وزیر بهداشت از شروع موج دوم کرونا به گریه افتاد | لابی فوتبالی ها جواب داد | تماشاچی

وزیر بهداشت از شروع موج دوم کرونا به گریه افتاد | لابی فوتبالی ها جواب داد

وزیر بهداشت از شروع موج دوم کرونا به گریه افتاد | لابی فوتبالی ها جواب داد
تماشاچی - با اعتراف وزیر بهداشت به شروع موج دوم کرونا در کشور اکنون این موضوع ثابت شد که لابی های پشت پرده توانسته اند مجوز شروع تمرینات و مسابقات رشته فوتبال را بگیرند چرا که با اظهارات قابل تامل نمکی، وضعیت وخیمی در کشور در حال شکل گرفتن است و این در حالیست که دوستان به رصد این وضعیت، باز هم خواستار برگزاری لیگ فوتبال شدند! به واقع یک قهرمانی اینقدر ارزش دارد که زمین و زمان به هم دوخته شود تا تیمی کاپی به دست بیاورد؟

کافیست به اهم صحبتهای وزیر بهداشت و نمودار روزانه مبتلایان به کرونا توجه کنید:

🔺در مبارزه با کرونا بسیار موفق بودیم اما بزرگترین نگرانی ما این است که گرفتار پیک‌های جدید شویم.
🔺افزایش موارد ابتلا در استان خوزستان و برخی استان‌ها به دلیل عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.
🔺اگر خیز جدید بیماری رخ دهد، مهار آن برای ما و همکارانم سخت و نفس‌گیر خواهد بود.
🔺کسانی که برای خوشگذرانی به سفر می‌روند، مدت طولانی گرفتار بیماری خواهند بود؛ از مردم می‌خواهیم به سفر نروند.
🔺اینکه با گرم شدن هوا بیماری #کرونا مهار خواهد شد، خیال بیهوده‌ای است.با توجه به اینکه جهش مجدد مبتلایان به کرونا در هفته اخیر به اولین گام عادی سازی شرایط توسط دولت در 15 فروردین باز می گردد، به نظر می رسد نمود گام بعدی عادی سازی شرایط که پس از تعطیلات عید فطر آغاز می شود را در هفته چهارم خرداد ماه مشاهده نمائیم که طبیعتاً به واسطه سفر مردم در تعطیلات عید فطر، به مراتب با آمار بیشتری از مبتلایان مواجه خواهیم بود.

به واقع آیا بهتر نیست به جای خواهش و التماس از مردم برای سفر نکردن در شرایطی که خود شما(دولت) عادی اعلامش کرده اید، در تصمیمات پشت پرده خود در خصوص عادی سازی شرایط بازنگری می کردید و این موضوع را به تاخیر می انداختید؟ به واقع با چه مجوزی حسن روحانی این گونه شرایط سلامت عمومی جامعه را در معرض ریسک موج دوم کرونا قرار داده که با اعتماد به نفس کامل از عادی سازی همه شرایط پس از تعطیلات عید فطر صحبت کرده است؟
آقایان مسئول در دولت! به جای تسریع در روند عادی سازی شرایط عمومی جامعه می بایست محدودیت های سخت تری اعمال می کردید تا مثل کره جنوبی، ژاپن اکنون آمار روزانه ابتلا به کرونا به زیر 10 نفر می رسید و شرایط برای برگزاری بازیها در رشته های مختلف ورزشی به خصوص فوتبال و به طور خاص تیم محبوب آقایان زودتر مهیا می شد چرا که اینطور که از شواهد و قرائن پیداست، دوستان قصد دارند با انجام 3-4 بازی دیگر در لیگ برتر و برخی اتفاقات ظاهراً سهوی(!) در بازیها، به قهرمانی یک تیم خاص مشروعیت ببخشند چرا که ناگفته پیداست که موج دوم کرونا آغاز شده و دوستان دوباره مجبور به تعطیلی لیگ خواهند شد و قصد دارند تا با برگزاری چند بازی دیگر و کسب نتایج دلخواه،  برای اعلام قهرمانی تیم مذکور، حرف و حدیثی پیش نیاید.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه