کد خبر:24822
پ
۱۰۶۵۶۵۲۳۹۲

آنالیز عملکرد لیونل مسی و آرژانتین در بازی مقابل کرواسی

تیم فوتبال آرژانتین در دیدار شب گذشته خود مقابل کرواسی سنگین ترین نتیجه خود در مرحله گروهی جام جهانی را پس از سال ۱۹۵۸ پذیرا شد و با سه گل مغلوب یاران لوکا مودیریچ شد تا شانس صعود این تیم برای صعود به دور بعد رقابتها کاهش یابد؛ در ادامه به آنالیز عملکرد لیونل مسی و […]

تیم فوتبال آرژانتین در دیدار شب گذشته خود مقابل کرواسی سنگین ترین نتیجه خود در مرحله گروهی جام جهانی را پس از سال ۱۹۵۸ پذیرا شد و با سه گل مغلوب یاران لوکا مودیریچ شد تا شانس صعود این تیم برای صعود به دور بعد رقابتها کاهش یابد؛ در ادامه به آنالیز عملکرد لیونل مسی و آرژانتین در بازی مقابل کرواسی که توسط سس فابرگاس در شبکه بی بی سی در مورد لیونل مسی و تیم ملی آرزانتین انجام شد توجه فرمایید.

 

خلاصه بازی  و گلهای آرژانتین و کرواسی (۰-۳)

 

 

جدول امتیازات گروه D جام جهانی ۲۰۱۸

 

آنالیز عملکرد لیونل مسی و آرژانتین در بازی مقابل کرواسی

 

 

تیم ملی آرژانتین در دو بازی اخیر نشان داده آن تیم هماهنگ و یکدست و سریعی که از آنها انتظار می رود نیستند؛ حرکات آنها کاملاً قابل پیش بینی است و بازیکنان به کندی توپ را در زمین به گردش در می آورند. لیونل مسی مقصر بازی ضعیف آرژانتین نیست چرا که بازیکنانی که پشت او بازی می کنند بازیکنان با کیفیتی نیستند که به خوبی او را تغذیه کنند.

 

در تیم فعلی آرژانتین روح تیمی وجود ندارد و هر بازیکن برای خودش و آینده خودش بازی می کند و کارهای تیمی در این تیم معنایی ندارد که همین عامل باعث افت کیفیت این تیم شده است. ب هعنوان مثال لیونل مسی که تا اینجای جام بیشترین شوت را به سمت دروازه حریفان زده(۱۲ شوت) نتوانسته گلی به ثمر برساند که این موضوع به خوبی نشان می دهد شوت های او در شرایط دشوار و سخت به سمت دروازه شلیک شده اند. به عنوان مثال به گراف موقعیتهایی که مسی در بازی مقابل کرواسی صاحب توپ شده توجه فرمایید؛ او در این بازی ۴۹ بار صاحب توپ شده که تنها دو بار انها در درون محوطه جریمه بوده است که نشان می دهد بازیکنان خط میانی آرژانتین به قدری ضعیف کار می کنند که او مجبور است برای توپ گیری به عقب برگردد و بیشتر توپ ها را در پشت محوطه جریمه حریفان صاحب شود.

 

 

از طرفی دفاع متراکم و یارگیری منطقه بازیکنان حریف با مسی باعث می شود او برای فرار از فشار man to man خریف به عقبتر بیاید و توپ بگیرد که اگر خط هافبک آرژانتین قویتر عمل میکرد، نیازی به برگشت به عقب او نبود و فشار خط هافبک آرژانتین باعث می شد تا مسی راحت تر و در فضاهای بیشتری در محوطه جریمه حریف صاحب توپ شود که تا اینجای کار این اتفاق رخ نداده است.

 

اشتباهات تاکنیکی سمپائولی سرمربی آرژانتین نیز مزید بر علت شده است تا انتظارات از این تیم برآورده نشود. او که با کنار گذاشتن ایکاردی بهترین گلزن سری آ انتقادات و فشار را بر روی تیم افزایش داد، با نیمکت نشین کردن دی بالا در دو بازی اخیر نیز فشار بر تیمش را زیاد کرده است.

 

مهمترین مسئله ای که بر روی عملکرد مسی اثر گذاشته درخشش رونالدو در تیم ملی پرتغال و مقایسه او و رونالدو است؛ بنا به شنیده ها از اردوی آرژانتین  او پس از تساوی ۱-۱ مقابل ایسلند که با از دست رفتن پنالتی توسط مسی به دست آمد، دچار افت روحی شدیدی شده و سردرد شدیدی را تجربه کرده است به طوری که در ضیافتی که به مناسبت حضور آرژانتین در روسیه برگزار شد، او حضور نیافت و ترجیح داد در هتل بماند و استراحت کند.

 

نمرات بازیکنان کرواسی و آرژانتین در پایان بازی

 

 

 

 

 

 

نمرات بازیکنان آرژانتین به وضوح نشان می دهد که عملکرد فردی آنها از بازیکنان ایران نیز پایینتر بوده است و ضریب اشتباهات در بین تک تک بازیکنان این تیم حتی لیونل مسی بسیار بالا بود.

 

بیشار بخوانید؛ نمرات بازیکنان ایران مقابل اسپانیا

 

 

حراج تابستانه

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • FARSHAD ۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۴ بعد از ظهر

    ارژانتین مشکلش مربی نیست همین یارو با شیل عالی کار کرد تو سویا هم موفق بوده حالا اینکه چرا تو این تیم ب مشکل خورده رو خدا میدونه یحتمل تو رختکن فضا متشنجه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید