کد خبر:33518
پ
سناریوی حذف مربیان محبوب استقلال

افشای سناریوی حذف مربیان محبوب استقلال با کلید واژه ۱۴۰۰

هواداران فوتبال به خوبی به یاد دارند که تیم فوتبال پرسپولیس حدود ۹ فصل پیاپی در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد هرگز رنگ خوشی به خود ندید و کار به جایی رسید که هواداران خشمگین این باشگاه، در هر بازی شعارهایی علیه مدیریت و سرمربیان وقت خود سر می دادند؛ در آن زمان نیز […]

هواداران فوتبال به خوبی به یاد دارند که تیم فوتبال پرسپولیس حدود ۹ فصل پیاپی در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد هرگز رنگ خوشی به خود ندید و کار به جایی رسید که هواداران خشمگین این باشگاه، در هر بازی شعارهایی علیه مدیریت و سرمربیان وقت خود سر می دادند؛ در آن زمان نیز بی ثباتی محض در کادر مدیریت و کادر فنی پرسپولیس وجود داشت و با تغییر پیاپی مربی، بازیکنان زیادی نیز تغییر می کردند و خروجی این اتفاق نیز جز ناکامی و شکستهای سنگین برای این تیم نبود به طوری که پرسپولیسی ها در ۹ فصل، رنگ قهرمانی لیگ برتر را ندیدند. در ادامه به بررسی اجمالی برخی اتفاقات پشت پرده در دو دوره متفاوت ریاست جمهوری احمدی نژاد و روحانی می پردازیم و سناریوی حذف مربیان محبوب استقلال را با دقت بیشتری مرور می کنیم.

 

 

 

افشاگری حسین هدایتی از چترحمایتی فدراسیون برای پرسپولیس

 

 

افشای سناریوی حذف مربیان محبوب استقلال با کلید واژه ۱۴۰۰

 

کلید واژه 1400 و محبوبیت زدایی مربیان محبوب استقلال

 

اتفاقاتی که در آن زمان برای تیم پرسپولیس رخ داد، به شکل مشابه در استقلال فعلی در حال رخ دادن است و همان کلید واژه بی ثباتی در کادر مدیریت و کادر فنی استقلال که منجر به تغییرات زیاد بازیکنان در این تیم شده است، باعث ناکامی آبی پوشان تهرانی از زمان سر کار آمدن دولت حسن روحانی شده است و با توجه به صحبتهای محمد پنجعلی در خصوص دخالت سیاست در فوتبال، به نظر می رسد جناح بندی های سیاسی اکنون در پشت پرده فوتبال ایران وجود دارد و در هر مقطع، بنا به فراخور ارکان حاکمیت، یکی از دو تیم دولتی استقلال و پرسپولیس قرار است در اوج و دیگری در اوج ناکامی قرار داشته باشد؛ اتفاقی که در دو فصل اخیر به اوج خود رسیده و نه تنها صدای هواداران استقلال بابت حمایت های پشت پرده از پرسپولیس را به آسمان بلند کرده بلکه هواداران سایر تیم ها و حتی سایر رشته های ورزشی نیز از توجه ویژه و بیش از حد وزارت ورزش به پرسپولیس به سطوح آمده اند و بارها به انحا مختلف، اعتراض خود نسبت به این پدیده شوم اعلام کرده اند.

 

نکته جالب اینکه هر چقدر بر حجم اقدامات حمایتی دوستان از تیم پرسپولیس افزوده شد، بر شدت شعارها علیه این تیم در استادیوم های مختلف کشور نیز افزوده شد و از دامنه محبوبیت پرسپولیس در شهرهای مختلف ایران بیشتر کاسته شد.

 

کلید واژه 1400 و محبوبیت زدایی مربیان محبوب استقلال

 

اشاره معنادار منصوریان به سال ۱۴۰۰

 

شاید کمتر هوادار فوتبال، به حرفهای با معنی علیرضا منصوریان در زمان مسئولیتش روی نیمکت استقلال توجه کرد؛ چرا که او به شکل عجیبی در فصل اول حضورش در استقلال با این تیم اوج گرفت و تیم شانزدهم جدول در انتهای فصل، نایب قهرمان لیگ شد ولی در کمال تعجب،در ابتدای فصل دوم حضورش در استقلال در ۷ هفته ابتدایی فصل که او سرمربی استقلال بود و حاصلش ۵ باخت و یک تساوی و یک برد بود، اشتباهات داوری عجیبی کمر استقلال منصوریان را شکست و همین مسئله باعث بحرانی شدن شرایط این تیم و در نهایت سوزانده شدن یکی دیگر از سرمایه های مربگیری در استقلال شد؛ پیشتر نیز در اتفاقاتی مشابه همین بلا بر سر پرویز مظلومی خالق چوبله معروف استقلالی ها و امیر قلعه نویی آمده بود و شرایط طوری رقم خورد که هواداران استقلال غافل از اقدامات پشت پرده و مافیایی علیه امیر، در کمال تعجب بر ضد موفقترین مربی خود در لیگ برتر شعار سر دادند. قلعه نویی اخیراً از کارشکنی هایی گفت که عامدانه از تزریق پول به باشگاه استقلال جلوگیری می شد و بازیکنان مد نظر استقلال نیز توسط مدیریت وقت استقلال به دستور بالادستی ها، جذب نشدند (محسن مسلمان، مسعود حسن زاده و کاوه رضایی) تا قلعه نویی با لشگری از بازیکنان بی کیفیت ره به جایی نبرد و مشمول لطف هواداران استقلال شود و با شعار حیا کن و رها کن مجبور به ترک استقلال شود.

 

 

این اتفاق تکراری در مورد وینفرد شفر نیز در حال تکرار است و سرمربی موفق استقلالی ها در فصل قبل، به یکباره با اتفاقات عجیب و کارشکنی هایی در ابتدای این فصل رو به رو شد که عملاً دست او را برای نیم فصل اول بست؛ خارج کردن ستون فقرات استقلال (مجید حسینی، امید ابراهیمی، سرور جبارف و مامه تیام) به همراه رفتن جری ساناک از این تیم، ضربه بزرگی به استقلال وارد کرد و مدیریت جدید این تیم به جای تقویت تیم، چند بازیکن بی کیفیت را جذب تیم کرد که تاکنون نتوانسته اند به این تیم کمک کنند و اکنون تعداد بازیکنان بی کیفیت استقلال از بازیکنان با کیفیت آنها بیشتر است!

 

اما نکته کلیدی ماجرا به اشاره درست علیرضا منصوریان به سال ۱۴۰۰ بود که در هنگام خروجش از استقلال جمله معروفی را به زبان آورد:

 

نگذاشتند استقلال رویایی را بسازیم؛ استقلالی رویایی من از سال ۱۴۰۰ به بعد رونمایی می شد!

 

کلید واژه سال ۱۴۰۰ به اتمام دوران ریاست جمهوری حسن روحانی اشاره دارد که این روزها از سوی بسیاری از پیشکوستان استقلال نیز تکرار می شود؛ انها معتقدند با رفتن حسن روحانی، بار دیگر دوران خوش استقلال و دوران افول پرسپولیس آغاز خواهد شد و شرایط فعلی در واقع تحمیلی است و تا زمانی که این دولت حضور داشته باشد، استقلال روی خوش نخواهد دید و هر روز به روشهای مختلف در کانون حاشیه و بحران قرار داده می شود.

 

در ادامه توجه شما را به کلیپی قدیمی از وضعیت اسفبار تیم پرسپولیس در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد جلب می کنیم که گویا، وزارت ورزش حسن روحانی به تلافی آن دوران سخت، مشغول جبران ۹ سال عذاب آور معروف پرسپولیسی ها است.

 

 

سناریوی حذف مربیان محبوب استقلال

 

بسیاری از این اتفاقات قابل کتمان نیست و به نظر می رسد جنگ نرمی در پشت صحنه برای خارج کردن مربیان موفق استقلالی از دید هواداران این تیم وجود دارد چرا که نه به مربیان موفقی مثل محمد تقوی، اسکوچیچ، کرانچار، دالیچ اجازه حضور در این تیم داده شد و آنهایی هم که به این تیم پیوستند طی یک سناریوی از قبل طراحی شده، محکوم به کسب نتایج ضعیف و تقابل با شعار حیا کن رها کن هواداران بودند به طوری که درهای استقلال را برای همیشه به روی خود بسته می بینند؛ به نظر می رسد با رویه فعلی و تا قبل از اتمام ریاست جمهوری حسن روحانی، حضور مربیانی مثل جواد نکونام، فرهاد مجیدییا داریوش یزدانی و مهدی پاشازده بر روی نیمکت استقلال به صلاح نباشد چرا که احتمالاً این سرمایه های استقلال نیز به سرنوشت همکاران قبلی خود دچار خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید؛ افشاگری محمد تقوی در ممانعت وزارت ورزش از حضور او در استقلال

 

اتفاقات بسیاری در فوتبال کشور رخ داده که روابط عمومی وزارت ورزش و شخص مازیار ناظمی می بایست نسبت به آن جوابگوی افکار عمومی باشد اما او فعلاً ترجیح داده نقش روابط عمومی تیم پرسپولیس را ایفا کند و توجهی به وظیفه اصلی خود که پاسخگویی به ابهامات و سوالات افکار عمومی است ندارد.

 

دلیل واضح خصوصی نشدن استقلال و پرسپولیس

 

در پایان باید گفت یکی از دلایل عدم تمایل دولت به خصوصی کردن این دو تیم، استفاده از پتانسیل بالای هواداران آنهاست که در مقاطع مختلف با مقاصد سیاسی از آن بهره برداری لازم صورت گرفته است؛ به طوری که در زمان محمود احمدی نژاد استقلالی ها تا نیمه نهایی آسیا هم صعود کردند و در زمان حسن روحانی تیم پرسپولیس فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شد و به طور واضحی  تمامی ارکان دولت برای قهرمان شدن این تیم بسیج شده بودند که سرانجام این اتفاق رخ نداد.

 

بیشتر بخوانید؛ چرا وزارت ورزش صورتهای مالی استقلال و پرسپولیس را اعلام نمی کند؟

 

نکته ای که در این بین وجود دارد تبعیض بین دو تیم در دو مقطع زمانی مختلف است که موجب تکدر خاطر هواداران هر دو تیم شده و برخی اقدامات پشت پرده، روح ورزش را که اصالتاً پاک است را خدشه دار کرده و اعتماد عمومی نسبت به قهرمانی های این دو تیم را از بین برده است چرا که اکنون بسیاری عقیده دارند دولت روحانی با تلاش زیادی که برای بازگرداندن مهدی طارمی انجام داد، مسبب قهرمانی این تیم در لیگ برتر و البته محرومیت نقل و انتقالاتی این تیم شده است که این دخالتهای سیاسی در فوتبال چندان مورد پذیرش اهالی فوتبال نیست و موفقیتهای تیمهای ورزشی را زیر سوال می برد.

 

پی نوشت : نکته اینکه این پروژه در پرسپولیس نیز در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد وجود داشت و مربی موفق و محبوبی مثل علی دایی در نهایت با شعار حیا کن و رها کن از این تیم جدا شد!

دیدگاه کاربران 6 دیدگاه
 • علی ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۵ قبل از ظهر

  به نظرم شما یه اس اسه دو آتیشه شنبه شادی که داری به نظر خودت خیلی حرفه ای زیر آب پرسپولیس رو میزنی و چرندیاتی مینویسی که سر تا پا تعصبه آبیه!!!
  آبی جون اگه استقلال در زمان چوبله نتیجه یگرفت دلیلش ضعف مربیان وقت پرسپولیس بود ولی با اومدن فوتبال علمی به پرسپولیس با برانکو پرویز چوبله به سوخته تبدیل شد دلیل نا کامی منصوریان ندانستن ارنج استقلال و تغویض های غیر منطقی بود وگرنه همه میدونن که استقلال بیشتر از سرمایه گزاری بر جوانان اینده دار روی داوران اینده دار هزینه کرده!!برو خدا عوضت رو بده

  • آلن دلون ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۴ بعد از ظهر

   فوتبال علمی به پرسپولیس؟ فک کنم نیم فصل اولی که برانکو تو پرسپولیس بود + ۵-۶ تا بازی آخری که از فصل قبلش بود یادت رفته بود فوتبال علمی چطوری نتیجه میگرفت همه رو می باخت . این وسط هادی نوروزی افتاد مرد و کلاً میخواستن فیلم هندی درست کنن پرسپولیس رو قهرمان کنن. یکی خواب میدید خخخخخ زن هادی نوروزی میومد تو تلویزیون میزد ۲۴ یهو اسم پدرزن هادی نوروزی در میومد به عنوان برنده خخخخخ مردم هم حتما خر هستن! خلاصه استارت زدن برا پرسپولیس تا جام رو به هانی هدیه بدن و یهو تیم درب و داغونتون رو از رده اخر کشید بالا نایب قهرمان کرد . چقد ناداوری شد اون فصل ولی اخرشم نتونستین و با ناداوری هم نتونستین قهرمان بشین و استقلال خوزستان قهرمان شد ولی گویا دوستان قسم خوردن هر جوریه این تیم رو قهرمان کنن و تقدیم کنن به روح هادی نوروزی که اینکارم کردن! مازیار ناظمی چیکاره تیمتونه که تیم هنوز قهرمان نشده بر میگرده میگه ایشالا جامو میدیم به هانی نوروزی؟

  • لیلا کنعانی ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۲ بعد از ظهر

   بمیرم براتون که تیمتون پر از جوانان آینده داره … والا ستاره های تیم ما ۱۷ ساله و ۱۹ ساله هستن . همین پارسالم نورافکن و مجید حسینی ۲۰ ساله رو دادیم رفتن . شما چی بدون ستاره هاتون نمیتونین بازی کنین و درخواست لغو دارین بدبختا. شما هم انگار روی کمیته انضابطی و داورا هزینه کردین که نه خبری از محرومیت هست نه خبری از اخراج!!!!!!!!! کلاً بیشترین سودم از داوری بردین این فصل ولی از صمیم قلب خوشحال شدم نتونستین قهرمان بشین تو آسیا . بسوزید

  • مدیر ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۳ بعد از ظهر

   دوست عزیز وقتی آقا عادل فردوسی پور مزدک میرزایی محمد حسین میثاقی و پژمان راهبر و … پرسپولیسی دو آتیشه هستن چه اشکالی داره ما از حقانیت صحبت کنیم؟ منتها انقدر این دوستان مجیز تیم محبوب شما رو گفتن که عادت کردین به حمایت یه طرفه و متعصبانه از تیمتون و همین تعصب چشماتونو به روی حقایق بسته و هر فرد یا رسانه دیگه ای بر خلاف دوستان، از پرسپولیس انتقاد کنه میشه دشمن پرسپولیس یا استقلالی احتمالاً از نظر شما . طرفدار حق باشید ولو به ضرر شما باشه

 • حسین ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۳ قبل از ظهر

  داداشام کی نگید

 • سیدرضا ۱۲ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۶ بعد از ظهر

  احسنت جناب مدیر ، من در مورد پژمان راهبر،مزدک میرزایی یا میثاقیان نمی تونم با اطمینان حرف بزنم ، هرچند پژمان راهبرو از جهان فوتبال میشناسم و هر فوتبالی میتونه براحتی در مورد این ۳ نفر نظر شمارو نایید کنه اما در مورد فردوسی پور به جرات میگم قرمز متعصب هست چون ۱۱ سال نزدیکترین دوست هم بودیم دوران تحصیل در دبستان ، راهنمایی دبیرستان و دانشگاه ( کارشناسی )

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید