانصاف نیز او از فرصت پیش امده نهایت استفاده را برد و عملکرد درخشانی در دروازه استقلال از خود به نمایش گذاشت.

 

شفر که در این بازی از روی سکوها تیمش را هدایت می کرد باز هم تیمش را با سیستم ۱-۳-۲-۴ روانه میدان کرده بود اما گل دقیقه ۶ سایپایی ها که بر روی اشتباه مسلم  خط هافبک و خط دفاعی استقلال و بر روی حرکت تکنیکی دشتی به ثمر رسید، او را وادار کرد دوباره به سیستم ۲-۴-۴ سوییچ کند و از این زمان به بعد بود که استقلالی ها روند بازی را در دست گرفتند و دفاع اتوبوسی سایپا در بیشتر دقایق بازی در نیمه اول، نتوانست مانع از خلق موقعیت گل استقلالی ها شود و همام طارق و مهدی قائدی که روز خوبی را پشت سر گذاشتند، توانستند به خوبی جای خالی فرشید اسماعیلی را پر کنند و استقلال در نیمه اول با موقعیت سازی این دو بازیکن، ۵-۴ موقعیت مسلم گل روی دروازه سایپا ایجاد کرد که در همین نیمه، دو بار توپ به تیر دروازه سایپایی ها برخورد کرد و تیم دایی از یک شکست سنگین در نیمه اول فرار کرد.

 

 

در نیمه دوم نیز استقلالی ها نبض بازی را در اختیار داشتند و در ادامه حملات دامنه دار و زهردار نیمه اول خود بارها با هنرنمایی الهیار صیادمنش و هماهنگی بالای این بازیکن با مرتضی تبریزی و مهدی قائدی چندین موقعیت مسلم گل زنی بر روی دروازه سایپا ایجاد کردند که با هنرنمایی دروازه بان جوان سایپا هر بار شوتهای استقلالی ها راهی به دروازه پیدا نمی کرد.

 

در این بازی پر برخورد و خشن، تحرک بالای خط هافبک و حمله استقلال نکته برجسته بازی بود و در کمال تعجب، انفعال و کندی خط حمله سایپا از نکات عجیب این بازی بود و تیم دایی نتوانست کار خاصی از پیش ببرد. حملات زهردار استقلالی ها به رهبری همام طارق و قائدی سرانجام به نتیجه رسید و مرتضی تبریزی با پاسی کات بک الهیار صیادمنش گریزپا را صاحب موقعیت مناسبی کرد که با خطای خشن بازیکن سایپا در محوطه جریمه، داور بازی یک ضربه پنالتی اعلام کرد که این ضربه را وریا غفوری در خلاف جهت دروازه بان سایپا به گل تبدیل کرد.

 

عکس پای مصدوم الهیار صیادمنش

عکس پای مصدوم الهیار صیادمنش

 

شدت خطای بازیکن سایپا بر روی الهیار صیادمنش به قدری بود که این بازیکن با برانکارد و یخ روی مچ پایش از زمین بازی خارج شد و باید منتظر ماند و دید شدت مصدومیت این بازیکن چقدر خواهد بود.

 

پس از این گل، سایپا ۱۰ دقیقه برای بازگشت به بازی فرصت داشت اما تعویض های عجیب شفر باز هم استقلال را تضعیف کرد و نمایش ضعیف الحاجی گرو و نیومایر در ده دقیقه پایانی نه تنها کمکی به این تیم در حفظ توپ و کنترل سایپا نکرد بلکه پاس های اشتباه این دو بازیکن، فشار و حلقه محاصره سایپایی ها را روی دروازه استقلال بیشتر کرد تا در حساسترین صحنه بازی، سید حسین حسینی با سوپرسیو خود در دقیقه ۹۴ استقلال را از کسب یک تساوی دیگر نجات دهد.

 

نکات ویژه بازی

 

در این بازی استقلال برای اولین بار، در خلق موقعیت عالی عمل کرد و به جرات می توان گفت بیش از ۱۰ موقعیت مسلم گلزنی در زمین ناهموار تختی ایجاد کردند.

 

وینفرد شفر در این بازی کنار خط حضور نداشت و بازیکنان استقلال بدون جنب و جوش های بی مورد او کنار زمین، بدون استرس بازی را ادامه دادند و خروجی این اتفاق نیز بازی کم نقص آنها در این بازی بود.

 

دانشگر علی رغم اینکه گل اول استقلال در این بازی را به ثمر رساند، بار دیگر در این بازی ثابت کرد هنوز برای رسیدن به ترکیب اولیه استقلال راه زیادی در پیش دارد و او به سادگی در خط دفاعی با حرکات بدن دریبل می خورد.

 

استفاده همزمان از علی کریمی و فرشید باقری در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی، استقلال را سردرگم کرده بود و پس از سوییچ شدن سیستم استقلال، روند حرکتی این تیم متحول شد تا بار دیگر به شفر ثابت شود که این تیم هرگز نباید با دو هافبک دفاعی در عرض هم بازی کنند.

 

آرمین سهرابیان در این بازی عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشت و مشخص شد با حضور او در این پست، توازن در جناحین استقلال برقرار می شود.

 

 

نکته جالب این بازی این بود که بازیکنانی که در بازی قبل گلزنی کرده بودند(الهیار صیادمنش و مهدی قائدی) در این بازی پاس گل دادند و پنالتی گرفتند و این موضوع، نقش موثر بازیکن ۱۷ و ۱۹ ساله استقلال در روند رو به بالای این تیم نشان می دهد.

 

سیدحسین حسینی با بازگشت باشکوهی که به دروازه استقلال داشت و سیو استثنایی ثانیه های پایانی که در این بازی داشت، بار دیگر حاشیه را پشت سر گذاشت و احتمالاً تا اولین اشتباه بزرگش، دروازه بان فیکس استقلال خواهد ماند.

 

 

حراج تابستانه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید