کد خبر:18541
پ
بازگشت پاس به لیگ برتر

بازگشت پاس به لیگ برتر با خرید امتیاز پدیده مشهد ؟

در حالی به پایان رقابتهای لیگ برتر فوتبال فصل هفدهم نزدیک می شویم که تکلیف قهرمان مشخص شده ولی تکلیف تیمهایی که امید به کسب سهمیه دارند و یا برای فرار از سقوط می جنگند هنوز معلوم نیست و دو هفته پایانی، تاثیر زیادی در آینده و سرنوشت تیمها ایفا خواهد کرد.  اما با توجه […]

در حالی به پایان رقابتهای لیگ برتر فوتبال فصل هفدهم نزدیک می شویم که تکلیف قهرمان مشخص شده ولی تکلیف تیمهایی که امید به کسب سهمیه دارند و یا برای فرار از سقوط می جنگند هنوز معلوم نیست و دو هفته پایانی، تاثیر زیادی در آینده و سرنوشت تیمها ایفا خواهد کرد.  اما با توجه به اخبار به گوش رسیده از مشهد، احتمال بازگشت پاس به لیگ برتر با خرید امتیاز پدیده وجود دارد.

 

بازگشت پاس به لیگ برتر با خرید امتیاز پدیده مشهد

 

 

 

دراپ بال – طبق روال هر سال و آئین نامه سازمان لیگ، هر سال، در پایان هر فصل، دو تیم انتهایی لیگ برتر به دسته پایینتر یعنی لیگ آزادگان سقوط می کنند و دو تیم صدرنشین لیگ آزادگان به دسته بالاتر یعنی لیگ برتر صعود میکنند و این رویه در سالهای گذشته نیز اجرا شده است(به جز یک مورد، که امتیاز تیم سپاهان نوین خریداری شد و تیم سقوط کرده فولاد خوزستان مجدد در لیگ برتر به بازیهای خود ادامه داد)

 

اما در سالیان گذشته سابقه نداشته که تیمی در لیگ برتر که احتمالاً سقوط نخواهد کرد، مدعی شود که به تیمداری خود در فوتبال پایان خواهد داد! این اتفاق در مورد تیم پدیده مشهد در فصل جاری رخ داده و نماینده استاندار خراسان رضوی با حضور در تمرین پدیده این موضوع را به اطلاع بازیکنان و کادر فنی پدیده رسانده است و بدین ترتیب پس از سقوط سیاه جامگان، دیگر تیم مشهدی یعنی پدیده نیز از لیگ برتر خواهد رفت و مشهد پس از مدتها، نماینده ای در لیگ برتر نخواهد داشت.

 

اما سوالی که در این بین مطرح می شود این است که حال با این وضعیت تکلیف تیم های سقوط کننده از لیگ برتر و صعود کننده از لیگ آزادگان چه می شود؟

 

بازگشت پاس به لیگ برتر با خرید امتیاز پدیده مشهد

 

آیا با وجود قطعی بودن عدم حضور پدیده در فصل آینده، این تیم پس از سیاه جامگان به عنوان تیم دوم سقوط کننده به دسته پایینتر معرفی می شود؟ یا اینکه دو تیم انتهایی لیگ برتر در پایان هفته سی ام فصل هقدهم به دسته پایینتر سقوط می کنند و سه تیم از لیگ آزادگان به لیگ برتر صعود می کنند تا لیگ با ۱۶ تیم کارش را ادامه دهد؟

 

با توجه به شرایط موجود، هنوز مسئولین سازمان لیگ موضع رسمی خود را در قبال اتفاقی که تا چند هفته دیگر رخ می دهد، اعلام نکرده اند که شاید این سکوت نیز به این دلیل باشد که احتمال سقوط پدیده به دسته پایینتر نیز وجود دارد و انها منتظرند تا اگر این اتفاق افتاد، خللی در تیمهای صعود کننده به لیگ برتر و سقوط کننده به لیگ آزادگان وجود نیاید، اما در هر صورت، پدیده قصد تیمداری ندارد و در صورت سقوط این تیم نیز در واقع یک تیم در فصل آینده لیگ آزادگان کم خواهد شد و میبایست جایگزینی برای پدیده پیدا شود.

 

با توجه به شرایط موجود، شاید یکی از پیشنهادات روی میز این باشد که نیروی انتظامی یا هر نهاد حقیقی یا حقوقی مجدداً به حوزه تیمداری وارد شود و با خرید امتیاز لیگ برتری پدیده، مجدداً تیم ریشه دار پاس را به سطح اول فوتبال ایران برگرداند و با استفاده از کادر فنی جدید و بازیکنان با کیفیت، دوباره پاس را به قطب فوتبال ایران تبدیل کند تا گرما و حرارت بازیهای لیگ برتر، بیش از پیش شود.

 

مطمئناً با شکل گیری پاس جدید و حضورش در لیگ برتر، بسیاری از پیشکسوتان این تیم برای سر و شکل دادن به این تیم ریشه دار ایران که سابقه قهرمانی اسیا را نیز در کارنامه دارد، برای کمک به این تیم وارد عمل خواهند شد.

 

گزینه های سازمان لیگ برای جایگزینی پدیده مشهد

 

در حال حاضر با انصراف پدیده از شرکت در رقابتهای لیگ برتر چند گزینه پیش روی مسئولین سازمان لیگ قرار دارد که عبارتند از:

 

۱٫سقوط یک تیم از لیگ برتر به دسته پایینتر و صعود سه تیم از لیگ آزادگان به لیگ برتر

۲٫برگزاری بازی پلی آف بین تیم پانزدهم لیگ برتر و تیم سوم لیگ آزادگان برای حضور در فصل آینده لیگ برتر

۳٫خرید امتیاز پدیده توسط تیم دیگر

 

 

که در واقع اگر بنا به گزینه ۳، تیم پاس بتواند مجدداً به سطح اول فوتبال کشور بازگردد و با رویکردی جدید در تهران نیز مستقر باشد، در مجموع به افزایش کیفیت لیگ و فوتبال ما کمک شایانی خواهد شد.

تماشاچی
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • FARSHAD ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ / ۷:۳۷ بعد از ظهر

    یادش بخیر عجب تیمی بود خداکنه ک برگرده با قدرتم برگرده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید