تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت + مزایا و معایب | تماشاچی
کد خبر:22728
پ
Cloudflare-and-SEO

تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت + مزایا و معایب

از زمان روی کار امدن پردازش ابری و ظهور کلادفلر همواره جنگ و جدل بین طرفداران و مخالفیم استفاده از کلادفلر برای سایتها در جریان بوده به طوری که مخالفین استفاده از کلادفلر معتقدند استفاده از کلافلر منجر به افت سئوی سایت و پایین آمدن رنکینگ لینکها در گوگل می شود اما طرفداران کلادفلر معتقدند […]

از زمان روی کار امدن پردازش ابری و ظهور کلادفلر همواره جنگ و جدل بین طرفداران و مخالفیم استفاده از کلادفلر برای سایتها در جریان بوده به طوری که مخالفین استفاده از کلادفلر معتقدند استفاده از کلافلر منجر به افت سئوی سایت و پایین آمدن رنکینگ لینکها در گوگل می شود اما طرفداران کلادفلر معتقدند همه این بحث ها خیال پردازی بیش نیست و نه تنها استفاده از کلادفلر تاثیر منفی بر روی سئوی سایت ندارد بلکه مزایای بسیاری نیز دارد؛ در ادامه این مطلب قصد داریم به زشت و زیبای cloudflare و مزایا و معایب آن و همچنین تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت و سرعت سایت بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

 

راههای جلوگیری از کاهش ترافیک سایت در نوروز

 

تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت + مزایا و معایب

 

تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت + مزایا و معایب

 

 

در ابتدا باید بگوییم که ما در حال حاضر چهار سال است که از کلادفلر استفاده می کنیم و از سرویس مجانی آن هم استفاده میکنیم و به تمام مشتریان خود نیز در زمینه DNS، کش، امنیت و CDN این سرویس ها را پیشنهاد می کنیم.

 

تا اینکه برخی مشتریان ما تماس گرفتند که با افت بازدید شدید در ترافیک گوگل سایت مواجه شده اند و علت این موضوع را به استفاده از کلادفلر پیشنهادی ما می دانستند.

 

تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت + مزایا و معایب

 

پس از این اتفاق، کارشناسان سئوی سایت تمام اقداماتی که در هفت روز گذشته انجام داده بودند، پلاگین ها یا هر کاری که بر روی سایت انجام داده بودند را به حالت اول برگرداندند اما تغییری رخ نداد. ناچار شدیم سرور را چک کنیم اما مشکلی ندیدیم تا اینکه با هم فکری با کارشناسان سایت، به دو لینک رسیدیم که اثرات منفی استفاده از کلادفلر را بیان می کردند:

 

 

ما نسبت به این ایده ها بدبین بودیم و به آنها اعتقاد نداشتیم اما با اصرار مشتری، سایت را در تاریخ ۲۹ آوریل از روی کلادفلر پایین اوردیم و در تاریخ ۳۰ آوریل مشتری با ما تماس گرفت و گفت کیوردهای او به جایگاهش برگشته اند و سئو سایتش اوکی شده است. هم ما و هم مشتری بابت این موضوع مشکوک بودیم و یک تیکت برای پشتیبانی کلادفلر ارسال کردیم ولی انها اعلام کردند کلادفلر تاثیر منفی بر روی سئوی سایتها ندارد.

 

تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت + مزایا و معایب

 

برای اطمینان از این موضوع یکبار دیگر سایت را به روی کلادفلر بردیم، و در کمال تعجب باز هم شاهد افت ترافیک سایت بودیم و بار دیگر آن را غیر فعال کردیم و جایگاههای سابق کیوردهای اصلی سایت برگشتند و ترافیک نرمال شد!

 

علت افت رنک لینک در گوگل پس از استفاده از کلادفلر

 

  1. سایت شما وقتی به روی کلاد می رود دیگر از IP اصلی خودش (IP سرور) اجرا نمی شود و آی پی پروکسی سرور شما که همان کلادفلر است جانشین آن برای پاسخگویی به کاربران می شود.
  2. آی پی کلادفلر سایت شما نیز برای هر کاربر ممکن است عوض شود چرا که کلادفلر با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر، از سرورهای همان منطقه برای سرویس دهی و افزایش سرعت لود صفحات استفاده می کند و در واقع این به خاطر ان است که کلادفلر DNS شما شده است.
  3. سایت شما این IP ها را با استفاده از سرویس کلادفلر با هزاران سرور دیگر به اشتراک می گذارد که برخی از این سرورها ممکن است شرکتهای بزرگ، اسپمرها و یا توزیع کنندگان بدافزار باشند.

 

در نتیجه اینکه استفاده از کلادفلر به خودی خود موجب افت رتبه سایت شما و کاهش ترافیک نمی شود بلکه پیکربندی نادرست کلادفلر و اشتراک گذاری اشتباه IP ها ممکن است سایت شما را به عنوان اسپمر به گوگل معرفی کند که طبیعتاً پوزیشن لینک هایش پایین تر می رود.

 

کلادفلر چگونه کار می کند؟

 

 

کلادفلر در واقع سرورهایی هستند که بین کاربران و سرور اصلی سایت شما قرار می گیرند و به جای اینکه درخواست کاربر مستقیما به سرور شما ارسال شود، پس از پردازش کوتاهی در کلادفلر، به نزدیکترین سرور کلاد که در هر لحظه اطلاعات سایت شما را به صورت کش در اختیار دارد، وصل می شود.

 

مزایای کلادفلر

 

از مزایای کلادفلر می توان به این نکته اشاره کرد که سایت شما هرگز دچار قطعی نخواهد شد و اگر سرور شما دچار مشکل شود و یا قصد تعمیرات داشته باشید، خیالتان راحت است که کاربرانتان با در بسته رو به رو نمی شوند.

 

 

از دیگر نکات مثبت کلادفلر این است که سرور و سایت شما را از لحاظ امنیتی بیمه می کند به طوری که از شر حملات DDOS در امان خواهید بود و بسیاری از هکرهای نمی توانند مستقیما به سایت شما دسترسی داشته باشند و باید از فایروال های سخت گیر کلادفلر بگذرند که معمولاً  دراینکار ناموفق هستند.

 

یکی دیگر از ویژگی های مثبت کلادفلر در این است که سرعت بارگذاری صفحات برای کاربران بسیار بالا می رود چرا که نزدیک ترین DNS را برای سرویس دهی به او انتخاب می کند و مثلا اگر سرور اصلی سایتی در آلمان باشد، برای کاربری از استرالیا از DNS های اروپا برای نمایش سایت برای او استفاده نمی شود و سرور نزدیک به او بر روی کلاد شاید در ژاپن یا کره جنوبی وظیفه سرویس دهی به کاربر را بر عهده می گیرد چرا که یک نسخه از سایت در تمام سرورهای کلاد همواره وجود دارد.

 

برخی نیز معتقدند تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت مثبت است چرا که استفاده از کلادفلر باعث افزایش سرعت سایت می شود و گوگل نیز سایتهایی که سریعتر به کاربران جواب می دهند، بیشتر حمایت می کند و لینک آنها را در رتبه های بالاتری قرار می دهد.

 

معایب کلادفلر

 

به واسطه قرار گرفتن یک واسط بین کاربر و سرور اصلی سایت شما، برخی معتقدند مقداری سرعت بارگذاری صفحات کند می شود اما این گزینه چندان واقعی به نظر نمی رسد اما اشکال اصلی که به کندی کلادفلر واردر می شود این است که به واسطه رایگان بودن یکی از طرح هایش، سایتهای زیادی بر روی آن قرار گرفته اند و سرورهای کلادفلر برای پردازش کمی کند عمل می کنند.

 

یکی دیگر از معایبی که به کلادفلر وارد است، تاثیر منفی بر سئوی سایت است. حتما می دانید که گوگل بر اساس بازدیدهای محلی اعتبار سایتها را اندازه گیری می کند و در نتیجه لینکهای سایت مذکور را در نتایج جستجو طبقه بندی می کند اما با توجه به تغییر مداوم ip سایت توسط کلادفلر برای سرویس دهی به کاربران سراسر جهان، الگوریتم گوگل در تشخیص حوزه کاربران واقعی سایت دچار مشکل می شود و نمی داند که کدام لینک آن سایت را برای کاربران از کدام کشورها باید بالاتر قرار دهد.

 

البته گفته می شود با توجه به توافقنامه ای که بین گوگل و کلادفلر امضا شده، این مشکل نیز حل شده و وب مستر های سایتها نگران این موضوع نباید باشند.

 

اختلال در کلاد فلر

 

بزرگترین ایرادی که به سرویس ابری کلادفلر وارد است، بروز مشکل در این سرویس است که سایت شما را از دسترس خارج خواهد کرد چرا که DNS های سایت شما بر روی سرورهای کلادفلر تنظیم شده اند و اگر مشکلی برای آنها پیش بیاید در واقع ارتباط بین کاربران و سرور اصلی سایت شما قطع می شود

 

در مجموع کلیه مواردی که از باب انتقاد و موضع منفی در مورد کلادفلر گفته می شود، عمدتاً به دلیل کمبود آگاهی و دانش در پیکربندی درست آن است.

 

 

نتیجه نهایی اینکه اگر قصد استفاده از کلادفلر را دارید حتما با کارشناس این امر تماس بگیرید که تجربه انجام چنین کارهایی را دارند وگرنه در صورتی که پیکربندی کلادفلر را درست انجام ندهید ممکن است زحماتی که برای بالا آمدن لینک های خود در نتایج جستجوی به کار بسته اید همگی بر باد برود و در واقع کلادفلر دشمن سئو نیست بلکه تاثیر کلادفلر بر سئو و رتبه سایت زمانی منفی است که با عدم آگاهی از نحوه تنظیم درست آن، به سایت خود در رتبه بندی گوگل ضربه بزنید. برای استفاده از تجربیات متخصصان راه اندازی و پیکربندی کلادفلر با کارشناسان لیوا در تماس باشید.

 

 

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید