استقلال، بازنده بزرگ حل دیرهنگام مشکل پروپئیچ | تماشاچی
کد خبر:43356
پ
photo_2019-07-18_23-29-36

استقلال، بازنده بزرگ حل دیرهنگام مشکل پروپئیچ

باشگاه استقلال روز گذشته به طور رسمی اعلام کرد پرونده پروپئیچ را با همکاری فیفا حل و مختومه کرده است و این مهم به واسطه تلاش های علی خطیر و به زعم برخی کمک دوستان او در سوئیس رخ داده به طوری که رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز با تمنا از خطیر بابت وصول مطالبات […]

باشگاه استقلال روز گذشته به طور رسمی اعلام کرد پرونده پروپئیچ را با همکاری فیفا حل و مختومه کرده است و این مهم به واسطه تلاش های علی خطیر و به زعم برخی کمک دوستان او در سوئیس رخ داده به طوری که رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز با تمنا از خطیر بابت وصول مطالبات فدراسیون از فیفا، به نوعی استیصال خود در دریافت مطالباتش از فیفا را بیان کرد اما سوال مطرح این است که آقای خطیر که توانایی حل چنین معضل بزرگی را داشتید، تا حالا کجا بودید؟

 

استقلال، بازنده بزرگ حل دیرهنگام مشکل پروپئیچ

 

استقلال، بازنده بزرگ حل دیرهنگام مشکل پروپئیچ

 

بر طبق مستنداتی که وجود دارد، حکم فیفا در مورد پرونده پروپئچ از یکسال قبل به رویت مدیران فعلی استقلال رسیده بوده و کار به جائی رسید که سال گذشته، امیرحسین فتحی در شهریور سال گذشته مدعی شد پرونده پروپییچ مختومه شده اما گذر زمان نشان داد این پرونده همچنان مفتوح بوده و در آخرین مهلت ممکن برای رفع  و رجوع آن، به سرانجام رسیده و خطر محرومیت نقل و انتقالاتی استقلال برطرف شده است.

 

سوالی که می توان از مدیریت استقلال پرسید این است که مگر در طول یکسال گذشته از حل نشدن پرونده پروپییچ مطلع نبودند و یا در یکسال گذشته علی خطیر در باشگاه استقلال حضور نداشته که بتواند اینگونه این مشکل را رفع نماید؟

 

هنوز جزئیات دقیقی از نحوه رفع شدن خطر محرومیت نقل و انتقالاتی استقلال بابت این پرونده مشخص نشده و معلوم نیست که آیا فیفا در این پرونده خاص با باشگاه استقلال مساعدت کرده و از محل درامدهای ارزی این باشگاه در فیفا، طلب پروپییچ را پرداخت کرده و یا به طور کلی تمامی مبالغ بلوکه شده باشگاه استقلال در فیفا آزاد شده؟

 

هر چه که هست، شاید بهتر بود اگر پتانسیل حل این مشکل زودتر از این وجود داشت، این معضل حل می شد تا تمدید قرارداد برخی بازیکنان استقلال به موضوع پروپییچ گره نخورد چرا که مسئولین استقلال پیشتر اعلام کردند، مبلغی که قرار بود به باشگاه کیپ تان برای تمدید قرارداد پاتوسی پرداخت کنند، صرف حل مشکل پروپییچ خواهد شد و اکنون صحبت از تلاش های دکتر خطیر و رایزنی او با فیفا در پرداخت طلب پروپییچ از محل مطالبات استقلال در فیفا است و به نظر می رسد بودجه نقدی که به عنوان آخرین گزینه برای پرداخت نقدی به پروپییچ از طریق سفارت کنار گذاشته شده بود، بار دیگر به خزانه باشگاه استقلال باز می گردد. بودجه ای که شاید اگر این پرونده زودتر تعیین تکلیف می شد، صرف تمدید قرارداد بازیکنی همچون پاتوسی می شد و مدیران استقلال مجبور نبودند از بین حل مشکل پروپییچ و تمدید قرارداد پاتوسی، یکی را انتخاب کنند.

 

به واقع می توان گفت استقلال و هواداران این تیم، بازنده بزرگ حل دیرهنگام معضل پرداخت طلب پروپییچ بوده اند و اگر این موضوع زودتر جل می شد، شاید اکنون آیاندا پاتوسی نیز در این تیم ماندگار شده بود.

 

 

پی نوشت : حل معضل پرداخت طلب پروپییچ از وظایف مدیران فعلی استقلال بوده و هست همانطور که احتمالاً پرداخت طلب وینفرد شفر که به تازگی از استقلال شکایت کرده، از وظایف مدیران بعدی استقلال خواهد بود و از این حیث، مدیران استقلال نمی توانند بابت انجام وظیفه خود، منتی بر سر هواداران استقلال بگذارند چرا که در صورت محرومیت استقلال آنها قصور کرده بودند و حال که این موضوع مرتفع شده، آنها وظیفه خود را که بابتش از باشگاه استقلال حقوق دریافت می کنند، انجام داده اند ولو اینکه شاید محرومیت نقل و انتقالاتی استقلال مثل چند فصل قبل، به مثابه توفیق اجباری بود که نصیب این تیم می شد و جلوی تغییرات اتوبوسی در بازیکنان این تیم گرفته می شد و شاهد بازگشت ثبات به تیم و میدان دادن به جوانان این تیم بودیم و دیگر خبری از ورود بازیکنان بی کیفیت خارجی به این تیم نبود.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • علی بی باک ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۷:۴۰ قبل از ظهر

    همون اقایی که از دیشب تا الان تو تمام برنامه های زنده و مرده تلویزیون و رادیو داره از حل مشکل پروپییچ حرف میزنه آیا در مورد عدم تمدید قرارداد پاتوسی حرف زد یا تو سوراخ موش قایم شد؟

  • سهیل ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۷:۴۰ قبل از ظهر

    به هیچکس پاسخگو نیستند. چون برای افکار عمومی تره هم خرد نمی کنند. این ضرر مادی برایشان مهم نیست، چون از جیب که نمی پردازند. از جیب ملت است. یعنی نه تخصص دارند نه تعهد. بهمین سادگی. بهمین خوشمزگی!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید