یادداشتی برای جرج بست افسانه ای | تماشاچی

یادداشتی برای جرج بست افسانه ای

یادداشتی برای جرج بست افسانه ای
تماشاچی -امروز زادروز اسطوره فقید باشگاه منچستریونایتد، جرج بست کبیر هست.او خاص بود؛ خاص تر از آنکه بتوان در موردش جمله ایی یا متنی نوشت. هرگز شبیه او فوتبالیستی در تاریخ نیامد که هم خوش بگذراند هم نابود نشود!!!!
وقتی از کلمه خوش گذرانی و در نهایت نابودی حرف می زنیم برزیلی های بسیاری در ذهنتان مرور میشوند، برزیلی های بزرگ از رونالدو تا آدریانو که سردرمدار نابود شده هاست. 
اما بست بست بود. حتی در خوش گذرانی هایش. اول سلبرتیِ تاریخ فوتبال که فوتبالش با پله و مارادونا مقایسه میشد و زندگیش بشکل یک بازیگر کلاسیک دهه 50 و 60 سینمای جهان. هر روز عکس های بسیار در تبلیغات ها و هر روز سپری کردن وقتش با دختران زیبا که مجذوب مرد شماره 11 و بعدها شماره ی 7 منچستریونایتد شده بودند.
به بهانه زادروز جرجی؛ 13 نقل قول از زبان خودش را که نوع زندگیش را بیشتر توصیف می کند برایتان بازگو می کنیم:
1- در مورد فسق و فجور:" 1969 زنان و الکل را ترک کردم - آن بدترین 20 دقیقه ی عمرم بود. "
2- در مورد مرگ: "من دلم برای خیلی چیزها تنگ میشود... کانادا، بریتانیا و جهان."
3- معروف ترین نقل قول او: "من بسیار برای مشروبات الکلی، پرندگان و ماشین های سریع خرج کردم؛ و بقیه پول هایم را تلف کردم."
4- بهترین در دو دنیا: "اگر به من بگویید بین نابود کردن 4 نفر و بعدش گل زدن از 30 یاردی به لیورپول و خوابیدن در تخت با زیباترین زن جهان یکی را انتخاب کن؛ باید بگم واقعا سخته. ولی من هر دو رو تجربه کردم."
5- در مورد بکام: "او نمی تواند با پای چپش شوت بزند، نمی تواند هد بزند، نمی تواند تکل بزند و یا گل های زیادی بزند. بغیر از اینها او عالیست."
6- در مورد کیگان:"او خیلی خیلی خوش شانس بود. بازیکن متوسطی که زمانی بازی می کرد که فوتبال شخصیتی نداشت."
7- در مورد کریستیانو: "بازیکنان کمی بودند که جرج بست جدید خوانده شدند ولی این بار اول است که می توان این مقایسه را انجام داد."
8- در مورد گازا: "یک بار گفتم آی کی یوی گسکویین از شماره پیراهنش هم کمتر است، او از من پرسید. آی کی یو چیه؟
9- در مورد پله: پله مرا بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال دانسته و این بزرگترین احترام در زندگی من است."
10- در مورد فوتبالیست های حال حاضر: "فوتبالیست های کنونی میلیونرهای 22 و 23 ساله هستند.  بیشتر و بیشتر آنها خارج از فوتبال به دنبال چیزی می گردند که برایشان انرژی و انگیزه باشد، مواد یا الکل. من انگیزه ام را از خود فوتبال بدست می آوردم. "
11- بهترین گل چگونه است؟: "من همیشه آرزو داشتم گلر را دریبل کنم. توپ را روی خط بکارم و بعد با زانو روپایی بزنم و با سر آن را تبدیل به گل کنم. یک بار هم در فینال 1968 کاپ اروپا در مقابل بنفیکا تا نزدیکی های این آرزو رفتم. گلر را کشتم و اما تصمیم گرفتم آن کار را نکنم. فکر کنم مربی سکته زده بود."
12-حقیقت گویی: "در 1984 بخاطر رانندگی در حالت مستی دستگیر شدم: مثل این بود که یک شوالیه بف...ک بره"
13- در مورد میراثش: "همه وقتی من بمیرم تمام اتفاقات مزخرف را فراموش خواهند کرد و فقط فوتبال را به یاد میاورند. اگر حتی یک نفر هم مرا بهترین فوتبالیست بداند برای من کافیست." بخشي از افتخارات جرج بست:
361 بازی 137 گل
افتخارات مهم شخصی :
بهترین بازیکن اروپا در سال 1968
وی 6 سال پیاپی بهترین گل زن منچستر بود
افتخارات باشگاهی :
قهرمان لیگ انگلستان در سال 1965 و 1967
قهرمان جام باشگاههای اروپا در سال 1968
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

علی

مصاحبه هاش خیلی باحال بودن