کد خبر:11798
پ
n82705463-71944964 (2)

بررسی بازیهای باقیمانده پرسپولیس تا هفته آخر لیگ برتر؛ برانکو حق داشت بترسد!

پرسپولیس در حالی مقابل گسترش فولاد  ۲ امتیاز حساس از دست داد که از این پس بازیهای سخت این تیم تا هفته آخر لیگ برتر آغاز خواهد شد و شاید یکی از دلایل عصبانیت و ترس برانکو از امتیاز از دست دادن مقابل تیم های ته جدولی هم همین مورد باشد چرا که تازه، تونل […]

پرسپولیس در حالی مقابل گسترش فولاد  ۲ امتیاز حساس از دست داد که از این پس بازیهای سخت این تیم تا هفته آخر لیگ برتر آغاز خواهد شد و شاید یکی از دلایل عصبانیت و ترس برانکو از امتیاز از دست دادن مقابل تیم های ته جدولی هم همین مورد باشد چرا که تازه، تونل وحشت پرسپولیس از بازی هفته بعد مقابل پیکان شروع خواهد شد. در ادامه به بررسی بازیهای باقیمانده پرسپولیس تا انتهای لیگ برتر می پردازیم با دراپ بال همراه باشید.

 

جدول لیگ برتر ۹۸

 

تاریخ و ساعت بازیهای پرسپولیس ۹۸

 

فصل هجدهم لیگ برتر ۹۷/۹۸

 

 

آپدیت تکمیلی —————— ۱۸ بهمن ۹۶ 

 

پرسپولیس تا این لحظه توانسته از سه تونل وحشت اول به سلامت عبور کند و از سه بازی بعد از بازی با گسترش ۹ امتیاز مقتدرانه کسب کند و برای قهرمانی زودتر از موعد تنها به ۵ امتیاز نیاز دارد و به نظر می رسد تونل های وحشت پرسپولیس پس از این به تونلهای سرگرمی و محلی برای تمرین و مرور تاکتیکهایی که قرار است در لیگ قهرمانان آسیا اجرا شود، تبدیل شود.  با توجه به ثبات نتیجه گیری پرسپولیس در این فصل، هیچ تیمی شایسته تر از پرسپولیس برای قهرمانی وجود ندارد.

 

————————-

کیفیت پایین پرسپولیس در ۴ بازی اخیر

 

با توجه به اینکه پرسپولیس در چند بازی اخیر خود، بازیهای با کیفیتی را ارائه نکرده و در نتیجه گیری با مشکلات زیادی مواجه شده است، از حالا به بعد باید مقابل قویتر از تیم های ته جدولی صف آرایی کند که شاید دیگر شانس با آنها یار نباشد تا در ثانیه های پایانی بازی، از شکست بگریزند. پرسپولیس مقابل سه تیم پایین جدولی نفت تهران، گسترش فولاد به تساوی رضایت داد و مقابل تیم ته جدولی سیاه جامگان نیز با اقبال بلند و اشتباه مدافع حریف از تساوی یک پیروزی ساخت و همین عوامل زنگ خطر را برای برانکو به صدا در اورده که قهرمانی در ادامه فصل شاید به سادگی به دست نیاید و در صورت کوچکترین لغزشی در بازیهای رو در رو مقابل رقبا، ممکن است حسرت بزرگی برای هواداران این تیم باقی بماند؛ مضاف بر اینکه بازیهای آسیایی و اردوهای تیم ملی شروع خواهد شد و خستگی ملی پوشان پرسپولیس و مصدومیتهای احتمالی آنها نیز ممکن است بر روند نتیجه گیری این تیم اثر بگذارد.

 

بازیهای باقیمانده پرسپولیس

 

پیکان اولین و آخرین تیمی بود که در این فصل، ترمز پرسپولیس را کشیده و پرسپولیس پس از این بازی باید بازیهای سختی را مقابل رقبا تجربه کند که کوچکترین لغزشی در هر یک از انها شاید منجر به از دست رفتن قهرمانی شود. با هم مروری به بازیهای آتی پرسپولیس می اندازیم:

 

هفته ۲۱: پیکان- پرسپولیس در ورزشگاه شهر قدس

 

آقا معلم، اولین کسی بود که راه بردن پرسپولیس را به بقیه تیم ها یاد داد به طوری که این تیم توانست از همان فرمولی که الهلالی ها برای شکست پرسپولیس استفاده کردند برای شکست پرسپولیس که در ان زمان با ۲-۴-۴ لوزی بازی می کرد استفاده کند؛ بازی با تیم مجید کامپیوتر یکی از سخت ترین بازیهای پرسپولیس به حساب می آید چرا که او راه بردن پرسپولیس را بلد است.

 

 

هفته ۲۲: پرسپولیس- سپاهان در ورزشگاه آزادی

بازی با سپاهان همیشه در زمره بازیهای سنگین پرسپولیس به حساب می آید و حتی در نیم فصل اول که سپاهان حال و روز خوبی نداشت، توانست با ارائه یک بازی زیبا با حساب ۲-۲ پرسپولیس را متوقف کند. این بازی آخرین باری بود که برانکو از سیستم ۲-۴-۴ لوزی استفاده کرد و در این بازی بود که متوجه شد دستش برای بقیه مربیان رو شده و باید به فکر تغییر سیستم باشد.

 

هفته ۲۳: صنعت نفت – پرسپولیس در آبادان

بدون شک بازی در آبادان برای هر تیمی سخت است و به خصوص اینکه پرسپولیس سابقه باخت ۴-۱ مقابل صنعت نفت در آبادان را دارد(درخشش فونیکه سی) این بازی در شرایطی برگزار می شود که صنعت نفتی ها برای انتقام شکست دور رفت به میدان می آیند و پرسپولیسی ها نیز برای انتقام حذف توسط صنعت نفت از جام حذفی ! نکته جالب این دیدار این است که صنعت نفت در شرایطی پای به این میدان می گذارد که تکلیف صعود یا عدم صعودش به فینال جام حذفی در بازی ۱۰ بهمن مقابل استقلال در همین ورزشگاه در آبادان مشخص شده است.

 

هفته ۲۴: پرسپولیس – استقلال خوزستان در ورزشگاه آزادی

شاید به جرات بتوان گفت روی کاغذ، این بازی ساده ترین بازی پرسپولیس تا انتهای فصل است اما با حضور چند بازیکن جدید از جمله اسماعیل شریفات و اینکه استقلال خوزستان احتمالاً برای فرار از سقوط در هفته های پایانی بازی میکند، شرایط این بازی هم مانند بازی با نفت تهران ممکن است برای پرسپولیسی ها گره بخورد. پرسپولیس در این بازی برای اولین بار از سیستم ۲-۴-۴ خطی پیش از دیدار برگشت مقابل الهلال استفاده کرد که چندان نمایش خوبی از این تیم شاهد نبودیم چرا که استقلال خوزستان ته جدولی توانست یک گل به قویترین دفاع لیگ بزند و در حالی که در نیمه اول ده نفره شده بود، در نیمه دوم فشار زیادی بر روی دروازه پرسپولیس وارد کند.

 

هفته ۲۵: استقلال – پرسپولیس در ورزشگاه آزادی

گل سر سبد بازیهای باقیمانده پرسپولیس که نتیجه آن تاثیر زیادی در مسیر قهرمانی این تیم بازی می کند؛ استقلال و شفر برای این دیدار انگیزه فراوانی خواهند داشت تا باخت دور رفت را جبران کنند و از طرف دیگر، فشار صدرنشینی از یک طرف و فشار هواداران برای برد دربی از طرف دیگر احتمالاً پرسپولیس را در این دیدار کمی محتاط کند چرا که نتیجه مساوی هم برای پرسپولیس به واسطه صدرنشینی اش نتیجه مناسبی تلقی می شود اما باخت در دربی اثرات روحی روانی و حاشیه ای منفی زیادی برای پرسپولیس در ادامه لیگ به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است پرسپولیس در این بازی نیز با سیستم ۲-۴-۴ به میدان رفت و تنها از تک موقعیت خود برای گلزنی استفاده کرد و در نهایت توانست بازی را به سود خود به پایان برساند.

 

هفته ۲۶: پرسپولیس – سایپا در ورزشگاه آزادی

پرسپولیس در مقابل تیم متحول شده علی دایی که به صغیر و کبیر رحم نمی کند و با شدت زیاد به کسب سهمیه فکر می کند کار سختی پیش رو خواهد داشت.

 

هفته ۲۷: پدیده – پرسپولیس در ورزشگاه ثامن مشهد

کلید قهرمانی شاید در این بازی نهفته باشد چرا که احتمالاً نتیجه این دیدار می تواند بازیهای بعدی پرسپولیس را تشریفاتی کند و برعکس در صورتی که پرسپولیس در بازیهای قبل امتیاز از دست داده باشد و رقبا به این تیم نزدیک شده باشند، یکی از سنگین ترین بازیهای فصل در مشهد در انتظار پرسپولیس خواهد بود. این تیم که در مقابل سیاه جامگان نمایش چندان دلچسبی از خود به نمایش نگذاشته بود، با تیم قدرتمندتر شهر مشهد مواجه خواهد شد.

 

هفته ۲۸: پرسپولیس – پارس جم در ورزشگاه آزادی

بازی پرسپولیس و پارس جم شاید نوستالژیک ترین بازی نیم فصل دوم پرسپولیسی ها باشد چرا که اتفاقات عجیب بازی نیم فصل اول و برد دراماتیک این تیم در ثانیه های آخر و از دست دادن پنالتی توسط محسن فروزان، مسلماً انگیزه شدیدی برای تیم جنوبی خواهد شد تا مقابل قرمزپوشان پایتخت برای اعاده حیثیت بازی کنند. محسن فروزان در چند فصل گذشته همواره در هفته های آخر در تیم های مختلفی که حضور داشته مانع بزرگی برای پرسپولیسی ها محسوب می شده است.

 

هفته ۲۹: ذوب آهن – پرسپولیس در فولادشهر اصفهان

شاید به جرات بتوان گفت انتقامی ترین بازی فصل پرسپولیس در اصفهان رقم خواهد خورد؛ جایی که امیر قلعه نویی با تیم متحول شده خود که حتی ادعای حضور در ۴ تیم آسیا با این تیم کرده است، برای جبران سنگین ترین شکست قلعه نویی به میدان می آیند و ماجرا وقتی برای پرسپولیس سخت می شود که بدانیم ذوب آهن در کورس برای کسب سهمیه است و هرگز به چشم یک بازی تشریفاتی به این بازی نگاه نمی کند و به ۳ امتیاز این بازی نیاز مبرم دارد.

 

هفته ۳۰: پرسپولیس – سپید رود رشت در ورزشگاه آزادی

و اما ساده ترین و شاید سخت ترین بازی پرسپولیس در هفته سی ام رقم می خورد. جایی که اگر قهرمانی پرسپولیس تا قبل از این بازی مسجل شده باشد این بازی یک بازی ساده برای آنها تلقی می شود اما اگر این اتفاق رخ نداده باشد، باید به مصاف تیم علی کریمی بروند که در حال تلاش برای سقوط نکردن به صورت انتحاری بازی می کند.

 

 

بررسی شانس قهرمانی پرسپولیس

 

تا دربی ۸۶ چهار بازی باقی مانده و در صورتی که پرسپولیس تا آن بازی امتیاز از دست ندهد تا حد زیادی قهرمانی خود را مسجل کرده است اما در صورتی که بین ۷ تا ۹ امتیاز (با احتساب بازی دربی) از دست دهد در آنصورت بازیهای باقیمانده و سخت تر پرپسولیس از جمله پدیده و ذوب آهن، حکم مرگ و زندگی برای این تیم پیدا می کنند. با توجه به رصد تیمها و بازیهایشان توسط برانکو و افزایش کیفیت تیمها، برانکو حق داشت که نگران امتیازات از دست رفته مقابل تیم های ته جدولی باشد چرا که هنوز کار تمام نشده است.

نظر به اینکه هومن افاضلی راه بدی را به تیمهای دیگر برای متوقف کردن پرسپولیس نشان داد، به نظر می رسد پرسپولیس در باز کردن دفاع تیمهایی که به طور اتوبوسی دفاع می کنند دچار مشکل می شود و هر چه زودتر باید فکری به حال این موضوع بکنند چرا که تیمهای ته جدولی احتمالاً با همین روش مقابل پرسپولیس حاضر می شوند چرا که تک امتیازات هم برای انها حساس است.

 

نکته اساسی که در سیستم جدید برانکو یعنی ۲-۴-۴ خطی وجود دارد این است که اگر این تیم نتواند در همان نیمه اول کار حریف خود را تمام کند، کار برای پرسپولیس در نیمه دوم بسیار سخت خواهد شد و به نوعی گره می خورد و این موضوع را سرمربیان لیگ برتری متوجه شده اند و با تمام توان در مقابل این تیم در نیمه اول دفاع می کنند تا گلی دریافت نکنند و در نیمه دوم با علم به اینکه پرسپولیس برای گلزنی مجبور است جلو بیاید و ساختار دفاعی اش نامنظم می شود، از فضای به وجود آمده در پشت مدافعین این تیم برای ضد حملات استفاده می کنند. در واقع می توان گفت در صورتی که پرسپولیس گل زودهنگام در نیمه اول بزند، با این سیستم موفق خواهد بود و در غیر اینصورت، بازیهای سختی در انتظارش است.

 

 

 

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • مودریچ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۲:۴۷ بعد از ظهر

    تراکتور قهرمانه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید