ادامه نمایش مضحک استقلال در فصل نقل و انتقالات | تماشاچی
کد خبر:42881
پ
نکته دردآور برای هواداران استقلال این است که به فرض محال،

ادامه نمایش مضحک استقلال در فصل نقل و انتقالات

در حالی که انتقادات از تغییرات زیاد آبی پوشان در فصول اخیر همچنان از سوی پیشکوستان و هواداران این تیم وجود داشت، مدیریت این تیم بار دیگر پا در مسیری گذاشت که در سال های قبل آزمون خود را پس داده بود و نتیجه ان جز ناکامی برای آبی پوشان نبوده و نخواهد بود.   […]

در حالی که انتقادات از تغییرات زیاد آبی پوشان در فصول اخیر همچنان از سوی پیشکوستان و هواداران این تیم وجود داشت، مدیریت این تیم بار دیگر پا در مسیری گذاشت که در سال های قبل آزمون خود را پس داده بود و نتیجه ان جز ناکامی برای آبی پوشان نبوده و نخواهد بود.

 

اخبار نقل و انتقالات استقلال

 

ادامه نمایش مضحک استقلال در فصل نقل و انتقالات

 

اینکه تیمی در فصل نقل و انتقالات به یکباره دست به انقلاب در تعویض بازیکنان خود بزند یک معنا بیشتر ندارد و ان اینکه سطح کیفی بازیکنان فعلی به قدری پائین بوده که مدیریت و کادر فنی تصمیم به قطع همکاری با بازیکنان گرفته و قصد جایگزین کردن نفرات جدید را دارند.  اما این مسئله در خصوص تیم استقلال چندان صادق نیست و به نظر می رسد مدیریت استقلال چندان به آمار و ارقام توجه نکرده است!

 

نکته دردآور برای هواداران استقلال این است که به فرض محال،

 

آبی پوشان در فصل گذشته بهترین عملکرد دفاعی لیگ برتر را از خود بر جای گذاشتند که از دژ محکم دفاعی استقلال نفرات مطرحی همچون سید مهدی رحمتی، روزبه چمشی، امید نورافکن، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری و احتمالا علی کریمی و فرشید باقری جدا شده اند!

اگر این اتفاق را برای یک کارشناس فوتبال در اروپا به واقع با بهت و حیرت به قضیه نگاه خواهد کرد که با چه استدلال و اصول حرفه ای، مدیران و کادر فنی یک تیم دست به تغییر در نقطه قوت تیمشان زده اند و چنین ریسک بزرگی را به جان خریده اند که با تغییرات زیاد در بازیکنان دفاعی تیمشان، نوعی ناهماهنگی را در تیم به وجود بیاورند.

 

اینکه اولویت بندی در باشگاه استقلال وجود دارد یا خیر بر ما مشخص نیست اما نکته واضح در فصل نقل و انتقالات، اولویت بر حفظ بازیکنان کلیدی و شاکله اصلی تیم فصل قبل و اضافه کردن بازیکنانی با کیفیت در پستهایی که ضعف احساس می شود است که این موضوع تاکنون در استقلال صدق نکرده است چرا که آنها به جای قرار دادن اولویت بر روی حفظ آیاندا پاتوسی به سراغ جذب لشگری از بازیکنان در پست هافبک رفته اند و بدون در نظر گرفتن آمار خط حمله خوب استقلال، تغییرات گسترده در این خط ایجاد کرده اند که در واقع علی رغم کیفیت خوب دیاباته مهاجم جدید این تیم، اما تغییرات زیاد در تمامی پست های استقلال امکان ایجاد ناهماهنگی در تیم و افت کیفی بازیکنان با کیفیت به سبب عدم آشنایی با نوع حرکات هم در زمین را فراهم خواهد آورد.

 

اگر بنا به حضور ستاره و بازیکن با کیفیت در تیم باشد، ستاره هایی همچون بختیار رحمانی، حسن بیت سعید، آرش افشین و … در سالهای گذشته با همین وضعیت به استقلال اضافه شدند اما در نهایت قربانی تغییرات وسیع در این تیم شدند و مجبور شدند بدون خروجی خاصی این تیم را ترک کنند. نکته این اتفاق تکراری در نقل و انتقالات استقلال این است که مدیران این تیم به جای سرمربی تصمیم می گیرند و وقتی هنوز تکلیف سرمربی تیمشان معلوم نبود، آنها با لشگری از بازیکنان جدید به توافق رسیده بودند و درب خروجی را به بازیکنان هم پست نشان دادند؛ آنها از اتفاقات چند سال اخیر درس نگرفتند و به تصور اینکه صرف حضور ستاره ها در این تیم تضمین کننده موفقیت است، در هر فصل تنها به فکر تعویض بازیکنان هستند غافل از اینکه رمز موفقیت تیمهایی همچون یونان که قهرمان اروپا شد یا لسترسیتی که قهرمان لیگ برتر انگلیس شد، حضور پر تعداد ستاره ها نبود و این هارمونی و توازن تیمی بود که آنها را در مسیر موفقیت قرار داد.

 

در هر صورت با نگاهی به تصویر زیر به خوبی مشخص است که چرا استقلال در فصول گذشته نتیجه نگرفته است؛ این تیم رسماً یک تیم کامل را عوض کرده و یک تیم نسبتاً جدید را روانه مسابقات خواهد کرد که باید دید هماهنگی تیم جدید تا هفته چندم و از دست دادن چند امتیاز در نهایت شکل خواهد گرفت.

 

 

شاید ۲-۳ بازیکن از بازیکنان جدید جذب شده در نقل و انتقالات تابستانی استقلال نیز بتوانند نمایش خوبی از خود ارائه دهند اما نکته دردآور برای هواداران آبی پوشان در این است که بازیکن یا بازیکنان مذکور نیز به سرنوشت الهیار صیادمنش، آیاندا پاتوسی، مامه تیام، امید ابراهیمی، مجید حسینی و … دچار خواهند شد و در ابتدای فصل بعد یا حتی در نیم فصل به دلایل عجیب، از تیم جدا می شوند. آیا مدیریت استقلال که این روزها به دنبال خرید گران قیمت شیخ دیاباته افتاده اند، فراموش کرده اند که الماس جوان تیمشان یعنی الهیار صیادمنش را به سادگی از دست دادند در واقع قهرمانی این تیم را فدای پر کردن رزومه خود در ترانسفر بازیکن کردند تا در فصل نقل و انتقالات جدید بار دیگر به دنبال الماس بگردند؟ مطمئناً در آن مقطع، بازی کردن الهیار صیادمنش و هدایت این تیم به سمت قهرمانی برای هواداران استقلال شیرین تر از در امدزایی نامشخص مدیران این تیم بود ولی مدیران استقلال گزینه درامدزایی را انتخاب کردند و  به گفته خودشان اکنون حتی نمی توانند از درآمد حاصله از فروش الهیار صیادمن استفاده نمایند!

 

پی نوشت: به نظر می رسد مدیران استقلال ابتدا دورهایشان را در بازار نقل و انتقالات زده اند و به سراغ مذاکره با بازیکنان جدید مد نظر خود (نه سرمربی استقلال) رفته اند و پس از اینکه در جذب بازیکنان موردنشظرشان ناموفق بوده اند یاد تمدید قرارداد بازیکن خود در پست مذکور افتاده اند. آنها فراموش کرده اند که معنای مذاکره با بازیکن هم پست در فوتبال ایران مشخص است و به نوعی سیگنالی غیرمستقیم برای بازیکن فعلی مبنی بر عدم تمایل به حفظ و تمدیدش است؛ اینکه ابتدا به فکر عقد قرارداد با بازیکنانی همچون سیاوش یزدانیف ریگی و … باشید پیام واضحی برای امثال منتظریف چشمی و … است که باشگاه نیازی به آنها ندارد چرا که اگر داشت، به جای مذاکره با بازیکنان جدید ابتدا بر سر میز مذاکره با بازیکن خود برای تمدید قراردادش می نشست!

کلیدواژه : استقلال

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید