کد خبر:37890
پ
۱۵۴۹۸۰۳۶۲۵۵۶۲۸

امپراطوری افشین بر دانش برانکو در روز بازگشت ذهنی سروش رفیعی

پرسپولیس و فولاد دیدار هفته هفدهم خود را برگزار کردند و  این دیدار جذاب و مهیج در نهایت با نتیجه ۲ بر ۱ به صود فولاد به پایان رسید تا اولین شکست پرسپولیس در این فصل رقم خورده باشد و برانکو  در شکستن رکورد هفده هفته بدون شکست ناکام بماند.         امپراطوری […]

پرسپولیس و فولاد دیدار هفته هفدهم خود را برگزار کردند و  این دیدار جذاب و مهیج در نهایت با نتیجه ۲ بر ۱ به صود فولاد به پایان رسید تا اولین شکست پرسپولیس در این فصل رقم خورده باشد و برانکو  در شکستن رکورد هفده هفته بدون شکست ناکام بماند.

 

 

 

 

امپراطوری افشین بر دانش برانکو در روز بازگشت ذهنی سروش رفیعی

 

امپراطوری افشین بر دانش برانکو در روز بازگشت ذهنی سروش رفیعی

در حالی که تصور می شد سیامک نعمتی از ترکیب اصلی پرسپولیس بیرون بماند، اما قرعه به نام امید عالیشاه افتاد و او از ترکیب اصلی خارج شد تا شماره ۹ جدید پرسپولیس یعنی مهدی ترابی از ابتدا در ترکیب این تیم قرار بگیرد. این بازی  اولین مسابقه ای بود که ترابی و محمد نادری در غیاب شجاع خلیل زاده برای پرسپولیس به میدان می رفتند.

 

بازی در شرایطی آغاز شد که چند دقیقه ابتدایی در اختیار پرسپولیس بود اما رفته رفته این فولاد بود که حاکم توپ و میدان شد و موقعیتهای گل متعددی بر روی دروازه بیرانوند ایجاد کردند؛ اولین موقعیت  تیم فولاد که به گل تبدیل شد، توسط داور بازی مردود اعلام شد که با اعتراض بازیکنان فولاد همراه شد و در تصاویر آهسته نیز تشخیص آفساید بودن یا نبودن صحنه فوق بسیار سخت به نظر می رسید.

 

در ادامه فشار فولادی ها در روز بد سروش رفیعی که با پاس های اشتباهش بارها مالکیت توپ پرسپولیس را از دست داد، بیشتر شد و این تیم توانست بر روی کرنرهای پیاپی که به دست آورد، از اشتباه بیرانوند در خروج از دروازه استفاده کند و گل اول خود را به ثمر برساند و در ادامه نیز با کسب روحیه بیشتر، بازی بهتری نسبت به پرسپولیس ارائه کردند تا اینکه در ثانیه های پایانی نیمه اول، سرعت بالای بازیکن فولاد بلای جان مدافع جدید پرسپولیس یعنی نادری شد و داور یک پنالتی بحث برانگیز برای فولاد اعلام کرد که با اعتراض شدید بازیکنان پرسپولیس همراه شد اما در نهایت پریرا گل دوم فولاد را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا شاهد درگیری شدید بیرانوند و نوراللهی با داور و سعید فتاحی در بین دو نیمه باشیم.

 

صحنه ای که ممکن است برای بیرانوند گران تمام شود و منجر به محرومیت او شود

 

در نیمه دوم پرسپولیس که چیزی برای از دست دادن نداشت از همان ابتدا با آرایش تهاجمی به میدان آمد و موقعیت های زیادی روی دروازه فولاد ایجاد کرد و سیامک نعمتی که روز موفقی را سپری نکرده بود جای خود را به بودیمیر داد تا برانکو دستش برای ارسالهای بلند و استفاده از سانترها بازتر باشد.

فولاد که در نیمه دوم چهره یک تیم مدافع را پیدا کرده بود چشم به ضد حملات داشت ولی فشار حملات پرسپولیس مانع از ایجاد موقعیت جدی توسط بازیکنان فولاد بر روی دروازه پرسپولیس شد.

 

در ادامه بازی، افشین قطبی رافائل مسی بلند قامت را به میدان آورد تا با نگه داشتن بازیکنان پرسپولیس در زمین خودی مانع از سازماندهی حملات دامنه دار پرسپولیسی ها بر روی دروازه فولاد شود که تا حد زیادی در این کار موفق بود.

 

امپراطوری افشین بر دانش برانکو در روز بازگشت ذهنی سروش رفیعی

 

برانکو با تعویض سروش رفیعی و مهدی ترابی سعی در تغییر روند بازی داشت و بشار رسن و عالیشاه به عنوان آخرین امید هواداران پرسپولیس وارد زمین شدند اما حضور این دو بازیکن نیز نتوانست تغییر زیادی در روند بازی ایجاد کند و بازی مهییج دو تیم تا دقیقه ۸۵ به همین سبک و سیاق ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۸۵ بر روی غفلت مدافعین فولاد، سانتر شیری از روی سر مدافعین فولاد عبور کرد و کمال کامیابی نیا با ضربه سری محکم گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند تا دقایق پایانی در حساسترین شرایط خود دنبال شود تا جایی که  علیرضا بیرانوند در دقایق پایانی، دروازه را رها کرد و بر روی یک ضربه ایستگاهی برای زدن ضربه سر به جلو آمد اما این موضوع نیز به پرسپولیس کمکی نکرد تا بازی با همان نتیجه ۲ بر ۱ به پایان برسد و پرسپولیس در یکی از حساس ترین بازیهای فصلش، سه امتیاز ارزشمند را از دست داده باشد.

 

نکات ویژه

اشتباهات داوری در این بازی مورد اعتراض هر دور تیم قرار داشت و باید منتظر نظر رسمی کمیته داوران نسبت به قضاوت این بازی باشیم.

 

حضور محمد نادری در این دیدار نشان داد که تا چه حد پرسپولیس به حضور شجاع خلیل زاده متکی است و ناهماهنگی نادری با بازیکنان کناری و بیرانوند، به پاشنه آشیل این تیم در این دیدار تبدیل شد.

 

مهدی ترابی در این دیدار نتوانست نمایش موفقی ارائه کند و علی رغم اینکه تلاش زیادی برای کمک به تیمش در پستهای مختلف انجام داد اما نتوانست مانع از شکست پرسپولیس در این دیدار شود.

 

امپراطوری افشین بر دانش برانکو در روز بازگشت ذهنی سروش رفیعی

 

به جرات می توان گفت سروش رفیعی ضعیف ترین بازی اش در چند سال اخیر را در این دیدار به نمایش گذاشت و درست مثل بازی رفت دو تیم که رفیعی در تیم فولاد مقابل پرسپولیس قرار گرفت و باز هم نمایش ضعیفی از او شاهد بودیم؛ به نظر می رسد او دچار همان بازگشت ذهنی شد که مسلمان در بازی ذوب آهن مقابل پرسپولیس به آن دچار شده بود.

 

افشین قطبی در سه بازی که بر روی نیمکت فولاد نشسته با این پیروزی توانست مقابل دو تیم مدعی پرسپولیس و تراکتورسازی به پیروزی برسد تا خط و نشان جدی برای سایر تیمهای لیگ برتری کشیده باشد.

 

به نظر می رسد جنگ لفظی باشگاه پرسپولیس و سپاهان وارد فاز جدیدی شده و پس از اینکه صحبتهای جنجالی برانکو پیش از بازی سپاهان، منجر به اشتباه داوری در آن بازی شد؛ روز گذشته بیانیه سپاهانی ها علیه پرسپولیس و کمیته انضباطی بار دیگر منجر به برخی اتفاقات مشکوک در بازی پرسپولیس و فولاد شد که جنگ دو مدعی قهرمانی را وارد فاز جدید خواهد کرد چرا که بدون شک، حرکت سپاهانی ها در کنفرانس خبری روز گذشته قلعه نویی در به هم زدن تمرکز بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس بی تاثیر نبوده است.

 

نمرات بازیکنان پرسپولیس در بازی مقابل فولاد

 

بیرانوند(۵٫۵) نادری(۵) جلال حسینی(۶) شیری(۶٫۵) شایان مصلح (۶) کامیابی نیا(۷) سیامک نعمتی(۶) نوراللهی(۶٫۵) سروش رفیعی(۵) مهدی ترابی(۶) علیپور (۵٫۵)

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

کيت جديد لباس ارجينال تيم هاي اروپايي

دیدگاه کاربران 6 دیدگاه
 • ابن فوتبال ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۶:۴۴ بعد از ظهر

  جوری جوسازی میکنن انگار قتل شده . بابا همین شماها با دو اشتباه داوری مقابل نود ارومیه و سپید رود توی حذفی اومدین بالا

 • دیده بان حقوق بشر ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۶:۵۱ بعد از ظهر

  کرمانشاهی بی شرف نابودمون کرد

  • هانی ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۶:۵۲ بعد از ظهر

   بابا مقابل نود ارومیه و سپیدرود با ناداوری اومدین بالا حتی یک درصد اگه اشتباه هم شده باشه انقد شلوغ کردن نداره . تا الان به اندازه کافی از اشتباه داوری سود بردین

 • حمید ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۷:۱۸ بعد از ظهر

  با سلام
  در پایان نیمه اول و اعتراضات شدید علیرضا بیرانوند (به همه دست اندرکاران بازی) فکر کردم اخراج او حتمیست ، اما دریغ از حتا یک اخطار !!!؟؟؟؟

 • ali ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۹:۱۰ بعد از ظهر

  خواستیم به کیسه ها روحیه بدیم تا بعد له شون کنیم!!!

 • دورتموندی ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱:۴۳ بعد از ظهر

  بازی قشنگی بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید