کد خبر:39042
پ
philippe-coutinho

بررسی تخصصی سبک بازی کوتینیو و عوامل ناکامی این ستاره در بارسلونا

فیلیپ کوتینیو ستاره برزیلی سابق لیورپول که انتشار می رفت نمایش درخشانی در بارسلونا در کنار مسی و سوارز داشته باشد، نتوانسته انتظارات را بر آورده کند و به نوعی او در پر کردن جای خالی نیمار در بارسلونا ناکام بوده است. در ادامه به بررسی تخصصی سبک بازی کوتینیو و عوامل ناکامی این ستاره […]

فیلیپ کوتینیو ستاره برزیلی سابق لیورپول که انتشار می رفت نمایش درخشانی در بارسلونا در کنار مسی و سوارز داشته باشد، نتوانسته انتظارات را بر آورده کند و به نوعی او در پر کردن جای خالی نیمار در بارسلونا ناکام بوده است. در ادامه به بررسی تخصصی سبک بازی کوتینیو و عوامل ناکامی این ستاره در بارسلونا می پردازیم.

 

 

 

۱۰ حقیقت درباره فیلیپ کوتینیو که نمیدانید

 

۱۰ گل خاطره انگیز کوتینو

 

 

بررسی تخصصی سبک بازی کوتینیو و عوامل ناکامی این ستاره در بارسلونا

 

بررسی تخصصی سبک بازی کوتینیو و عوامل ناکامی این ستاره در بارسلونا

 

فیلیپه کوتینیو کوریرا متولد ۱۳۷۱-۱۹۹۲ در برزیل است. بازی حرفه‌یی خود را در باشگاه واسکو دوگاما برزیل شروع کرد و خیلی زود و تنها با ۱۹ بازی در تیم واسکو دوگاما توانست به سطح اول اروپا راه پیدا کند و به تیم اینتر میلان منتقل شد. در این باشگاه به دلیل تجربه کم به باشگاه اسپانیول قرض داده شد و ۱۶ بازی و ۵ گل و یک پاس گل به ثمر رساند و دوباره به اینتر میلان بازگشت و در اینتر هم ۴۷ بازی و ۵ گل و ۴ پاس گل حاصل کار این بازیکن بود.

 

کوتینیو اما نتوانست انتظار مدیران وقت اینتر میلان را برآورده کند و با مبلغ ۸,۵ میلیون یورو به لیورپول پیوست و آغاز درخشش این ستاره برزیلی شروع شد و ۲۰۱ بازی و ۵۴ گل و ۴۵ پاس گل را به جای گذاشت. اما همیشه آرزوهای بزرگ در سر دارد و یکی از نقاط ضعفش بی قراری برای افتخاری آفرینی است و درست در زمانی که باید صبر کند و نتیجه زحماتش را ببیند بر طبل جدایی زد و کام هواداران لیورپول را تلخ کرد و طی یک انتقال جنجالی پس از ۵ سال بازی در بندر لیورپول با ۱۶۰ میلیون یورو راهی بارسلونا شد تا شاید جای نیمار را پر کند.

اما غافل از آنکه والورده بر خلاف دیگر سرمربیان بارسلونا میل کمتری به فوتبال هجومی داشت و به جای باز کردن بازی و استفاده از فضاهای پشت مدافین کناری، ترجیح میدهد در عمق کار کند و به همین خاطر کوتینیو را برای جانشینی اینیستا در نظر گرفته بود.

 

بررسی تخصصی سبک بازی کوتینیو و عوامل ناکامی این ستاره در بارسلونا

 

اما خصوصیت بازیکنی همچون کوتینیو میل به هجوم و آزادی عمل در خط حمله است نه وظایف سنگین بازیسازی و مدیریت میانه میدان. این وظایف سنگین را حتی هنگامی که در پست تخصصی خودش که وینگر چپ هجومی است؛ به کار میگرفت بر دوشش سنگینی میکند.
کوتینیو در مجموع ۱۶۲ بازی را در پست وینگر چپ هجومی بازی کرده بیشترین بازی در پستی که در آن درخشیده است و توانسته بود آمار خوبی از خود بجای بگذارد. ولی چند فصلی است که هم در تیم ملی برزیل و هم بارسلونا در پست غیر تخصصی و بدون آزادی عمل در خط حمله به کار گرفته میشود و این بار سنگین را هنگام بازی کردن بر روی ساق پای این بازیکن قابل مشاهده است و انگار همیشه چیزی مانع از بروز حرکات انفجاریش میشود.

 

بعد از یکی دو فصل حالا به خوبی میداند که انتخاب اشتباهی را کرده است و در صدد آن است که به منچستریونایتد بپیوندد انتقالی که در صورت ماندن سولشر در این تیم بهترین گزینه از نظر فنی است اما نباید از این نکته غافل شد که لیورپول و منچستر یونایتد رقیب های خونی و تاریخی همدیگر هستند و شاید دوباره به سرنوشت مایکل اوون دچار شود.

 

پست هایی که کوتینیو در آن ها بازی کرده و آمار گل زده و پاس گل در این پست ها

وینگر چپ ۱۶۲ بازی ۵۲ گل و ۳۴ پاس گل
هافبک هجومی ۲۱ گل و ۲۱ پاس گل

به شکل محسوسی وقتی در پست هافبک هجومی بازی کرده است آمار گلزنی پایین آمده است.

اسامه شمس

حراج تابستانه

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • مودریچ ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۵:۴۱ بعد از ظهر

    فوتبالی ک یورگن ارایه میداد دقیقا مناسب اون بود اگه پیموند با ممد قهرمان سی ال میشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید