تحقیر ایران مقابل اعراب | آقای شجاعی با یک خداحافظی خوشحالمان کن | تماشاچی
کد خبر:47908
پ
۷۳۵۴۶۰۶۳_۱۶۳۷۹۰۳۵۱۳۶۵۴۳۶_۳۵۸۸۰۵۷۶۲۲۱۸۶۸۰۱۶۳۳_n

تحقیر ایران مقابل اعراب | آقای شجاعی با یک خداحافظی خوشحالمان کن

دقایقی پیش دیدار حساس ایران و عراق در رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به پایان رسید و تیم ملی کشورمان در کمال ناباوری با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل حریف سرسخت خود تن به شکست داد تا دومین شکست مقابل تیمهای عربی در کارنامه ویلموتس درج شود.   تحقیر ایران مقابل اعراب | آقای […]

دقایقی پیش دیدار حساس ایران و عراق در رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به پایان رسید و تیم ملی کشورمان در کمال ناباوری با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل حریف سرسخت خود تن به شکست داد تا دومین شکست مقابل تیمهای عربی در کارنامه ویلموتس درج شود.

 

تحقیر ایران مقابل اعراب | آقای شجاعی با یک خداحافظی خوشحالمان کن

 

 

تیم ملی که پیشتر توانسته بود تیم های نه چندان قدرتمند کامبوج و هنگ کنگ را شکست دهد در دو بازی اخیر خود مقابل دو تیم عربی منطقه به شدت ضعیف ظاهر شد و عیار اصلی سرمربی جدید تیم ملی که به جای کارلوس کیروش در دیدارهای اخیر مشخص شد و هواداران فوتبال متوجه شدند که با از دست دادن کارلوس کیروش، با عقبگردی کامل به مربی روی آورده ایم که سطح فنی او به مراتب پائین تر از کیروش است به طوری که در بازیهای بزرگ توانایی برگرداندن بازی را ندارد و استراتژی خاصی در جریان بازی به جز ارسال در دستور کار شاگردان ویلموتس دیده نمی شد.

 

 

استحکام خط دفاعی تیم ملی که در دوران کارلوس کیروش به نقطه قوت ایران تبدلی شده بود و تیمهایی همچون اسپانیا و پرتغال و مراکش در جام جهانی را به دردسر انداخته بود، در ماه های اخیر به تیمی تبدیل شده که به تیمهای متوسط آسیایی نیز نه نمی گوید و تاکنون انواع و اقسام اشتباهات فردی و تیمی باعث دو شکست تلخ در مسیر جام جهانی ۲۰۲۲ شده است.  اوج اشتباه مارک ویلموتس جایی بود که کاپیتان بی کیفیت و مسن تیم ملی را به طور فیکس در این دیدار حساس بازی داد و عدم تحرک مسعود شجاعی و عصبی بازی کردن او بار دیگر باعث شد تیم ایران مقابل عراق ده نفره شود و در ثانیه های پایانی، بر روی اشتباه محمد نادری و بیرانوند در نهایت تن به شکست مقابل تیم عراق دهد. اگر در دوران کیروش، بردن تیم ایران به رویای تیمهای آسیایی تبدیل شده بود، اکنون مقابل تیمهای نه چندان مطرح نیز نه تنها نتیجه را واگذار میکنیم بلکه از لحاظ فنی نیز عملکرد قابل دفاعی نداریم.

 

خبر خوب برای فوتبال ملی ایران محرومیت مسعود شجاعی در بازی بعدی تیم ملی است اما خبر بد این است که زمان خداحافظی این بازیکن از فوتبال ملی مشخص نیست و از آن بدتر اینکه دلیل کادر فنی تیم ملی برای استمرار دعوت از این بازیکن که نمی تواند در جام جهانی به تیم کمک کند، اعلام نشده است؛ شاید وقت آن رسیده تا مسعود شجاعی با اعلام رسمی خداحافظی اش از تیم ملی، هواداران فوتبال را خوشحال کرده و فرصارا به جوانانی همچون فرشید اسماعیلی و محمدرضا حسینی دهد که در لیگ برتر خوش می درخشند. واقعاْ‌ویلموتس می بایست نسبت به فیکس بازی دادن به شجاعی که در تراکتورسازی نیز ذخیره است توضیح فنی بدهد چرا که کندی و کم تحرکی این بازیکن مسن در میانه میدانُ‌ابتکار عمل از تیم ایران را گرفته بود و حتی با علم به یک کارته بودن او نیز ویلموتس رفتارهای عصبی شجاعی را ندید تا بار دیگر ایران مقابل عراق ده نفره شود و یک بازی حیثیتی و مهم را به بدترین شکل ممکن به خاطر رفتار بچه گانه کاپیتان تیم ملی که باید پخته رفتار کند، ببازیم!

 

در هر صورت، هر چه که هست تیم ایران حتی اگر از این مرحله نیز صعود کند با این کیفیت نازل فنی بدون شک در مرحله بعد برای صعود به جام جهانی با مشکل مواجه خواهد شد و اینجاست که افرادی که در کار کارلوس کیروش کارشکنی کردند تا او را از تیم ملی دور کنند، احتمالاً با عذاب وجدان رو به رو خواهند شد! البته این مافیای رسانه ای وجدانی نداشتند که اگر داشتند، از شکستهای کارلوس کیروش در تیم ملی خوشحال نمی شدند و او را به سمت خروج از تیم ملی هدایت نمی کردند.

 

 

به طور خلاصه می توان گفت تیم ملی در نیمه دوم ترسو بازی کرد و برعکس تیم ملی عراق با ارائه یک نمایش جسورانه توانست با فشار خود مزد تلاشش را بگیرد و ویلموتس به واسطه انتخاب استراتژی غلط و تعویض های بدش این بازی را نیز واگذار کرد تا نشان دهد یک مربی درجه ۱ نیست.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 11 دیدگاه
 • حسین ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۸:۵۴ بعد از ظهر

  این چه طرز انتقاد کردن اقای شجاعی زحمت زیادی برای فوتبال ایران کشیده این کسی که این مطلب رو نوشته آدم بی سواد و نادانی است سفارش من بهش اینکه بره خودشو از بالای کوه یا ساختمان پرت کنه پایین

 • محمد علیپور ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۹:۰۱ بعد از ظهر

  خاک تو سرت شجاعی پیر کفتار گورتو گم کن زودتر برو از تیم ملی . تو این سن چی میخوای از جون تیم ملی ؟ نکنه میخوای جام جهانی هم بازی کنی به درد نخور؟

 • احمد ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۹:۰۳ بعد از ظهر

  شجاعی زحمت زیادی برای تیم ملی کشیده ،کدوم بازیکن امروز خوب بود که شما از شجاعی ایراد میگیرید منم قبول دارم خوب نبود ولی مربی باید تعویض میکرد وشجاعی که نمیتونه خودش رو تعویض کنه

 • شجاعی حیا کن ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۹:۰۸ بعد از ظهر

  واقعاً فاز شجاعی از بودن تو تیم ملی چیه ؟ باباجون اگه به سیریش شدن بود الان فرهاد مجیدی همچنان تو تیم ملی بود تو اوج بازی میکرد توی درپیتی حتی جات رو نیمکت تراکتورم نیست بعد دلت نمیاد از تیم ملی خدافظی کنی و باید حتما با لگد پرتت کنن بیرون؟

 • علی حسین زاده ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۹:۱۱ بعد از ظهر

  شجاعی یه زمان لالیگایی بود اما الان در حد محلات هم نیست بازیش و جز کند کردن بازی تیم ملی هیچی نداره . وقتی تو ترکیب اصلی بود من اول بازی گفتم که باختیم . بیخود و بیجهت سر هر صحنه میپرید سر داور و تیمو به حاشیه برد و آخرشم اخراج شد مثلا با تجربه تیم ه و باید بقیه رو آروم کند.

 • ارجمند ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۹:۳۵ بعد از ظهر

  مسعود شجاعی قدیما هم چیزی نبود و فقط الان کلا ایران رو با مدل بازی بدون برنامه به چالش کشید.روی صحبتم با اون دوستیه که گفته شجاعی زحمتش رو برای ایران کشیده؟؟؟لطفا یه بازی رو مثال بزن که شجاعی در نتیجه یا نوع بازی تیمی تاثیر داشته. حتی در رده باشگاهی.

 • سید جعفر مشیر - طلبه از مشهد ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۲ بعد از ظهر

  واضح است که بیکاره شدن آزمون و طارمی و ….. که نشات گرفته از تاکتیک و سیستم تیم هست به سرمربی تیم بر میگردد
  در شرایط فعلی و فرصت حدودا ۱۳۰ روزه تا بازی بعدی
  قلعه نویی یا دایی یا جلالی یا یحیی را بیاورید

 • علی ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۶ بعد از ظهر

  مشکل از شجاعی وامثالهم نیست مشکل ازمربی است که اولا امثال شجاعی رو به تیم ملی دعوت می‌کند ثانیا وقتی مربی دوروز مونده به حساس ترین بازی تیم ملی تازه وارد کشور می‌شود انتظار بیشتری نمیشه داشت این تیم ملی رو به پشمک فروش سرکوچه میدادن بیشتر ازویلموتس امتیاز جمع می‌کرد حالا براش صدمیلیاردهم قرارداد بستن به نظرمن تا دیر نشده برانکو و بیارید تا شاید آب رفته رو بشه به جوی برگردون

 • مححمود ۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۷ قبل از ظهر

  بد بازی کردیم وباختیم.مزد ترس باخت بود که گرفتیم.وقتی شجاعی کارت اول را گرفت گفتم تعویض میشه که نشد.راستی دیروز آزمون هم تو بازی بود؟

 • وحید ۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۷:۰۳ بعد از ظهر

  اولا خاک تو سر اون احمقی که اینجوری در مورد کاپیتان تیم ملی مطلب نوشته. دوما مگه کدوم بازیکن خوب بازی کرد؟ مگر بیرانوند خوب بازی کرد؟ مگر کل تیم خوب بازی کردن که اینجوری به شجاعی حمله میکنید؟ کل تیم ضعیف بازی میکنه. تو بازی با بحرین که شجاعی بازی نکرد چرا تیم باخت؟؟ لطفا عقده هاتونو بی جهت سر یک بازیکن خالی نکنید. اگه عرضه دارید درمورد بیرانوند با این لحن مطلب توهین امیز بزنید.

  • هاشم ۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۸:۳۱ بعد از ظهر

   توهین یعنی مسعود شجاعی دوست عزیز . با ۳۵ سال سن مشخص نیست از جون تیم ملی چی میخواد که ول کنش نیست . هیچوقت یادمون نمیاد که کار خاصی کرده باشه برای تیم ملی جز اینکه بخواد به یکی لایی بزنه بگه منم تکنیکی هستم . رکورد تعداد حضور در جام جهانی رو به کاپیتان بی مغز تیم ملی بدن شاید ول کنه تیم ملی رو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید