کد خبر:39364
پ
۱۵۵۳۸۴۵۸۶۵۸۹۴۴

بررسی لایق ترین تیم برای قهرمانی لیگ برتر | پرسپولیس جلودار است

در حالی که تنها ۴ هفته به انتهای لیگ برتر در فصل ۹۷/۹۸ باقی مانده است، رقابت در صدر جدول به اوج خود رسیده و بر خلاف دو فصل قبل که قهرمان از هفته ها قبل مشخص شده بود، احتمالاً تفاضل گل قهمران فصل هجدهم لیگ برتر را مشخص کند؛ در ادامه به بررسی لایق […]

در حالی که تنها ۴ هفته به انتهای لیگ برتر در فصل ۹۷/۹۸ باقی مانده است، رقابت در صدر جدول به اوج خود رسیده و بر خلاف دو فصل قبل که قهرمان از هفته ها قبل مشخص شده بود، احتمالاً تفاضل گل قهمران فصل هجدهم لیگ برتر را مشخص کند؛ در ادامه به بررسی لایق ترین تیم برای قهرمانی لیگ برتر پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 

 

برنامه بازیهای لیگ تا انتهای فصل

 

جدول لیگ برتر ۹۸

 

 

بررسی لایق ترین تیم برای قهرمانی لیگ برتر | پرسپولیس جلودار است

 

بررسی لایق ترین تیم برای قهرمانی لیگ برتر | پرسپولیس جلودار است

پرسپولیس

 

صدرنشین فعلی لیگ یعنی پرسپولیس یکی از کم نوسان ترین تیم های فصل جاری رقابتها محسوب می شود به طوری که آنها تقریباً با واژه شکست بیگانه هستند و آمار نشان می دهد، تیم برانکو به سختی در برابر حریفان شکست می خورد که این موضوع یکی از نقاط برتری این تیم نسبت به سایر تیمها در رقابت تنگاتنگ کنونی است؛ یکی از مواردی که پرسپولیس را شایسته ترین تیم فعلی فوتبال ایران برای قهرمانی در لیگ هجدهم کرده، نتیجه گیری آنها مقابل مدعیان دیگر قهرمانی بوده است به طوری که آنها تاکنون مقابل هیچ یک از ۴ مدعی دیگر قهرمانی، طعم شکست را نچشیده اند و همین مسئله حاکی از قدرت این تیم در بازیهای بزرگ می باشد. شاید اگر تیم برانکو در نیم فصل اول گرفتار حواشی و اتفاقاتی که با تیمهای خوزستانی گرفتارشان شدف نمی شد و امتیازات را به راحتی از دست نمی داد، اکنون با اختلاف زیاد نسبت به سایر مدعیان در صدر جدول قرار داشت.

 

سپاهان

 

تیم امیر قلعه نویی که سال ۹۸ را خوب آغاز نکرد و با شکست مقابل استقلال، به نوعی شانس خود برای قهرمانی را کاهش داد، با برد روحیه بخش مقابل تیم سایپا دوباره به جمع مدعیان قهرمانی بازگشته و تساوی پرسپولیس مقابل ذوب آهن و بازی رو در روی این تیم مقابل تیم برانکو در هفته پیش رو، به نوعی یک فینال زودرس برای تعیین تکلیف ماندن یا حذف سپاهان در کورس رقابت برای قهرمانی لیگ برتر است. سپاهانی ها که لیگ را با گلزنی های پیاپی کیروش استنلی خوب آغاز کردند، با از دست دادن دو پنالتی سرنوشت ساز توسط این بازیکن در دو بازی حساس تا حدی در نتیجه گیری در بازیهای اخیر ضعیف عمل کردند و همین عامل باعث به وجود آمدن فاصله ۵ امتیازی آنها با صدرجدول شده است چرا که سپاهان تا همین چندی پیش با اختلاف در صدرجدول رده بندی قرار داشت اما افت ناگهانی آنها مانع از تداوم صدرنشینی این تیم شد.

 

استقلال

 

استقلال که به سنت چند فصل اخیر، لیگ را به دلایلی که همه می دانیم خوب شروع نکرد، در همان نیم فصل اول، امتیازارت زیادی را از دست داد و همین عامل نیز باعث عقب افتادن تیم شفر از صدر جدول شد؛ آنها در نیم فصل دوم با تقویت خط هافبک و حمله خود توانستند تا حدی امتیازات از دست رفته در نیم فصل اول را جبران کنند و به کورس قهرمانی بازگردند اما نوسان شدید در نوع بازی این تیم و اختلافات درون تیمی آبی ها، مانع از این می شود که آنها را شانس اصلی قهرمانی بدانیم چرا که معمولاً تیم شفر در بازیهای بزرگ مقابل سایر مدعیان بازنده بوده و بازی سخت این تیم مقابل پدیده در مشهد نیز احتمالاً تکلیف این تیم برای ماندن یا حذف از رقابت برای قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر را روشن خواهد کرد.

 

تراکتورسازی

 

تیم متمول تراکتورسازی که با خریدهای کهکشانی خود در ابتدای فصل امید اول قهرمانی محسوب می شد، در دو هفته اخیر با دو شکست عجیب مقابل سپیدرود و نساجی تا حد زیادی از گردونه رقابت برای قهرمانی در لیگ برتر فاصله گرفته است اگرچه بازی حساس این تیم در هفته بیست و هشتم مقابل پرسپولیس در تبریز، به نوعی تعیین کننده ماندن یا حذف این تیم از رقابت با سایر تیمها برای قهرمانی در لیگ برتر است اما با توجه به حواشی اخیر و دو دستگی بین هواداران و بازیکنان این تیم، بسیار بعید به نظر می رسد تیم تراکتورسازی بتواند بار دیگر عزم خود برای قهرمانی در لیگ را جزم کند و غلبه بر حواشی به منظور کسب سهمیه آسیایی شاید مهمترین هدف این روزهای مدیران تراکتورسازی باشد. آنها که علاقه زیادی به تعویض مربی و بازیکن دارند، هرگز فکرش را هم نمی کردند که دو شکست پیاپی، اینگونه تیمشان را وارد بحران کند.

 

پدیده مشهد

 

پدیده مشهد به رهبری یحیی گل محمدی که در نیم فصل اول به واقع پدیده لیگ بود، طبق انتظار در نیم فصل دوم به مرور تحلیل رفت و قافیه را به مدعیان اصلی قهرمانی واگذار کرد و به رده پنجم هدایت شد تا تنها نظاره گر رقابت ۴ تیم بالاتر از خودش برای قهرمانی باشد و اندک امیدی برای کسب سهمیه آسیایی داشته باشد. اگرچه پدیده هنوز روی کاغذ شانس قهرمانی دارد اما بسیار بعید به نظر می رسد که ۴ تیم بالاتر از این تیم، در ۴ بازی آتی خود آنقدر امتیاز از دست دهند که شاگردان گلمحمدی با پیروزی در هر ۴ بازی بتوانند به صدر جدول برسند.

در پایان به نظر می رسد با توجه به نتایج و ثبات بیشتر در تیم پرسپولیس، این تیم در حال حاضر شایسته ترین تیم از لحاظ نوع بازی برای قهرمانی در این فصل رقابتها باشد و نوسان زیاد در سایر تیمها به نوعی، از شایستگی آنها برای قهرمانی در لیگ کاسته است. آیا برانکو می تواند رکوردی جاودانه در تاریخ پرسپولیس ثبت کند و با ۳ قهرمانی پیاپی در لیگ برتر، نام خود را برای همیشه در تاریخ این باشگاه به ثبت برساند؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید