کد خبر:38592
پ
photo_2019-03-07_09-19-35

اثبات یک حقیقت تلخ برای فوتبال ایران توسط پاری سن ژرمن

شب گذشته تیم میلیاردرهای اروپا یعنی پاری سن ژرمن که از سال ۲۰۱۱ با مالکین جدید خود با صرف بودجه های سنگین برای جذب ستاره های فوتبال به یکی از قطب های فوتبال اروپا تبدیل شده، با پذیرش شکست مقابل شیاطین سرخ که با مربی تازه کار خود یعنی اولگنار سولشر بار دیگر احیا شده، […]

شب گذشته تیم میلیاردرهای اروپا یعنی پاری سن ژرمن که از سال ۲۰۱۱ با مالکین جدید خود با صرف بودجه های سنگین برای جذب ستاره های فوتبال به یکی از قطب های فوتبال اروپا تبدیل شده، با پذیرش شکست مقابل شیاطین سرخ که با مربی تازه کار خود یعنی اولگنار سولشر بار دیگر احیا شده، از راهیابی به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باز ماند تا فوتبال بار دیگر ثابت کند که برای موفقیت در این ورزش گروهی، تنها خرج کردن و جذب ستاره ها با هزینه های سنگین کافی نیست.

 

 

عوام فریبی با پولهای اعراب در فوتبال ایران

 

اثبات یک حقیقت تلخ برای فوتبال ایران توسط پاری سن ژرمن

 

اثبات یک حقیقت تلخ برای فوتبال ایران توسط پاری سن ژرمن

 

تیم پاری سن ژرمن از سال ۲۰۱۱ تاکنون با صرف هزینه سنگین بیش از ۱ میلیارد دلار برای جذب ستاره های گران قیمت فوتبال جهان، تاکنون موفق به حضور در جمع ۸ تیم برتر اروپا نشده است و این موضوع به خوبی نشان می دهد که موفقیت در فوتبال تنها با پول تضمین نمی شود و عوامل مهمتر دیگری در راه موفقیت در این ورزش گروهی دخیل هستند.

 

متاسفانه در فوتبال ایران رسم عجیبی است که تنها با اشاره به هزینه های میلیون دلاری تیم های عربی و حتی تیم های شرقی، به نوعی خود را از پیش باخته می دانند و این سیاست و تاکتیک غلط همچنان در رسانه ها نیز دامن زده شده است که چون فلان تیم عربی X میلیون دلار برای تیم خود هزینه کرده و با جذب مربیان و بازیکنان با کیفیت تقویت شده، علی القاعده آنها باید بر تیمهای ایرانی که بودجه کل فصلشان به اندازه یک بازیکن تیم Y است، غلبه کنند .

 

نتیجه گیری اشتباهی که فصل گذشته بارها توسط استقلال و پرسپولیس نقض شد و استقلال در گروه مرگ توانست بر تیمهای گران قیمت غرب آسیا چیره شود و پرسپولیس نیز با پنجره های بسته توانست با تار و مار کردن تیمهای متمول عربی السد و الدحیل، پای به فینال آسیا بگذارد اما همچنان برخی معتقدند تیمهای ایرانی مقابل تیمهای متمول عربی حرفی برای گفتن ندارند.

 

طرز فکر اشتباهی که قبل از جام جهانی نیز به تیم ملی تزریق شد و تیم ملی ایران را تیمی از پیش باخته مقابل تیمهای اسپانیا، پرتغال و مراکش با ستاره های گران قیمتشان نامیدند اما در عمل همه دیدند که تیم ایران چیزی از تیمهای تراز اول فوتبال جهان کمتر نداشت و اگر کمی شانس با ایران یار بود، حتی می توانست برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایراف از گروهش در جام جهانی صعود کند.

 

در هر صورت امیدواریم این سنت غلط و تزریق باور ما نمی توانیم دست از فوتبال ایران بردارد و رسانه ها و کارشناسان با تزریق اعتماد به نفس به فوتبالیستهای ایرانی، به موفقیت آنها در پیکارهای بین المللی کمک کنند؛ در روزگاری که ۳۰ سال پیش ژاپنی ها با ساخت کارتون فوتبالیستها، این باور را به بازیکنان فوتبالشان تزریق کردند که آنها می توانند تنه به تنه بازیکنان مطرح فوتبال جهان بزنند و اکنون یکی از تیمهای قابل احترام در فوتبال جهان محسوب می شوند، متاسفانه هنوز عده ای در فوتبال ایران  هستند که با دیدگاه های جهان سومی خود و اظهارنظرهای پوچ و بی مایه، تنها موجبات کاهش اعتماد به نفس بازیکنان ایرانی مقابل همتایان عربی خود می شوند و جالب اینکه پس از بازی تیم های ایرانی با چنین تیمهایی انتظار دارند، ایرانی ها برنده از زمین خارج شوند!

 

با استمرار چنین طرز تفکری در بین برخی کارشناسان و رسانه ها، فوتبال ایران هرگز به موفقیت ادامه دار و مستمری نخواهد رسید چرا که باور موفقیت در تیم های ایرانی هنوز شکل نگرفته است.

حراج تابستانه

دیدگاه کاربران 5 دیدگاه
 • فرشاد ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۱:۲۳ بعد از ظهر

  داداش اینم در نظر بگیر همین منچستر تیم بدبخت و بی امکاناتی نیست امکانات همه چیز نیست ولی خیلی مهم هست
  یه نگاه ب لیست تیمایی ک قهرمان اسیا شدن بنداز همه امکاناتشون فول بوده

  • مدیر ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۵:۲۹ بعد از ظهر

   این موضوع در مورد خیلی از تیما صدق میکنه . هیچ تیمی اندازه عربستان و ژاپن تو فوتبالش پول نمیریزه ولی به چه موفقیتی رسیدن؟ پول عامل تاثیرگذار نیست . برزیلی ها رو نگاه کنید؛ تنها متکی به مهارتهای شخصی خودشون هستن و سالها قبل یه کشور فقیر و بدبخت بودن که فوتبال الان شده براشون یه صنعت ولی اینا از همون بدو تولد فوتبال همیشه مطرح بودن در حالی که کشور ثروتمندی بودن ولی از اونطرف آمریکا هیچوقت هیچی نشده تو فوتبال …. استعداد بازیکنا + اتحادشون حرف اول رو تو بازی گروهی میزنه. اگه به پول ریختن تو فوتبال بود الان استیل آذین با اونهمه ستاره نابود نشده بود

   • فرشاد ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۸:۲۹ بعد از ظهر

    بله حرف شما درسته
    عربستان که اغلب تیماش به عنوان قهرمان غرب اسیا میرفت فینال
    ژاپنم ک همین چن وقت پیش رفتن فینال اسیا اینم اصن هیچی کلی لژیونر تو بوندس لیگا و سایر لیگای بدرد بخور دارن
    مثال نقض حرف شما قطر هست دیدید چطور با امکاناتشون دهن همه اسیا رو صاف کردن
    اقا امریکایی ها اصن فوتبال (ساکر) به یه ورشونم نیست روایت داریم سر ج ج ۱۹۹۴ ک امریکایی ها میگفتن فوتبال ارزش اینو نداره ک من وقت ندانپزشکیمو عقب بندازم!
    همین امریکا تو زمینه ایی ک بهش علاقه دارن تو دنیا اولن مث بسکتبال راگبی فوتبال امریکایی و…
    البته ناگفته نماند تیم فوتبال زنانشون تو دنیا اوله
    استیل آذینو ک مشخصه مدیریت داغون ب این روز انداخت

    • مدیر ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۸:۴۵ بعد از ظهر

     اتفاقا اون امکانات قطر نبود که باعث پیشرفتشون شد . کشورای عربی همیشه پولدار بودن چرا تا حالا قطر چیزی نشده بود ؟ رفتن مشکلو پیدا کردن و فهمیدن همه چیز پول نیست . از پایه همه چیو درست کردن و این بازیکنایی که قهرمان شدن همه محصول آکادمی اسپایر بودن که استعدادشونو قبلا ثابت کرده بودن

 • دورتموندی ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۱:۲۷ بعد از ظهر

  منچستر یونایتده گوز تپه ک نیست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید