کد خبر:39101
پ
رادامل + فالکائو

بررسی تخصصی سبک بازی رادامل فالکائو به همراه بیوگرافی او

رادامل فالکائو گارسیا زاراته در تاریخ ۱۰ فوریه ۱۹۸۶ در سانتا مارتا کلمبیا به دنیا آمد. وی پسر فوتبالیست سابق سِر رادامل گارسیا است.     چرا کوتینیو در بارسلونا ندرخشید؟     بررسی تخصصی سبک بازی رادامل فالکائو به همراه بیوگرافی او     فالکائو استعداد و نبوغ بالای خود را در همان سن […]

رادامل فالکائو گارسیا زاراته در تاریخ ۱۰ فوریه ۱۹۸۶ در سانتا مارتا کلمبیا به دنیا آمد. وی پسر فوتبالیست سابق سِر رادامل گارسیا است.

 

 

چرا کوتینیو در بارسلونا ندرخشید؟

 

 

بررسی تخصصی سبک بازی رادامل فالکائو به همراه بیوگرافی او

 

بررسی تخصصی سبک بازی رادامل فالکائو به همراه بیوگرافی او

 

فالکائو استعداد و نبوغ بالای خود را در همان سن ۱۱ سالگی به نمایش گذاشت و در آکادمی آژاکس به عضویت در آمد و دو سال در آنجا آموزش دید. سپس به باشگاه کلمبیایی لانسروس بویاکا پیوست و دو سال بعد در سن ۱۵ سالگی به جوانان ریور پلاته آرژانتین در بوینس آیرس ملحق شد و در آنجا برای نخستین بار لقب ال تایگر به معنای ببر را از جانب هم تیمی هایش دریافت کرد.
رادامل از سن ۱۳ سالگی مصدومیت شدیدی را تجربه کرد و در ماه نوامبر سال ۲۰۰۶ دچار مصدومیت شدید لگامنت(رباط صلیبی) شد و یک سال از میادین دور بود.

 

ولی تسلیم شدن در زندگی فالکائو معنایی ندارد و پس از مصدومیت دوباره دوران درخشان خود را آغاز کرد و در ۱۰۰ بازی برای ریور پلاته ۴۵ گل به ثمر رساند. حال اما وقت آن رسیده بود که فضای جدیدی را تجربه کند و در سال ۲۰۰۹ با ۶ میلیون یورو به پورتو پرتغال پیوست.

طوفان کلمبیایی در اولین فصل حضورش در اروپا موفق شد آقای گلی لیگ اروپا و عنوان قهرمانی لیگ اروپا را بدست آورد. رکورد ۱۷ گل زده در یک فصل لیگ اروپا را به نام خود ثبت کرد. در پورتو ۸۷ بازی انجام داد و ۸۰ گل زده و ۱۴ پاس گل را به ثمر رساند.

 

بررسی تخصصی سبک بازی رادامل فالکائو به همراه بیوگرافی او

 

پله های ترقی خیلی زود جلوی راهش قرار میگیرد و اینبار به اسپانیا و باشگاه اتلتیکو مادرید میرود. در اولین فصل حضورش در اتلتیکو هم فوق العاده ظاهر میشود و در لیگ اروپا ۱۴ گل میزند و برای دومین بار پیاپی هم عنوان آقای گلی لیگ اروپا را تصاحب میکند و قهرمان این رقابت ها میشود. در اتلتیکو مادرید ۹۱ بازی انجام داد و ۷۱ گل و ۷ پاس گل را به نام خود ثبت کرد.

گواردیولا در ستایش فالکائو میگوید که یکی از با استعدادترین بازیکنان دنیاس و کاپلو استعداد فالکائو را هم رده مسی و رونالدو میدانست و پادشاه اسپانیا از عاشقان سبک بازیش بوده است.

سبک بازی فالکائو واقعا مانند یک تایگر است و برای هر توپ میجنگد. با ۱۷۷ سانت قد به اندازه‌یی برای زدن ضربات سر تلاش میکند که کابوس مدافعین است. از نظر تخصصی یک مهاجم مرکزی باکس تو باکس است که در محوطه جریمه کشنده و بسیار مخرب است.

نقاط قوت و ضعف بازیکن (از ۵):

تمام کنندگی ⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
پاس های کوتاه ⚡️⚡️⚡️⚡️
دوئل های هوایی ⚡️⚡️⚡️⚡️
پای غیر تخصصی ⚡️⚡️⚡️⚡️
سرعت ??

نقطه افول فالکائو در دوران حرفه‌ایی خود انتقال به موناکو بود که در اوج درخشش از هم پاشید و چند مصدومیت قدیمی دوباره سراغش آمد. در موناکو یک فصل به منچستر یونایتد قرض داده شد سپس دوباره برگشت و اینبار به چلسی قرض داده شد و نتوانست رضایت مدیران چلسی را هم به دنبال داشته باشد و دوباره به موناکو برگشت و در این فصل در رده ۱۶ جدول لوشامپیونه قرار دارند.

بازیکنی که یاد هوگو سانچز افسانه‌یی رئال مادرید را در دل هواداران فوتبال زنده میکرد اکنون از غرش و بی باکی جوانی خود فاصله گرفته است و در سن ۳۳ سالگی به نظر دوران اوجش به پایان رسیده باشد. اما هیچگاه برای برگشت دیر نیست.

 

رادامل فالکائو

 

در مجموع دوران حرفه‌یی تاکنون ۴۵۳ بازی انجام داده است که ۲۶۸ گل زده، ۵۱ پاس گل، ۶۸ کارت زرد و دو بار کارت قرمز دریافت کرده است و ۳۴۰۰۹۰ دقیقه فوتبال بازی کرده است.

چشم امید هواداران موناکو به رادامل است تا شاید آنها را از قعر جدول لوشامپیونه جدا سازد.

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • فرشاد ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۹ قبل از ظهر

    یادمه رعال بدجور فالکاعو رو میخوست زمان خودش با فاصله بهترین مهاجم نوک بود یه چیز عجیب غریبی بود گلاییم ک میزد خیلی گلای قشنگی بودن حیف ک پول نابودش کرد
    مطلب خیلی قشنگی بود بازم از اینا بذارین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید