کد خبر:37883
پ
برانکو+ایوانکوویچ

۶ سوال اساسی منتقدین حمایت از پرسپولیس

پس از اینکه امیر قلعه نویی در کنفرانس خبری روز گذشته خود حاضر به صحبت کردن نشد و به جای صحبت کردن، بیانیه ای علیه کمیته انضباطی در اعتراض به تبعیض زخ داده به سود پرسپولیس خوانده شد؛ برخی پیشکوستان نه چندان مطرح پرسپولیس از جمله رضا جباری و مهرداد میناوند که تنها سابقه عضویت […]

پس از اینکه امیر قلعه نویی در کنفرانس خبری روز گذشته خود حاضر به صحبت کردن نشد و به جای صحبت کردن، بیانیه ای علیه کمیته انضباطی در اعتراض به تبعیض زخ داده به سود پرسپولیس خوانده شد؛ برخی پیشکوستان نه چندان مطرح پرسپولیس از جمله رضا جباری و مهرداد میناوند که تنها سابقه عضویت در این تیم را دارند و لقب پیشکسوت پرسپولیس را نمی توان به آنها اطلاق کرد، به منظور مطرح کردن خود و اصطلاحاً شیرین کردن خود نزد هواداران پرسپولیس، با ادبیاتی سخیف و دور از ادب حملات کلامی تندی را علیه قلعه نویی انجام دادند.

 

 

۶ سوال اساسی منتقدین حمایت از پرسپولیس

 

اسناد ششگانه منتقدین حمایت از پرسپولیس

 

روز گذشته امیر قلعه نویی  در اعتراض به برخی شائبه ها در خصوص حمایت پشت پرده از تیم پرسپولیس روزه سکوت گرفت، و به جای توهین به افراد مختلف بیانیه ای خوانده شد که در آن یک ادعا مطرح شده بود و جواب این ادعا، پاسخ منطقی مسئولین امر بوده و هست نه اینکه چند بازیکن سابق پرسپولیس با در نوردیدن مرزهای اخلاق، جو را متشنج تر از قبل کنند آیا دوستان می توانند به ۶ سوال کلیدی منتقدین حمایت از پرسپولیس پاسخ دهند؟

 

نکته ای که برخی پیشکوستان پرسپولیس و بعضاً مدیران عامل فعلی و سابق پرسپولیس به آن اشاره دارند، عدم کمک یک ریال از سوی دولت به پرسپولیس بوده که در جواب معترضین به کمک های پشت پرده به پرسپولیس عنوان می کنند اما صحبت منتقدین کمکهای پشت پرده به پرسپولیس اولاً  لزوماً کمک مالی و ریالی به پرسپولیس نیست دوماً وقتی کمک از سوی مقامات بالادستی صورت گرفته باشد، اصولاً سندی وجود ندارد که دوستان به دنبال سند و مدرک هستند اما شواهد و نشانه ها و البته اعترافاتی وجود دارد که به پرسپولیس به انحا مختلف کمک شده و این مسائل قابل کتمان نیست و اگر دوستان جوابی در خصوص رد این موارد در دست دارند، می توانند آن را در برائت از هرگونه کمک به پرسپولیس اعلام کنند:

 

 1. ***حسن زمانی صریحاً اعلام کرد وزارت ورزش مانع از پیگیری قضیه جعل قرارداد مهدی طارمی و پرسپولیس شده است که این مورد یک ادعای رسمی از سوی یک مقام رسمی یک باشگاه است که اسناد ان نیز موجود است، حال آیا استاد میناوند و رضا جباری می توانند توجیهی در نفع وزارت ورزش در عدم پیگیری قضیه جعل قرارداد طارمی توسط سایر تیم ها بیاورند؟ بر طبق قانون و در صورت پیگیری پرونده مذکور، جام قهرمانی پرسپولیس می بایست پس گرفته می شد که گویا بنا به منافع ملی، پیگیری این پرونده مسکوت ماند.
 2. ***حسین هدایتی صریحاً در یک مصاحبه ضبط شده اعلام کرد برای به خدمت گرفتن دو بازیکن پرسپولیس مشهور پرسپولیس در حالی که در آستانه استقلالی شدن قرار داشتند، مجبور شده مبلغی را به فدراسیون فوتبال بپردازد و در ازای این لطف نیز دو بازیکن مذکور به جای استقلال، راهی پرسپولیس شدند! آیا دوستان می توانند علت این لطف فدراسیون فوتبال در حق پرسپولیس را بیان نمایند؟
 3. ***مهدی تاج رسماً در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد هزینه کمپ اسپایر برای رده های سنی ملی و پرسپولیس توسط قطری ها پرداخت شده و این مورد به واسطه خواهرخواندگی فدراسیون فوتبال ایرانو قطر صورت گرفته است، حال آیا دوستان می توانند دلیلی برای اینکه چرا از بین ۱۶ تیم لیگ برتر، پرسپولیس برای اسکان رایگان در بهترین کمپ خاورمیانه انتخاب شده بیاورند؟
 4. ***اینکه کمیته انضباطی در خصوص صحنه های درگیری فیزیکی بازیکنان پرسپولیس در نیم فصل اول بی تفاوت بود و هیچ محرومیتی شامل حال بازیکنان این تیم نشد و حتی تماشاگران این تیم که چندین مرتبه با تماشاگران حریف درگیر شدند و بعضاً کار به فحاشی نیز کشیده شد از مصونیت خاصی برخوردار بودند، نیز یکی دیگر از مواردی است که معترضین از جمله امیر قلعه نویی در مصادیق تبعیض بین پرسپولیس و سایر تیم ها به آن اشاره کردند.
 5. ***در نهایت اینکه آیا دوستان می توانند یک نمونه خارجی از آنچه در نقل و انتقالات نیم فصل اول اتفاق افتاد بیاورند؟ اینکه تیمی از نقل و انتقالات محروم است و با مساعدت مدیران دولتی در فوتبال دولتی ایران، ۴ بازیکن برای تیم پرسپولیس برای نیم فصل دوم رزرو شدند که چنین اتفاقی در فوتبال جهان بی سابقه تلقی می شود و تنها به واسطه بده بستان های پشت پرده و عمدتاً سیاسی در فوتبال ایران امری عادی محسوب می شود که خود مصداقی از حمایت از این تیم در فصل نقل و انتقالات به حساب می آید. نکته جالب توجه اینکه با مساعدت مسئولین، مشکل خدمت سربازی مهدی ترابی نیز حل شد تا این بازیکن مشکلی برای پیوستن به پرسپولیس نداشته باشد.
 6. *** لغو مکرر بازی های لیگ پرسپولیس به واسطه حضور در لیگ قهرمانان آسیا نیز یکی دیگر از مصادیق حمایت ویژه از این تیم محسوب می شود که در موارد مشابه، چنین اتفاقی برای سایر تیمها از جمله استقلال، ذوب اهن و سپاهان هرگز رخ نداد و مساعدت لازم با این تیمها انجام نشد کما اینکه در دوره فعلی لیگ قهرمانان آسیا نیز تیم استقلال می بایست در حد فاصل بازی الدحیل و العین یعنی ۱۴ تا ۲۱ اسفند، می بایست در هفته بیست و یکم لیگ برتر به مصاف نفت مسجد سلیمان برود که باید منتظر ماند و دید آیا باز هم مثل سابق بازیهای این تیم در لیگ حتی در صورت حضور در لیگ قهرمانان اسیا باید برگزار شود یا اینبار لغو می شود؟

 

در نهایت اینکه سود پرسپولیس از داوری در بازیهای این فصل و رفتار گردانندگان فوتبال در چند سال اخیر به گونه ای بوده که روز به روز بر شائبه حمایت پشت پرده از این تیم تقویت شده و موضع انفعالی در خصوص ابهامات و سوالات افکار عمومی در خصوص همین شائبه ها، بر تنش بین هواداران سایر تیم ها و هواداران پرسپولیس افزوده است.

 

چه خوب است اگر جوابی برای ابهامات ششگانه بالا وجود دارد، از سوی مسئولین امر مطرح شود تا برای بساط  همیشه این شائبه های تمام نشدنی برچیده شود. چرا یکبار برای همیشه پاسخی به ابهامات افرادی همچون کارلوس کیروش، هادی طباطبایی، محمد تقوی، حسن زمانی، امیر قلعه نویی و بسیاری از افراد دیگر که به شرایط موجود اعتراض دارند، داده نشد تا این رویه متوقف شود؟ اصولاً عدم پاسخگویی در این زمینه به معنای عدم وجود جواب قانع کننده تلقی می شود و ادامه این رویه نه تنها باعث بهتر شدن اوضاع نمی شود بلکه با هر سوت اشتباه به سود پرسپولیس ولو سهوی، وضعیت بدتر نیز خواهد شد.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

کيت جديد لباس ارجينال تيم هاي اروپايي

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • سینا ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۶:۲۵ بعد از ظهر

  پاسخی وجود نداره، بلکه هر بار وقیحانه تر حمایت ها بیشتر میشه

 • درویش ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۰ بعد از ظهر

  مشخصه کجای شماوسرکارقندلی میسوزه بقولی آبوبریزهمونجاامروزتواهوازمعلوم شدکه هوای پرسپولیس دارن ازبرخوردهای قبل ازبازی تاپنالتی نشده ازاینکه داره دوباره قهرمان میشه داغ شماواون قلعه قدیمی کثیف داره تازه میشه تاکورشودهرانکس که نتوان دید[email protected]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید